Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Obsłuży, ale jeśli robisz maszynkę dedykowaną do kopania na kartach nvidia to polecam system nvOC - oparty na ubuntu więc w pełni darmowy, można go odpalić z pena 16gb i wszystko co potrzebne do kopania ma konfigurowalne w 1 pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 GB jedynie w/g mnie ( już trzeba min. ok. 2900 MB ) , poza tym > płacąc za prąd to nie ma sensu zbytnio ;p

 

zarobisz moŻE ! ok. ~ 100 zł za miesiąc na 1 karcie .... licząc jej amortyzację / hałas itp... średni transfer kopania ( rosnąca trudność ) ... jest to bez sensu dla mnie ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kopiemy, czasem idzie (przy eth) przeglądać internet ale filmy się już tną. O graniu nie ma mowy, mnie się na 1060 3 GB nawet kilkunastoletnie Airline Tycoon przycina. O ile zauważyłem, neoscrypt to jużw ogóle zamula kompa, nawet skakanie po forach jest niekomfortowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co kopiemy, czasem idzie (przy eth) przeglądać internet ale filmy się już tną.

 

U mnie tną tylko jak kopię ETH+SIA (nawet przewijanie stron www w przeglądarce nie jest w pełni płynne). Jeśli kopię samo ETH, to wszystko idzie płynnie. Mam RX460 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego 460 masz w wersji 4GB?

 

Tak, RX460 4GB .

 

Co do Twoich błędów - z tego co pamiętam (bo w tej chwili nie kopię) to użycie pamięci na karcie graficznej miałem pod 2,8 GB podczas kopania (różne wartości, ale czasem zbliżało się do 3GB, a czasem tylko 2,6GB). Także 2GB na karcie to zdecydowanie za mało do zabaw z ETH na Claymore.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam, a czym różni się Kh od MH? Moja karta ma 929.307 kH, czy opłaca się kopać?

 

I, czy wgl warto zajmować się tym tematem, jeżeli chce kopać w tle np. przeglądając internet, albo grając?

929.307 kH/s to 0,929307 MH/s, a poniżej 5 MH/s nie opłaca się kopać

  • 1 kH/s is 1,000 hashes per second (sometimes mistakenly written KH/s).
  • 1 MH/s is 1,000,000 hashes per second.
  • 1 GH/s is 1,000,000,000 hashes per second.
  • 1 TH/s is 1,000,000,000,000 hashes per second.
  • 1 PH/s is 1,000,000,000,000,000 hashes per second.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem może ktoś pomoże :)

posiadam Windowsa wersje x32bity. Więc pobrałem tego drugiego minnera x82 jak w opisie.

Wszystko dokładnie zrobiłem według instrukcji. I niestety nie odpala się, gdy zmieniam początek kodu na ccminer.exe to wyskakuje błąd że to nie jest prawidłowa aplikacja dla systemu win32.

Jak ustawiam na ccminer-x32.exe to minner się włącza i odrazu szybko zamyka. Nie wiem w czym problem ;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Po pierwsze: xVomar - wielkie propsy za wyczesany poradnik! Zabawe z kopaniem rozpoczalem 5 dni temu, mocno opierajac sie na Twoim tutorialu- dzielki!

Ktos moze zaczal bawic sie w kopanie BTG(bit coin gold)?

Whattomine pokazuje mi mocna oplacalnosc na tym cudzie (relatywnie).

Oczywiscie wczesneij nie mailem BTC wiec takze portfela do tego nie mialem. jakis potfel na BTG plus jakis sposob na spieniezenie tego czegos?

 

Pozdro

 

G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xVomar  dzięki za podpowiedź. 

 

Taką wydajność pokazuje mi w programie dla GTX 1070 Gaming X (+100 gpu, +500 pamięć, 70% power target).

4841775Bez_tytu_u.png

W kalkulatorze whattomine dla standardowej 1070 pokazuje przewidywany wynik np na poziomie ~0.010000, na supernovie w earnings jak wyliczyłem wychodzi mi średnia o 20-30% mniejsza na godzinę - to normalne?

Nie wiem, czy dobrze rozumuję - za każdy jeden blok oznaczony kolorem niebieskim, który program oblicza nam w okienku CMD, powinniśmy widzieć po pewnym czasie wpłatę w karcie "transactions"?

Edytowane przez piterrrxd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Po pierwsze: xVomar - wielkie propsy za wyczesany poradnik! Zabawe z kopaniem rozpoczalem 5 dni temu, mocno opierajac sie na Twoim tutorialu- dzielki!

Ktos moze zaczal bawic sie w kopanie BTG(bit coin gold)?

Whattomine pokazuje mi mocna oplacalnosc na tym cudzie (relatywnie).

Oczywiscie wczesneij nie mailem BTC wiec takze portfela do tego nie mialem. jakis potfel na BTG plus jakis sposob na spieniezenie tego czegos?

 

Pozdro

 

G.

Wszystkie te waluty skaczą więc najlepiej trzymać się jakiejś która jest w czołówce.

Witam mam problem może ktoś pomoże :)

posiadam Windowsa wersje x32bity. Więc pobrałem tego drugiego minnera x82 jak w opisie.

Wszystko dokładnie zrobiłem według instrukcji. I niestety nie odpala się, gdy zmieniam początek kodu na ccminer.exe to wyskakuje błąd że to nie jest prawidłowa aplikacja dla systemu win32.

Jak ustawiam na ccminer-x32.exe to minner się włącza i odrazu szybko zamyka. Nie wiem w czym problem ;o

Jeśli jeszcze sobie nie poradziłeś to mogę ci pomóc poprzez teamviewer.

@xVomar  dzięki za podpowiedź. 

 

Taką wydajność pokazuje mi w programie dla GTX 1070 Gaming X (+100 gpu, +500 pamięć, 70% power target).

 

4841775Bez_tytu_u.png

 

W kalkulatorze whattomine dla standardowej 1070 pokazuje przewidywany wynik np na poziomie ~0.010000, na supernovie w earnings jak wyliczyłem wychodzi mi średnia o 20-30% mniejsza na godzinę - to normalne?

 

Nie wiem, czy dobrze rozumuję - za każdy jeden blok oznaczony kolorem niebieskim, który program oblicza nam w okienku CMD, powinniśmy widzieć po pewnym czasie wpłatę w karcie "transactions"?

Wydajność jest ok, sprawdź jaka różnica jest po kopaniu cały dzień w % pomiędzy tym co pokazuje whattomine a stroną w kopalni.

Jeśli blok wykopie kopalnia to tak.

Witam.

Taki problemik : Stratum connection failed: Failed to connect to mona.suprnova.cc port 2995

Ktoś coś wie?

Prawdopodobnie źle wpisane dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że część osób miała problem z założeniem/zweryfikowaniem konta na bittrex to do poradnika zostały dodane informacje jak pobrać i skonfigurować portfel na PC nie na giełdzie.

Portfel na PC jest o wiele bezpieczniejszy bo jak wiadomo giełdy upadają, zostają okradane etc.

Została zmieniona również kopalnia, ja kopiąc w nowej uzyskuje wynik lepszy o ponad 30%! 

Został zmieniony również punkt o wersji programu, program 32 bitowy osiąga lepsze rezultaty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...