Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gość


Wtam

Mam problem nie chce mi kopać tylko jakieś ostrzeżenia wyskakują i nie mam do wyboru cuda , 

Zrzut ekranu (67).png

Zrzut ekranu (67).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość czosnkowy

Wygląda na to, że powoli, bardzo powoli garlic wstaje, choć czas pokaże, czy wartość się odbuduje do wcześniejszej wartości.

Czy na gui minera z poradnika da się ustawić dynamiczny parametr użycia mocy karty graficznej? Chodzi głównie o to, żeby móc pracować bez wyraźnego lagowania, aby .exe koparki miało niższy priorytet od np. przeglądarki internetowej. Próbowałem ustawienia priorytetu w zarządzaniu  procesami (niższy dla ccminer, wyższy dla przeglądarki), ale lagowanie jest nadal mocno odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość czosnkowy napisał:

Wygląda na to, że powoli, bardzo powoli garlic wstaje, choć czas pokaże, czy wartość się odbuduje do wcześniejszej wartości.

Czy na gui minera z poradnika da się ustawić dynamiczny parametr użycia mocy karty graficznej? Chodzi głównie o to, żeby móc pracować bez wyraźnego lagowania, aby .exe koparki miało niższy priorytet od np. przeglądarki internetowej. Próbowałem ustawienia priorytetu w zarządzaniu  procesami (niższy dla ccminer, wyższy dla przeglądarki), ale lagowanie jest nadal mocno odczuwalne.

Musiał byś wejść do folderu z ccminerem i utworzyć plik bat i umieścić w nim:
ccminer.exe -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 --lookup-gap=2 --algo=scrypt:10 -u UserName.WorkerName -p x 
I dopisać parametr intensity

-i liczba

lub

--intensity=liczba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, xVomar napisał:

Musiał byś wejść do folderu z ccminerem i utworzyć plik bat i umieścić w nim:
ccminer.exe -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 --lookup-gap=2 --algo=scrypt:10 -u UserName.WorkerName -p x 
I dopisać parametr intensity

-i liczba

lub

--intensity=liczba

czy ma to wpływ na wydajność kopania ?? pytam bo sam osobiście mam gtx 980m ale na intel optimusie i tego lagowania nie mam wsumie wszystko chodzi ok 

ale z tego co czytam to wlasnie na kartach nvidi za bardzo swobodnie na komputerze nie idzie pracowac. inaczej sprawa wyglada  na kartach ati tam tego problemu nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spoxxx napisał:

czy ma to wpływ na wydajność kopania ?? pytam bo sam osobiście mam gtx 980m ale na intel optimusie i tego lagowania nie mam wsumie wszystko chodzi ok 

ale z tego co czytam to wlasnie na kartach nvidi za bardzo swobodnie na komputerze nie idzie pracowac. inaczej sprawa wyglada  na kartach ati tam tego problemu nie ma. 

oczywiście że ma, będziesz kopać mniej bo zmniejszy się użycie karty graf przez program, ale za to windows będzie chodził sprawniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość czosnkowy
2 godziny temu, xVomar napisał:

Musiał byś wejść do folderu z ccminerem i utworzyć plik bat i umieścić w nim:
ccminer.exe -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 --lookup-gap=2 --algo=scrypt:10 -u UserName.WorkerName -p x 
I dopisać parametr intensity

-i liczba

lub

--intensity=liczba

Dzięki, choć nie do końca o to mi chodziło. Zetknąłem się gdzieś z parametrem dynamicznym "-i d" ale przy innym kopaczu. Idea ma polegać na tym, że proces kopacza otrzymuje niższy priorytet zadania gdy użytkownik pracuje na kompie, oraz wraca do pełnej mocy gdy nic się nie dzieje.

Bardzo przydaje się kalkulator, który załączyłeś do poradnika,  może w ramach skaczącego kursu warto dodać opcję ręcznego wpisywania wartości kryptowaluty wobec PLN (aktualnie wartość wczytuje się sprytnie skryptem), by łatwiej było określić przy jakim kursie warto zacząć kopać/sprzedawać? Przykładowo aktualnie wartość garlica to ok. 1zł - dla mnie miesięczny zysk rzędu 60zł przy nonstop warczącym kompie - opłaca się tak średnio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość gość napisał:

msi gtx 750 ti gaming

Spróbuj pobrać najnowszą wersję CUDA.

 

10 godzin temu, Gość czosnkowy napisał:

Dzięki, choć nie do końca o to mi chodziło. Zetknąłem się gdzieś z parametrem dynamicznym "-i d" ale przy innym kopaczu. Idea ma polegać na tym, że proces kopacza otrzymuje niższy priorytet zadania gdy użytkownik pracuje na kompie, oraz wraca do pełnej mocy gdy nic się nie dzieje.

Bardzo przydaje się kalkulator, który załączyłeś do poradnika,  może w ramach skaczącego kursu warto dodać opcję ręcznego wpisywania wartości kryptowaluty wobec PLN (aktualnie wartość wczytuje się sprytnie skryptem), by łatwiej było określić przy jakim kursie warto zacząć kopać/sprzedawać? Przykładowo aktualnie wartość garlica to ok. 1zł - dla mnie miesięczny zysk rzędu 60zł przy nonstop warczącym kompie - opłaca się tak średnio :D

Postaram się dodać w wolnym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
8 godzin temu, xVomar napisał:

Spróbuj pobrać najnowszą wersję CUDA.

 

 

wszystko najnowsze pobrałem i dalej to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość shadi

podpowie ktoś jak zacząć kopać ETH ? niestety kopanie GRLC jest chyba mało opłacalne. mam prąd za free ale zarobek 10zl na dzień to nie dużo. karta gtx 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie radzicie z antyvirusami? Wszystkie te minery są usuwane przez Nortona. Można oszaleć robiąc reguły na każdy plik, a przecież całkiem antyvirusa nie wyłączę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kirkor

Co jest bardziej oplacalne 3x gtx 1060 6gb czy moze 2x gtx1070 a moze cos innego w podobnej cenie ? GRlC i ETH mam zamiar kopac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 06/07/2017 o 18:32, xVomar napisał:

By wpłacić pieniądze na giełdę otwieramy nasz portfel Garlinum przechodzimy do zakładki Send, w polu Pay

Nigdzie nie moge tego zlokalizować, pokierujesz gdzie to jest lub jakiegoś ss-a możesz dodać albo ślepy jestem :p

Edytowane przez Kirkor
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, Garlicoin dziś po 22 zmienia algorytm na Allium (połącznie Lyra2Rev2 i Blake 2s).
Poinformuje was kilka h przed 22 jak pojawi się nowa wersja GUI Minera.

Edytowane przez xVomar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kirkor napisał:

A Jak mam maszynke ustawioną i bede w domu dopiero w nocy to nic się nie dzieje ? Tylko przed 20 przelac grlc z kopalni na portfel ?

Nie musisz, nic się z nimi nie stanie. Jeśli będziesz dopiero w nocy to po prostu od 22 do nocy nie będzie kopać.

Edytowane przez xVomar
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mario1 napisał:
 

czy wam tez na nowym Minerze spadla predkosc bo mi z 330 do 300 . Po właczeniu znowu starej wersji mam znowu 330 o co chodzi ?

 

Został dodany algorytm Allium ale do innej wersji ccminera niż kopałeś wcześniej.
Do 22:30 dokładna godzina tutaj https://fork.garli.co.in/ zalecam kopanie za pomocą starego GUI Minera, po 22:30 stary GUI Miner będzie bezużyteczny bo nie ma tego algorytmu który ma nowa wersja, więc po 22:30 trzeba będzie odpalić za pomocą nowego.
Jeśli będziemy mieli odpalony nowy GUI Miner to wyskoczy nam powiadomienie kiedy będzie trzeba zmienić.

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...