Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, xVomar napisał:

ajj w cenie TITAN V by było z 11 sztuk 1060 3gb
TITAN V = 14MH/s
11x 1060 3 gb = 25.3MH/s
Ogólnie sprawdź jeszcze ile zmieni parametr intensity -i
https://goo.gl/X3adWM

Nie no, wiadomo :) Z tym, że jakby tak popatrzeć na TDP 1x TV vs TDP 11x 1060, to czy tak kolorowo będzie?

Do tego oszczędność na PSU, oszczędność miejsca itd. Jestem mega zaskoczony tym co ta karta wyprawia :D W grach miałem wydajność względem TITAN Xp jakieś 30% średnio, w Metro Last Light Redux dowaliło nawet 80%.

W zastosowaniach pro po kilkastek procent, nawet do 1000% + . No ale w kopaniu masakra kolejna.

Tylko cewki piszczą na tej łajzie, a bloków wodnych póki co nie ma. No ale kilka rekordów wbiłem :)

 

Zrzut ekranu (378).png

Zrzut ekranu (377).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, toms83 napisał:

No, wreszcie dociągnęło do 100% gpu. Miner miał tylko do 16 intensywność możliwą do ustawienia a to nie robiły roboty. :)

5 czosnków poszło na Twoje konto.

Dzięki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gosu napisał:

Nie no, wiadomo :) Z tym, że jakby tak popatrzeć na TDP 1x TV vs TDP 11x 1060, to czy tak kolorowo będzie?

Do tego oszczędność na PSU, oszczędność miejsca itd. Jestem mega zaskoczony tym co ta karta wyprawia :D W grach miałem wydajność względem TITAN Xp jakieś 30% średnio, w Metro Last Light Redux dowaliło nawet 80%.

W zastosowaniach pro po kilkastek procent, nawet do 1000% + . No ale w kopaniu masakra kolejna.

Tylko cewki piszczą na tej łajzie, a bloków wodnych póki co nie ma. No ale kilka rekordów wbiłem :)

 

Zrzut ekranu (378).png

Zrzut ekranu (377).png

Oo ładnie, gratki :D
Nie no wiadomo że jedna karta zawsze lepsza, no ale TITAN V jest zdecydowanie za drogi porównując z mocą 1060 1070 i 1080 w kopaniu.
Ogólnie złożenie koparki z 11-12 GPU nie było by problemem jeśli ktoś by miał dostęp do tej płyty :D
5VbPCvD.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzięki :) No wiadomo, cena TITAN V jest dla większości ludzi zaporowa. Ale  przy cenie Tesli GV100, to są grosze :D

Kupowanie TV do gier itd. To czyste szaleństwo, za mały skok względem TITAN Xp w tych zastosowaniach. Uczenie maszynowe, FP64 itd. To już inna sprawa.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xvomar pytanko mam bo leci mi juz karta z UK Asus GeForce GTX 1080 ADVANCED 8GB DDR5 STRIX BOX ile na niej moge miej wiecej wyciągnać w kopaniu na niej ? A mam obecnie GTX ASUS 1060 6GB I robi mi około 2,2 do 2,3 MH/s . bo mam możliwość wziecia jeszcze jednej tej 1080 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario1 napisał:

Xvomar pytanko mam bo leci mi juz karta z UK Asus GeForce GTX 1080 ADVANCED 8GB DDR5 STRIX BOX ile na niej moge miej wiecej wyciągnać w kopaniu na niej ?

Na swoim GTX 1080 MSI gamingX mam ~ 4.8 MH/s. 

Pewnie coś koło tego też będziesz miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xVomar napisał:

Kombinowałem, ale dzięki tak czy inaczej za link. W dzień się tym zajmę. Zostawię sobie kompa na noc, robi mi teraz 20Mh/s. W sumie ze dwie godziny kopał i 12 Garliców zrobił. Ciekawe ile przez noc spłodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario1 napisał:

Xvomar pytanko mam bo leci mi juz karta z UK Asus GeForce GTX 1080 ADVANCED 8GB DDR5 STRIX BOX ile na niej moge miej wiecej wyciągnać w kopaniu na niej ? A mam obecnie GTX ASUS 1060 6GB I robi mi około 2,2 do 2,3 MH/s . bo mam możliwość wziecia jeszcze jednej tej 1080 .

od 4.5 MH/s do 5 MH/s w Garlicoinie
Kopiąc Zclassic 3.29$ dziennie bez prądu
Kopiąc Garlicoin 5.02$ dziennie bez prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gosu napisał:

Puściłem sobie na giełdę, dwa GRLC żeby sprawdzić jak to działa, ale nic nie doszło. Podejrzewam, że za czas jakiś się tam pojawi dopiero. Zgadza się?

Kilka bloków aż zdobędą kilka potwierdzeń, max kilka minut.

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, xVomar napisał:

Kilka bloków aż się potwierdzą, max kilka minut.

No doszły, tylko mam jako Total oraz Uncofirmed. Póki co nie ma ich w Available. To przejdzie samo, czy coś tam zrobić muszę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gosu napisał:

No doszły, tylko mam jako Total oraz Uncofirmed. Póki co nie ma ich w Available. To przejdzie samo, czy coś tam zrobić muszę?

Teraz zmienią się w confirmed po kilku wydobytych blokach przez sieć.
Wszystko zrobi się samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź :)

To teraz tylko 17 000 musze wykopać i TITAN V się zwróci :D Bo reszty gratów nie liczę, chociaż w sumie potrzebowałbym bym...

Jakieś 90 000 czosnków :D

No ale zabawa wkręca, w sumie na dniach wsadzam znowu do kompa zwodowane 2x TITAN X Pascal, to sobie w chłodzie i ciszy będzie śmigać. Ewentualnie wtedy dorzucę TITAN V + 1x TITAN Xp z NVTTM.

TITAN Keplera sprawdzałem to ledwo 600 kH/s kopał :D Gdzie TITAN Xp robi jakieś 7100 kH/s , a VOLTA do 14 MH/s.

W sumie ciekawa sprawa z tą walutą, nazwa czosnek nieco śmieszy ale...Fajnie, że ludzie sobie na tym dorabiać mogą. Sam się wkręciłem bo czemu nie :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gosu napisał:

Ok. Dzięki wielkie za odpowiedź :)

To teraz tylko 17 000 musze wykopać i TITAN V się zwróci :D Bo reszty gratów nie liczę, chociaż w sumie potrzebowałbym bym...

Jakieś 90 000 czosnków :D

Przy 20MH/s to jakieś 2358 Garlicków miesięcznie.
Więc jakieś 7 miesięcy i TITAN V się zwróci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, to tragedii nie ma :) Z tym, że nie będę go trzymał tyle, jest mi już zbędny. W sumie w dzień ma wpaść człek jaki chce go odkupić ode mnie, bo mu potrzebny do grania w "Elite Dangerous" w VR :D 1080Ti mu nie styka...

Zresztą ja mam nieco info o tym jakie karty będą wkrótce i powiem tak - Kwiecień będzie fajny :)

Co do kart TITAN, to NV dzieli je teraz na X (dla graczy, entuzjastów + pół pro) oraz V (do zastosowań pro).  U mnie mimo wszystko TITAN V się marnuje.

Ale na dniach na moim kanale będzie jego test, myślę, że podobne emocje wzbudzi jak ten gdzie robiłem 3 WAY TITAN Xp vs 4 WAY TITAN Xp.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gosu napisał:

Cóż, prockiem to sensu kopania nie ma ;-) Chwilowo CPU bez OC.

No niby ten + 1000 kH/s jest.

Na jakim zegarze ten i7 7960X dawał 1MH/s, to sobie ektrapoluje na platformę 4x Platinum 8180 :)

No i fatalny błąd marketingowy Gosu, że nie dałeś Video YT z kopania kryptowaluy w EN na Titan V. Oczywiście ETH najlepiej. To byłyby hit YT. Tytuł "Etherum cryptocurrency mining NVIDIA TITAN V" i są setki tysięcy wyświetleń po miesiącu.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba lepiej by ci wyszło na Epyc. U mnie pod biurkiem TR 1950x robi około 1300 H/s. Najfajniejsze jest to, że procek prawie w ogóle się przy tym nie poci. Przy Noctule NH-U14S TR4-SP3 temp jak ostatnio sprawdzałem były w okolicach 45C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radiergummi napisał:

To chyba lepiej by ci wyszło na Epyc. U mnie pod biurkiem TR 1950x robi około 1300 H/s. Najfajniejsze jest to, że procek prawie w ogóle się przy tym nie poci. Przy Noctule NH-U14S TR4-SP3 temp jak ostatnio sprawdzałem były w okolicach 45C.

Ale Epyc są tylko do 2P. Czyli 2x32=64. Intel 4x28=112.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, barwniak napisał:

Na jakim zegarze ten i7 7960X dawał 1MH/s, to sobie ektrapoluje na platformę 4x Platinum 8180 :)

No i fatalny błąd marketingowy Gosu, że nie dałeś Video YT z kopania kryptowaluy w EN na Titan V. Oczywiście ETH najlepiej. To byłyby hit YT. Tytuł "Etherum cryptocurrency mining NVIDIA TITAN V" i są setki tysięcy wyświetleń po miesiącu.

Przy 3.6 GHz + 1 rdzeń wbijałna 4.0 Ghz. Normalnie OC mam do 4.7 Ghz na wszystkich rdzeniach + 3.1 mesh.

Co do TITAN V, trudno mówić o błędzie skoro jeszcze testów TITAN V nie mam na kanale :) Ale będą i kopanie również tam będzie zawarte. No ale dzięki za sugestię, można zrobić odzielny materiał o tym.

Jednak szału nie ma w sumie, bo w ETH TITAN Xp po OC dobija do jakichś 43/45 MH/s . A TITAN V do 86/90 MH/s.

W GRLC w sumie TXp ma 7.1 MH/s , a TV ma 14 Mh/s . Proporcja podobna, w zasadzie 100% większa wydajność. Wcześniej źle przeliczyłem 7100 Kh/s, a przecież to jest właśnie 7.1 MH/s.

Plusem jest to, że TXp robi to przy taktach 2025/12400 i poborze około 159W . A TITAN V przy 1522 (nie wbija boosta w obliczeniach ta karta) + 1030 na HBM2. Przy czym pobiera jedynie około 100W.

Co do kopania, to według mnie jak się za coś brać to od razu halę robić :D Albo chociaż te 20 kart. Bo przez 13 godzin. TITAN V + TITAN Xp wykopały jedynie 42 czosnki. Kopanie Monero czy ETH na tym, to byłaby dopiero długa zabawa. No ale wiadomo, od czegoś trzeba zacząć i rozumiem poniekąd wiele osób które kopie na jednej, dwóch kartach. Nawet na GTX 1060 kopią, czy 1050Ti, bo chcą sobie dorobić. Tylko czy jest sens tak trzymać kompa oddelegowanego do kopania zamiast robić na nim coś innego? No i kwestia prądu.

Tutaj mam pytanie do osób które się w to długo bawią. Serio Wam się to opłaca na tak małą skalę? Jestem szczerze ciekaw. Zawsze można spojrzeć na to tak, że komp kopie sobie w wolnym czasie. No ale chciałbym poznać Wasze opinie w tej kwestii.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Kirkor napisał:

Siedzę w pracy a komputer sam kopie w domu, zawsze to 400zł więcej na czysto miesięcznie ;)

No i fajny argument :) Na czym dokładnie kopiesz?

Ja dziś chyba sobie sprawdzę jak będzie mi to latać na 3x TITAN Xp + 1x TITAN V. Temat wkręca w sumie, to przyznam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gosu napisał:

No i fajny argument :) Na czym dokładnie kopiesz?

Ja dziś chyba sobie sprawdzę jak będzie mi to latać na 3x TITAN Xp + 1x TITAN V. Temat wkręca w sumie, to przyznam :D

Na moim sprzęciku wychodzi około 750 na czysto na chwilę obecną przy kopaniu samego ETH za pomoca Claymore z Nanopoola. 

xVomar spróbuje dziś uruchomić kopanie czosnku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gosu napisał:
 

No i fajny argument :) Na czym dokładnie kopiesz?

Ja dziś chyba sobie sprawdzę jak będzie mi to latać na 3x TITAN Xp + 1x TITAN V. Temat wkręca w sumie, to przyznam :D

Gosu mógłbyś sprawdzić jaką różnicę będziesz mieć na nowym cpuminerze w stosunku do tego który jest w paczce z guiminerem?
Nowy CPUMiner
https://github.com/JayDDee/cpuminer-opt
 

cpuminer-sse2.exe  Core2, Nehalem

cpuminer-aes-sse42.exe  Westmere

cpuminer-aes-avx.exe  Sandybridge, Ivybridge

cpuminer-avx2.exe  Haswell w górę

cpuminer-avx2-sha.exe  Ryzen


Różnica u mnie:
icqDP73.png

vs

823J1lQ.png

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, xVomar napisał:

Gosu mógłbyś sprawdzić jaką różnicę będziesz mieć na nowym cpuminerze w stosunku do tego który jest w paczce z guiminerem?
Nowy CPUMiner
https://github.com/JayDDee/cpuminer-opt
 

cpuminer-sse2.exe  Core2, Nehalem

cpuminer-aes-sse42.exe  Westmere

cpuminer-aes-avx.exe  Sandybridge, Ivybridge

cpuminer-avx2.exe  Haswell w górę

cpuminer-avx2-sha.exe  Ryzen


Różnica u mnie:
icqDP73.png

vs

823J1lQ.png

AŻ TAKA RÓŻNICA ?!

U mnie na minerze z paczki kopie 11,38 MH/s co daje około 100 zł więcej niż przez Claymore i samego ETH - UWAGA dla tylko 4x 1070 bez radeona r9 390 :)

xVomar - proszę o pomoc, jak uruchomić teraz cały mój zestawik razem z tym radeonem ? Jak wciskam GPU to wywala. Wiem że można za pomocą skryptu, ale gdzie go wkleić, jak ma być napisany ? Bardzo proszę o pomoc łopatologicznie, bo widzę że jest to znacznie lepsza metoda do kopania niż mój sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michalk61 napisał:

AŻ TAKA RÓŻNICA ?!

U mnie na minerze z paczki kopie 11,38 MH/s co daje około 100 zł więcej niż przez Claymore i samego ETH - UWAGA dla tylko 4x 1070 bez radeona r9 390 :)

xVomar - proszę o pomoc, jak uruchomić teraz cały mój zestawik razem z tym radeonem ? Jak wciskam GPU to wywala. Wiem że można za pomocą skryptu, ale gdzie go wkleić, jak ma być napisany ? Bardzo proszę o pomoc łopatologicznie, bo widzę że jest to znacznie lepsza metoda do kopania niż mój sposób. 

2.84MH/s z jednej karty to dalej mało, mogę ci pomóc ustawić za pomocą teamviewera AnyDesk, jeśli będziesz chciał to pisz na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...