Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Teamviewera mam akurat zainstalowanego, dasz rade przez niego ?

Nie mogę pobrać portfela do czosnku ciągle jakiś błąd sieci przy ściąganiu, macie inne źródło do instalki ? 

Ustawiłem na szybko zegar+200, pamięci +500 i wynik podskoczył do 13,80- nie sprawdzałem ile prądu brało. 

PS: Sciągnałem paczkę z nowym CPUminerem, ale również nie wiem jak go aktywować, aby podać Ci wyniki z mojej jednoski. No i nie wiem czy dobrze rozumiem CPUminer - kopie na procesorze ? Chyba nie bo zakładam że nie masz ich czterech w jednostce :P 
 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalk61 napisał:

Teamviewera mam akurat zainstalowanego, dasz rade przez niego ?

Nie mogę pobrać portfela do czosnku ciągle jakiś błąd sieci przy ściąganiu, macie inne źródło do instalki ? 

Ustawiłem na szybko zegar+200, pamięci +500 i wynik podskoczył do 13,80- nie sprawdzałem ile prądu brało. 
 

Z Teamviewerem jest u mnie drobny problem, jako że łączyłem się z wieloma osobami uznali że wykorzystuje go do użytku komercyjnego i nałożyli na mnie limit na 5 minut czasu połączenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, michalk61 napisał:

Dzięki xVomar za ustawienie. 


Jak sprawa wygląda w przypadku CPUminera ? Co on wydobywa, z czego i czy mogę to zastosować ? 

Również Garlic ale używa do tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentium G4560 teraz mam, wcześniej miałem I7-7700k, ale wyjąłem bo uznałem że się marnuje. 

Warto wydobywać, jeśli tak to spowrotem bym go wsadził, jak zapotrzebowanie na prąd i zysk wygląda masz może jakieś odnośniki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, brolly666 napisał:

Ok tez postanowiłem się troszkę pobawić, ale mam kilka pytań czy jeden worker może kopać jednocześnie na cuda i cpu? I proszę o ocenę czy wszystko wygląda ok.

asdd.PNG

Jest dobrze ale co do GPU, to wyciśniesz więcej jeśli zrobisz oc +150/200 na rdzeniu i -500 na memory i 
Zrobisz plik bat tak jak tutaj:
https://forum.purepc.pl/topic/376081-poradnik-jak-zacząć-kopać-kryptowalutę-na-kartach-nvidii/?do=findComment&comment=4067530
To wyciśniesz około 4700kH/s z jednej karty zamiast 4300kH/s
Dodatkowo jeśli CPUMinera zrobisz tak jak tutaj
https://forum.purepc.pl/topic/377970-poradnik-jak-zacząć-kopać-kryptowalutę-na-procesorach/

To zamiast 480 kH/s będziesz mieć około 1000 kH/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, michalk61 napisał:

Pentium G4560 teraz mam, wcześniej miałem I7-7700k, ale wyjąłem bo uznałem że się marnuje. 

Warto wydobywać, jeśli tak to spowrotem bym go wsadził, jak zapotrzebowanie na prąd i zysk wygląda masz może jakieś odnośniki ? 

Będzie przynosić dodatkowy profit ale ciężko mi powiedzieć ile, musiał byś sam sprawdzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michalk61 napisał:

Sprawdziłem Procesor Pentium G4560 wydobywa 128 kh/s. Pobór platformy ( grafiki wyłączone ) 99W,  podczas kopanie procesorem wzrasta o 19,5 W.

xVomar możesz wrzucić instalkę garlic walleta, wciąż nie mogę pobrać ;/

Ten pentium to się raczej nie nada, miałem na myśli tą i7
Instalka
http://www.mediafire.com/file/ujavmjg98dk59bh/Garlium-setup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, brolly666 napisał:

Ok chyba sobie poradziłem, antywirus usuną mi niektóre pliki... teraz wygląda to tak.

fefew.PNG

No i od razu lepiej, twórca już zaktualizował GUI Minera więc gdy pobierzesz go na nowo to możesz już odpalać za pomocą GUI Minera, zaktualizowałem też poradnik https://goo.gl/Qv7RpW

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wszystko zaczyna hulać i doprowadzam wszystko do ładu :) 

Jeszcze pare pytań :
Mogę odpalać kopanie Garlica z aplikacji GUI ? 
Trzymasz teraz czosnek i sprzedajesz jak wejdzie na nową giełde ? ( Kukoin ? )
Czy wam tez się tak wydajność chwieje, np raz uruchomię kopie prawie 16, innym razem 14,5/ 15/15,5 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalk61 napisał:

Dzięki, wszystko zaczyna hulać i doprowadzam wszystko do ładu :) 

Jeszcze pare pytań :
Mogę odpalać kopanie Garlica z aplikacji GUI ? 
Trzymasz teraz czosnek i sprzedajesz jak wejdzie na nową giełde ? ( Kukoin ? )
Czy wam tez się tak wydajność chwieje, np raz uruchomię kopie prawie 16, innym razem 14,5/ 15/15,5 ?

Oczywiście że możesz, ale odpalając za pomocą bata będzie większa wydajność.
Sprzedam jak wejdzie na binance :D
U mnie cały czas ta sama wydajność

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, michalk61 napisał:

Nowy miner dla procka zwiększył wydajność z 128 do 180, ale nie ma znaczenia czy ustawiam dla 3 czy dla 4 rdzeni  kopie tyle samo, po prostu inny rozkład obciążenia jest dla poszczególnego rdzenia 

No na tym Pentiumie dużo więcej nie wyciśniesz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można jeszcze prosić o jakieś info odnośnie samej waluty? Jakie jest jej założenie, czy są jakieś eventy w najbliższym czasie? Lepiej trzymać ją na portfelu póki co i czekać na wzrost wartości?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko ładnie już śmigam, myślałem że będzie to dużo trudniejsze, ale dzięki wam stało się to proste :)

Dzięki, zwłaszcza dla Ciebie xVomar,

Możesz opisać jak podglądać wydobycie, czy wszystko idzie zgodnie z planem, nie zawiesiło sie itp. ? Bardzo by się przydało bo podgląd poprzez dashboard jest dla mnie nieczytelny, chyba że źle interpretuje i czytam te wykresy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, brolly666 napisał:

A można jeszcze prosić o jakieś info odnośnie samej waluty? Jakie jest jej założenie, czy są jakieś eventy w najbliższym czasie? Lepiej trzymać ją na portfelu póki co i czekać na wzrost wartości?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

To taki memecoin jak dogecoin, tanie transakcje i szybkie.
W najbliższym czasie wejście w głosowaniu na binance więc trzymam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, michalk61 napisał:

To wszystko ładnie już śmigam, myślałem że będzie to dużo trudniejsze, ale dzięki wam stało się to proste :)

Dzięki, zwłaszcza dla Ciebie xVomar,

Możesz opisać jak podglądać wydobycie, czy wszystko idzie zgodnie z planem, nie zawiesiło sie itp. ? Bardzo by się przydało bo podgląd poprzez dashboard jest dla mnie nieczytelny, chyba że źle interpretuje i czytam te wykresy. 

Awesome Miner

Od 9 minuty i 9 sekudny 
https://youtu.be/VJQwqcUqa7k?t=9m9s

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2018 o 18:48, xVomar napisał:

Na domyślnych około 2.8Mh/s
No chyba że utworzysz plik bat w folderze GUI w podfolderze ccminer z taką treścią


ccminer.exe -a allium -i 20 -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x -o stratum+tcp://us.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x 

kSHCdZw.png
I pobawisz się parametrem intensity, zwiększając go z domyślnych 16 do nawet 21 to może dać nawet ponad 4Mh/s
Oczywiście wtedy odpalasz plikiem bat zamiast GUI Minerem

dzieki za porade teraz mój 1060 daje tak 

image.thumb.png.3675b1ada32297580c9b438245f39af8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xVomar

Nie ma problemu, ogarnę minera z CPU ale to już w dzień, bo dopiero na chatę wróciłem i czas odpocząć :)

Tak przy okazji, zauważyłem, że TITAN V w wypadku obliczeń oraz kopania, nie wbija mi taktów 1912 MHz na rdzeniu (tak powinien po OC). Siedzi cały czas na 1522 Mhz rdzeń oraz 1030 HBM2.

Przy czym sam TITAN V kopie około 13/14 MH/s i pobiera jedynie 100W... Muszę pokombinować jak wymusić wyższe takty, to może mi się uda dobić do 16/17 MH/s na samym TITAN  V. Podejrzewam, że VOLTA tak ma z tymi taktami przez tensory itd.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gosu napisał:
 

@xVomar

Nie ma problemu, ogarnę minera z CPU ale to już w dzień, bo dopiero na chatę wróciłem i czas odpocząć :)

Tak przy okazji, zauważyłem, że TITAN V w wypadku obliczeń oraz kopania, nie wbija mi taktów 1912 MHz na rdzeniu (tak powinien po OC). Siedzi cały czas na 1522 Mhz rdzeń oraz 1030 HBM2.

Przy czym sam TITAN V kopie około 13/14 MH/s i pobiera jedynie 100W... Muszę pokombinować jak wymusić wyższe takty, to może mi się uda dobić do 16/17 MH/s na samym TITAN  V. Podejrzewam, że VOLTA tak ma z tymi taktami przez tensory itd.

Jakieś sugestie?

Gdy odpalasz ccminera normalnie przez GUI Minera to jest domyślnie na intensity 16, kiedy max intensity to 21.
Wydaje mi się, że dostanie sporego kopa gdy ustawisz parametrem -i 20 lub -i 21
Zrobisz to w bardzo prosty sposób, w folderze z GUI Minerem w podfolderze ccminer tworzysz plik bat i wrzucasz do niego coś takiego
 

ccminer.exe -i 20 -a allium -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u vomar.user -p x

Oczywiście zmień "vomar" na swoją nazwę użytkownika i "user" na swoją nazwę pracownika w kopalni.
Oczywiście odpalasz póżniej za pomocą pliku bat a nie za pomocą GUI Minera.
Dodatkowo możesz zaktualizować GUI Minera zamiast się bawić tym starym sposobem jak pisałem w poprzednim poście bo twórca GUI już zaktualizował CPU Minera jaki jest w paczce.

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

folder z nowym minerem dodany do wyjątków zapory (bo mieszał mi co chwilę windows defender), po kliknięciu "CUDA" jak już przeszło Verify pojawia się okienko na ułamek sekundy po czym znika, nie jestem w stanie zobaczyć co się tam wyświetla, tandem gtx970 + gtx1050ti, ktoś coś podpowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę, że GRLC strasznie spadło na wartości.

Mam obecnie 102 wykopane, łącznie w dobę. Z tego co widzę na wykresie, to 31 Stycznia warte byłoby to jakieś 765 zł.

Dziś jedynie 79 zł.

Zrzut ekranu (414).png

Zrzut ekranu (413).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Zeniu napisał:

folder z nowym minerem dodany do wyjątków zapory (bo mieszał mi co chwilę windows defender), po kliknięciu "CUDA" jak już przeszło Verify pojawia się okienko na ułamek sekundy po czym znika, nie jestem w stanie zobaczyć co się tam wyświetla, tandem gtx970 + gtx1050ti, ktoś coś podpowie?

Mogę pomóc za pomocą teamviewera AnyDesk, jeśli chcesz to napisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gosu napisał:

Tak patrzę, że GRLC strasznie spadło na wartości.

Mam obecnie 102 wykopane, łącznie w dobę. Z tego co widzę na wykresie, to 31 Stycznia warte byłoby to jakieś 765 zł.

Dziś jedynie 79 zł.

Podczas forku na giełdzie tradesatoshi były zablokowane wpłaty i wypłaty przez kilka dni więc jako że był popyt a nie było monet to cena rosła do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...