Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, radiergummi napisał:

Tak to jest ze śmieciowymi coinami.

No nie jest to jakaś konkretna waluta. Jak kopać to ETH, Monero ;-) No ale przy tej ludzie sobie mogą dorobić jakieś dodatkowe sianko, nie dysponując mega mocą obliczeniową. No,a z tego co czytałem GRLC może jeszcze nieźle wzrosnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną jaka jest najbardziej opłacalna karta graficzna do kopania czosnku/eth?

Za miesiąc planuje dokupić jedną sztukę i zamontuje ją pod port M2 do koparki. [Oby tylko czosnaki się ładnie sprzedały hehe]

Swoją drogą ciekawi mnie gdzie kupiłeś Titav V i za ile ? :) 

Wie ktoś ile ukopie na procku I7-6700k  oraz i7-7700k ? 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xVomar, czy parametr -i 21 to jest max ? na moich 1080 idzie ok 5100kH/s , pobor mocy ok 100W na GPU, Power limit 100%, CoreClock na +120, memory na +200, temp 50 st. Przy zwiekszaniu Core Clock wysypuje sie CCminer i wywala błędy.  Na NH legacy pobór mocy  każdej z kart miałem  od 130 do ponad 200W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michalk61 napisał:

Na chwilę obecną jaka jest najbardziej opłacalna karta graficzna do kopania czosnku/eth?

Za miesiąc planuje dokupić jedną sztukę i zamontuje ją pod port M2 do koparki. [Oby tylko czosnaki się ładnie sprzedały hehe]

Swoją drogą ciekawi mnie gdzie kupiłeś Titav V i za ile ? :) 

Wie ktoś ile ukopie na procku I7-6700k  oraz i7-7700k ? 

Cieżko powiedzieć przez szalejące ceny w Polsce, ale kupując za granicą po starych cenach to mniej więcej każda karta ma podobną opłacalność, tutaj masz tabelkę jaką stworzyłem dla siebie 13.12.2017 przed zmianą cen.
bUfyAea.png
To @Gosu ma Titav V.
Co do procka to tutaj masz poradnik co do kopania na prockach, możesz sprawdzić
https://goo.gl/XJ33Kq

2 godziny temu, enox napisał:

xVomar, czy parametr -i 21 to jest max ? na moich 1080 idzie ok 5100kH/s , pobor mocy ok 100W na GPU, Power limit 100%, CoreClock na +120, memory na +200, temp 50 st. Przy zwiekszaniu Core Clock wysypuje sie CCminer i wywala błędy.  Na NH legacy pobór mocy  każdej z kart miałem  od 130 do ponad 200W.

Tak -i 21 to jest max. Ten algorytm jest zoptymalizowany pod względem poboru prądu więc jest wszystko ok.
U mnie podobnie chodzi 1080, memory możesz dać na -500 bo nie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 11:49, radiergummi napisał:

Tak to jest ze śmieciowymi coinami.

Przecież możesz kopać przelewać na giełdę od razu z kopalni i wymieniać na lepsze coiny :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2018 o 11:53, Gosu napisał:

No nie jest to jakaś konkretna waluta. Jak kopać to ETH, Monero ;-) No ale przy tej ludzie sobie mogą dorobić jakieś dodatkowe sianko, nie dysponując mega mocą obliczeniową. No,a z tego co czytałem GRLC może jeszcze nieźle wzrosnąć.

Dokładnie, jako, że nie ma aktualnie zoptymalizowanego minera pod AMD więc wszystkim użytkownikom zostaje kopanie ETH.
Robiłem dziś również porównanie kopania na CPU i Monero wypada blado.
ANlsgnm.png

GRLC wzrośnie jak wejdzie w końcu na jakąś dużą giełdę więc pozostaje tylko czekać 

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, enox napisał:

xVomar, na minerze pokazuje hashrate 35MH/s, a na dashboard dużo mniej tj. 24MH/s, czym to jest spowodowane oraz jak sprawdzić rzeczywistą prędkość

mam to samo.

Na ile macie ustawione wyplacanie z poola do portfela ? Prowizja niby mała bo tylko 0,005 GRLC od wyplatychyba,  czy to może procentowo jakoś jest ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enox napisał:

xVomar, na minerze pokazuje hashrate 35MH/s, a na dashboard dużo mniej tj. 24MH/s, czym to jest spowodowane oraz jak sprawdzić rzeczywistą prędkość

Sugeruj się wskazaniami ccminera.

 

4 godziny temu, michalk61 napisał:

mam to samo.

Na ile macie ustawione wyplacanie z poola do portfela ? Prowizja niby mała bo tylko 0,005 GRLC od wyplatychyba,  czy to może procentowo jakoś jest ? 

Prowizja jest stała, ja mam od 2GRLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem przywitać wszystkich jako że to mój pierwszy post tutaj :) Jestem zielony w temacie i muszę przyznać bardzo dobry poradnik jaki i cały wątek. Zainstalowałem minera i na początku nie mogłem załapać o co chodzi bo wszyscy pisali o LBC a ja tu widzę kopie GRLC-a hehe innymi algorytmami hehe. No ale po przebrnięciu przez cały wątek wszystko stało się jasne :)

Do kopania mam:

  • Komp 1: MSI 1080 (CUDA v.8.0) wyciąga: wczoraj 4450 kH/s, dziś widzę 4200 kH/s (komp do kopania),
  • Komp 2: Procek Xeon E5620 (4 rdzenie, 8 wątków) bez grafy, wyciąga 200 kH/s na CPU  (uruchomione z czystej ciekawości),
  • Komp 3: Laptop I7-4720HQ z GTX960M, wyciąga 375 kH/s (uruchomione z czystej ciekawości).

Pytanie 1: Pobrałem minera w wersji 0.2.2 którego odpalam przez GUI Minera. Z tego co wyczytałem jest różnica między nim a przygotowanym skryptem, gdzie można wyciągnąć dużo większe wartości:

Cytat

to wyciśniesz więcej jeśli zrobisz oc +150/200 na rdzeniu i -500 na memory i Zrobisz plik bat tak jak tutaj: To wyciśniesz około 4700kH/s z jednej karty zamiast 4300kH/s

ale dalej była wzmianka że GUI miner też został zaktualizowany. Czy w taki razie trzeba coś zmieniać czy nie ma to już sensu? A jeśli tak to co przy tej wersji?

Pytanie 2: Zauważyłem problem:

2018-02-24 13:47:10] Stratum connection interrupted
[2018-02-24 13:47:22] Stratum connection failed: Could not resolve host: eu.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:47:22] ...retry after 5 seconds
[2018-02-24 13:47:38] Stratum connection failed: Could not resolve host: eu.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:47:38] Stratum connect timeout, failover...
[2018-02-24 13:47:38] Switch to stratum pool 1: us.stratum.garlicpool.org:3333

a po jakimś czasie:

[2018-02-24 13:57:11] Stratum connection interrupted
[2018-02-24 13:57:23] Stratum connection failed: Could not resolve host: us.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:57:23] ...retry after 5 seconds
[2018-02-24 13:57:39] Stratum connection failed: Could not resolve host: us.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:57:39] Stratum connect timeout, failover...
[2018-02-24 13:57:39] Switch to stratum pool 0: eu.stratum.garlicpool.org:3333

i tak kilka razy.  Włączałem mając EU i z tego co widziałem to miało to znaczenie czyli po takim przełączeniu na US gorzej kopie?

Pytanie 3: to głównie do @shockerldn - czy znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie dot. zamiany ale na funty? To dla mnie też ważne :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, yabolik napisał:
  • Komp 1: MSI 1080 (CUDA v.8.0) wyciąga: wczoraj 4450 kH/s, dziś widzę 4200 kH/s (komp do kopania),

Spokojnie wyciśniesz 5000kH/s, ale musisz odpalać za pomocą pliku bat i zrobić oc.
181.png

  • Komp 2: Procek Xeon E5620 (4 rdzenie, 8 wątków) bez grafy, wyciąga 200 kH/s na CPU  (uruchomione z czystej ciekawości),

No niestety Westmere z 2010 roku nie ma najnowszych instrukcji więc dużo więcej się nie wyciśnie.

  • Komp 3: Laptop I7-4720HQ z GTX960M, wyciąga 375 kH/s (uruchomione z czystej ciekawości).

Tutaj też przy pewnej optymalizacji można by wycisnać więcej, ale jako że to laptop to nie zalecam katować.

Pytanie 1: Pobrałem minera w wersji 0.2.2 którego odpalam przez GUI Minera. Z tego co wyczytałem jest różnica między nim a przygotowanym skryptem, gdzie można wyciągnąć dużo większe wartości:

ale dalej była wzmianka że GUI miner też został zaktualizowany. Czy w taki razie trzeba coś zmieniać czy nie ma to już sensu? A jeśli tak to co przy tej wersji?

W tej aktualizacji GUI Minera zmienił się program do kopania na CPU na wydajniejszy.
Ogólnie GUI Miner odpala ccminera z domyślnym intensity (natężeniem?) 16 kiedy maxymalna wartość to 21.
Odpalając za pomocą przygotowanego pliku bat możemy edytować parametry a nie używać domyślnych.
Więc użytkownicy bardziej zaawansowani mogą stworzyć plik bat i używać go zamiast GUI Minera.
np. gdy chcemy intensity 20, z którego sam korzytam to w pliku bat dopisujemy -i 20
 

ccminer.exe -i 20 -a allium -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u vomar.user -p x

gdy chcemy korzystać tylko z 2 kart (jeśli w komputerze mamy 3 karty) to wpisujemy -d 1,2

ccminer.exe -i 20 -d 1,2 -a allium -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u vomar.user -p x

wszystkie komendy znajdują się tutaj

https://github.com/nemosminer/tpruvot-ccminer/blob/master/README.txt

1 minutę temu, yabolik napisał:

Pytanie 2: Zauważyłem problem:

2018-02-24 13:47:10] Stratum connection interrupted
[2018-02-24 13:47:22] Stratum connection failed: Could not resolve host: eu.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:47:22] ...retry after 5 seconds
[2018-02-24 13:47:38] Stratum connection failed: Could not resolve host: eu.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:47:38] Stratum connect timeout, failover...
[2018-02-24 13:47:38] Switch to stratum pool 1: us.stratum.garlicpool.org:3333

a po jakimś czasie:

[2018-02-24 13:57:11] Stratum connection interrupted
[2018-02-24 13:57:23] Stratum connection failed: Could not resolve host: us.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:57:23] ...retry after 5 seconds
[2018-02-24 13:57:39] Stratum connection failed: Could not resolve host: us.stratum.garlicpool.org
[2018-02-24 13:57:39] Stratum connect timeout, failover...
[2018-02-24 13:57:39] Switch to stratum pool 0: eu.stratum.garlicpool.org:3333

i tak kilka razy.  Włączałem mając EU i z tego co widziałem to miało to znaczenie czyli po takim przełączeniu na US gorzej kopie?

 

Możliwe że do USA masz większy ping (opóźnienie) dlatego nie możesz się nawet połączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Przygotuje pliczek i będę go odpalał żeby wyciągnąć więcej :)

Z przełączaniem EU / US do końca nie wiem jaki ma to wpływ, łączy się do obu ale na stronie garlica czytałem że zdecydowanie zalecają łączyć się do właściwego.  Poobserwuje czy się będzie jeszcze samemu przełączał.

Muszę jeszcze dowiedzieć się o wymianę ale na funty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sabaka napisał:

3.81MH/s dla 1070 to wynik normalny? Próbuję kręcić na rdzeniu ale zwiększenie z+160 na +200 nic nie daje.

Odpaliłeś za pomocą GUI Minera czy za pomocą bata?
GTX 1070 wyciąga około 4MH/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hive.os, mam osobną mini koparkę na linuxie.

Zapomniałem dopisać, power limit mam na 100W

 

Edit: ccminer odpalał się z intensywnością 17, pobawię się i zobaczę co z tego wyjdzie

Edytowane przez sabaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Gigabyte 1080 gaming g1, więcej niż +120 na GPU nie poleci :/ wysypuje się , bardzo stabilnie działa na +100 i wynik jest ok 5-5,1MH/s. 

Obecnie zaczynam składać kolejną koparę i zastanawiam się właśnie nad wyborem kart. Czy macie coś sprawdzwonego co nie zniszczy budżetu ?

 

Edytowane przez enox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MSI Afterburner-a, jakie macie wartości dla Waszych 1080?

Dałem Power Limit na 100, Core Clock 120/140/160 Memory Clock -500 ale nie widzę żeby się dużo zmieniało, mam 4593 kH/s

Potrzeba restart czy ccminer powinien od razu reagować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yabolik napisał:

Zainstalowałem MSI Afterburner-a, jakie macie wartości dla Waszych 1080?

Dałem Power Limit na 100, Core Clock 120/140/160 Memory Clock -500 ale nie widzę żeby się dużo zmieniało, mam 4593 kH/s

Potrzeba restart czy ccminer powinien od razu reagować?

Pewnie masz domyślne intensity 16?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xVomar napisał:

Pewnie masz domyślne intensity 16?

Nie, zmieniłem też uruchamianie na plik bat z intensity = 21

 

Oj ale widzę że zmiany w Afterburner nie zostały zapisane :/

Edytowane przez yabolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!
@toms83@mario1 @michalk61@brolly666 @enox @yabolik @sabaka
Jeśli kopiecie z intensity powyżej 16 to tworzycie nic nie warte hashe.
Rozmawiałem przed chwilą z właścicielem garlicpool.org na temat intensity i jako że ma on statystyki to powiedział mi jak to wygląda.
kH/s na stronie kopalni są liczone z sharów które wysłaliście przez 10 minut i które były poprawne.
Dając intensity na 20 tworzymy nieprawidłowe share.
Zalecam natychmiastową zmianę na domyślne 16 intensity.
Moja rozmowa jeśli ktoś by chciał przeczytać
https://i.imgur.com/RFAxYDO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yabolik napisał:

Poszło w górę z 4640 na 4920, to już lepiej :) Temperatura poszła lekko w góre z 75 na 77.

 Coś jeszcze można zmienić?

01.jpg

na podobnych ustawieniach mam temp max 52. Ta kartę masz schowana gdzieś ?  oraz zrób aktualizacje sterowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...