Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, yabolik napisał:

Poszło w górę z 4640 na 4920, to już lepiej :) Temperatura poszła lekko w góre z 75 na 77.

 Coś jeszcze można zmienić?

01.jpg

Ty masz zwykla 1080 od gigabyte czy g1gaming ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie,  kopanie na podobnym poziomie, różnice są niewielkie, zwykła leci 4900kH/s, g1 5000kH/s. Ja akurat kupiłem w dobrej cenie, więc wyboru nie miałem - cena była głównym czynnikiem.

 

A teraz pytanko, czy sprawdzał ktoś może karty z serii nVidia Quadro K6000 lub podobne ?

Edytowane przez enox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, xVomar napisał:

UWAGA!
@toms83@mario1 @michalk61@brolly666 @enox @yabolik @sabaka
Jeśli kopiecie z intensity powyżej 16 to tworzycie nic nie warte hashe.
Rozmawiałem przed chwilą z właścicielem garlicpool.org na temat intensity i jako że ma on statystyki to powiedział mi jak to wygląda.
kH/s na stronie kopalni są liczone z sharów które wysłaliście przez 10 minut i które były poprawne.
Dając intensity na 20 tworzymy nieprawidłowe share.
Zalecam natychmiastową zmianę na domyślne 16 intensity.
Moja rozmowa jeśli ktoś by chciał przeczytać
https://i.imgur.com/RFAxYDO.png

Przestawiłem z powrotem na 16. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, enox napisał:

xVomar, jaki polecasz program do zdalnego puliptu ? Team Viewer ? zauważyłem ze chyba zacząłeś korzystać z "AnyDesk" ?  lepsze to ?

TeamViewer najlepszy ale nałożyli mi ograniczenia na konto jakobym korzystał z programu w cenach zarobkowych, więc przerzuciłem się na AnyDesk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XVomar: jaka jest wydajność haserate 1060 3gb w tej chwili?

Rozumiem że po ostatnich zmianach to co wrzuciłeś stronę wcześniej jest nieaktualne.

Planuje dokupić kolejną kartę do koparki i zastanawiam się między 2x1060 3gb a 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sabaka napisał:

XVomar: jaka jest wydajność haserate 1060 3gb w tej chwili?

Rozumiem że po ostatnich zmianach to co wrzuciłeś stronę wcześniej jest nieaktualne.

Planuje dokupić kolejną kartę do koparki i zastanawiam się między 2x1060 3gb a 1070

Wydajność 2x gtx 1060 3gb
hSp4nFi.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sabaka napisał:

Rodzaj pamięci ma znaczenie jak to się ma np w wypadku Eth?

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka
 

Nie, w tym algorytmie pamięć nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sabaka napisał:

XVomar: jaka jest wydajność haserate 1060 3gb w tej chwili?

Rozumiem że po ostatnich zmianach to co wrzuciłeś stronę wcześniej jest nieaktualne.

Planuje dokupić kolejną kartę do koparki i zastanawiam się między 2x1060 3gb a 1070

Na dzień dzisiejszy lepiej wypada 1070 ponieważ :
Pobiera około 100 W ( porównywalnie ), kopie około 3,8, no i cenowo około 2300 vs 1600. 

Ja będę celował w 1080/1080TI/Titan X - tylko to moje gdybanie, wiem że są wydajne ale jakie one osiągają wartości ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopią więcej, ale więcej też zużyją prądu także długoterminowo ( 3 lata gwarancji na karte ) korzystniej będzie kopać na 1070 do tego wolny slot na następne karty, a w przypadku jak spadnie waluta to opłacalność się zwiększa ( przez mniejsze zużycie prądu)  i w przyszłości jak będziesz chciał sprzedać to nikt Ci raczej nie kupi 1060 3 Gb. A 1070 8 GB raczej bez problemowo sprzedaż 

Edytowane przez michalk61

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michalk61 napisał:

Na dzień dzisiejszy lepiej wypada 1070 ponieważ :
Pobiera około 100 W ( porównywalnie ), kopie około 3,8, no i cenowo około 2300 vs 1600. 

Ja będę celował w 1080/1080TI/Titan X - tylko to moje gdybanie, wiem że są wydajne ale jakie one osiągają wartości ?
 

Na TITAN Xp @2025/12400 mam 7100 kH/s na TITAN V@1912/1030 13/14 MH/S.

1080Ti podbije Ci do około 6700 kH/s

TV + TXp.png

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co myślicie o Undervoltingu kart ? W przypadku gdy są ustawione na clock+170/memory -500 coś to da ? 
Moja 1070 skręcona jest power limitem na 100w, core +180/memory -300. Kopie jakieś 3800kH/s przy poborze z gniazdka 127W

Wysłane z mojego C106 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xVomar, mam jeszcze pytanie odnośnie tego kalkulatora ... co chwilę się zmienia... np obecnie pokazuje   101pln dziennie, innym razem  75pln .... 

Edytowane przez enox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michalk61 napisał:

Panowie, a co myślicie o Undervoltingu kart ? W przypadku gdy są ustawione na clock+170/memory -500 coś to da ? 

Memory nie jest potrzebne więc daj na maxa na minus, core tyle ile się da, z power limitem możesz pokombinować. 75-80%

1 godzinę temu, enox napisał:

Patrząc obecnie na kalkulator, lepiej się wychodzi na nicehash legacy niż kopiąc GRLC

https://garlicoin.000webhostapp.com/

Jak wcześniej miałem ok +85 po odliczeniu kosztów, tak teraz mi pokazuje 40 :/

Tutaj jest drugi kalkulator.
https://grlc.herokuapp.com/
 

1 godzinę temu, brolly666 napisał:

Mi też lepiej wychodzi na nicehash, ale wykopie tak z 1k czosnku i zostawię w portfelu licząc że kiedy podskoczy cena.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Na czym kopiecie że na nicehash wychodzi wam lepiej?
 

59 minut temu, sabaka napisał:

Czosnek poleciał w dół, wczoraj sprzedawałem 1grlc po 0.000024000 BTC a dziś jest 0.00002064 BTC. Pozostaje czekać jak pójdzie do góry i wtedy sprzedawać.

Poleciał ale dalej bardziej się opłaca.
Obliczam dla GTX 1080 + 2x GTX 1060 3GB = ~9400kH/s
Whattomine
JKMBvz2.png
Garlicoin
gJeU5FA.png

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, xVomar napisał:

 

Na czym kopiecie że na nicehash wychodzi wam lepiej?

7 x gigabyte 1080 gtx ( 4 zwykle, 3 x g1 gaming)

 

ps. dostałem dziś od znajomego na testy MSI  1070  gaming X, niestety okazało się, że nowy riser pokrzyżował moje plany - nie działa :( a szkoda mi wyciągać 1080

 

oraz, czy Wy też macie problem z portfelem Garlium ? często pokazuje balans 0, lub wywala program, zmieniałem tryb zgodności (mam Win10) ... chyba ze jest wersja na Mac OSX

GRGGTX10708MSIGAMX-1.png

Edytowane przez enox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też to zaobserwowałem i miałem pytać, wywala się, czasem kilka razy musiałem uruchamiać by zaskoczył  i raz włączył się wyzerowamy. Wg mnie nie jest to stabilna aplikacja której można ufać. 

Ps wiem że przy pojedynczych kartach jak kopać to coś co ma niską trudność ale co można by było ewentualnie jeszcze kopać z bardziej dochodowych walut i czy miałoby to sens?

Edytowane przez yabolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 02/27/2018 o 23:05, enox napisał:

7 x gigabyte 1080 gtx ( 4 zwykle, 3 x g1 gaming)

 

ps. dostałem dziś od znajomego na testy MSI  1070  gaming X, niestety okazało się, że nowy riser pokrzyżował moje plany - nie działa :( a szkoda mi wyciągać 1080

 

oraz, czy Wy też macie problem z portfelem Garlium ? często pokazuje balans 0, lub wywala program, zmieniałem tryb zgodności (mam Win10) ... chyba ze jest wersja na Mac OSX

GRGGTX10708MSIGAMX-1.png

Jaki masz config na tych 1080 g1 w msi after   ?? I ile wyciagaja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...