Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, toms83 napisał:

xVomar

Ile powinna mniej więcej dawać 1070?

Czy stosujesz jakieś dodatkowe ustawienia żeby efektywniej pracowała?

Na domyślnych około 2.8Mh/s
No chyba że utworzysz plik bat w folderze GUI w podfolderze ccminer z taką treścią

ccminer.exe -a allium -i 20 -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x -o stratum+tcp://us.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x 

kSHCdZw.png
I pobawisz się parametrem intensity, zwiększając go z domyślnych 16 do nawet 21 to może dać nawet ponad 4Mh/s
Oczywiście wtedy odpalasz plikiem bat zamiast GUI Minerem

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Więc zalecasz kolego xVomar kopać dalej ETH moim sposobem, co czasu poprawy algorytmu ?|
Jeśli ustawię na CUDA to nie wystartuje radeon ? 
Na GPU, wydajność Nvidii jest niższa niż na CUDA ? 
Rozumiem, że Tryb GPU został stworzony specjalnie do konfiguracji "hybrydowych" ?

Następna koparką jaką zbuduje będzie na radeonach, a ta 390 zostanie tam przeniesiona. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 minuty temu, michalk61 napisał:

Więc zalecasz kolego xVomar kopać dalej ETH moim sposobem, co czasu poprawy algorytmu ?|
Jeśli ustawię na CUDA to nie wystartuje radeon ? 
Na GPU, wydajność Nvidii jest niższa niż na CUDA ? 
Rozumiem, że Tryb GPU został stworzony specjalnie do konfiguracji "hybrydowych" ?

Następna koparką jaką zbuduje będzie na radeonach, a ta 390 zostanie tam przeniesiona. 

Źle zrozumiałem twój post, zamiast 4x 1070 przeczytałem rx 470 xD
Wybacz.
Najlepiej będzie jak na GTXach 1070 odpalisz ccminera za pomocą pliku bat i dopasujesz numerki kart w parametrze -d (jeśli twoje karty mają id od 0 do 3)
ccminer.exe -a allium -i 20 -d 0,1,2,3 -o stratum+tcp://eu.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x -o stratum+tcp://us.stratum.garlicpool.org:3333 -u username.workername -p x
A co do tego Radeona to ustaw też parametrem żeby tylko z niego korzystał program kopiący eth.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A, tam bierz ode mnie TITAN V :D Zobacz jak to kopie, a mi się nie chce w kopanie bawić. Nie mam na to czasu, a rentowne to dla mnie nie jest jakoś specjalnie.

Gdyby na TITAN V SLI działało, to bym sobie dwa wziął do grania, a tak... Lipa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Gosu napisał:

A, tam bierz ode mnie TITAN V :D Zobacz jak to kopie, a mi się nie chce w kopanie bawić. Nie mam na to czasu, a rentowne to dla mnie nie jest jakoś specjalnie.

Gdyby na TITAN V SLI działało, to bym sobie dwa wziął do grania, a tak... Lipa.

ajj w cenie TITAN V by było z 11 sztuk 1060 3gb
TITAN V = 14MH/s
11x 1060 3 gb = 25.3MH/s
Ogólnie sprawdź jeszcze ile zmieni parametr intensity -i
https://goo.gl/X3adWM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No, wreszcie dociągnęło do 100% gpu. Miner miał tylko do 16 intensywność możliwą do ustawienia a to nie robiły roboty. :)

5 czosnków poszło na Twoje konto.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, xVomar napisał:

ajj w cenie TITAN V by było z 11 sztuk 1060 3gb
TITAN V = 14MH/s
11x 1060 3 gb = 25.3MH/s
Ogólnie sprawdź jeszcze ile zmieni parametr intensity -i
https://goo.gl/X3adWM

Nie no, wiadomo :) Z tym, że jakby tak popatrzeć na TDP 1x TV vs TDP 11x 1060, to czy tak kolorowo będzie?

Do tego oszczędność na PSU, oszczędność miejsca itd. Jestem mega zaskoczony tym co ta karta wyprawia :D W grach miałem wydajność względem TITAN Xp jakieś 30% średnio, w Metro Last Light Redux dowaliło nawet 80%.

W zastosowaniach pro po kilkastek procent, nawet do 1000% + . No ale w kopaniu masakra kolejna.

Tylko cewki piszczą na tej łajzie, a bloków wodnych póki co nie ma. No ale kilka rekordów wbiłem :)

Zrzut ekranu (378).png

Zrzut ekranu (377).png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 minut temu, toms83 napisał:

No, wreszcie dociągnęło do 100% gpu. Miner miał tylko do 16 intensywność możliwą do ustawienia a to nie robiły roboty. :)

5 czosnków poszło na Twoje konto.

Dzięki bardzo

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Gosu napisał:

Nie no, wiadomo :) Z tym, że jakby tak popatrzeć na TDP 1x TV vs TDP 11x 1060, to czy tak kolorowo będzie?

Do tego oszczędność na PSU, oszczędność miejsca itd. Jestem mega zaskoczony tym co ta karta wyprawia :D W grach miałem wydajność względem TITAN Xp jakieś 30% średnio, w Metro Last Light Redux dowaliło nawet 80%.

W zastosowaniach pro po kilkastek procent, nawet do 1000% + . No ale w kopaniu masakra kolejna.

Tylko cewki piszczą na tej łajzie, a bloków wodnych póki co nie ma. No ale kilka rekordów wbiłem :)

Zrzut ekranu (378).png

Zrzut ekranu (377).png

Oo ładnie, gratki :D
Nie no wiadomo że jedna karta zawsze lepsza, no ale TITAN V jest zdecydowanie za drogi porównując z mocą 1060 1070 i 1080 w kopaniu.
Ogólnie złożenie koparki z 11-12 GPU nie było by problemem jeśli ktoś by miał dostęp do tej płyty :D
5VbPCvD.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki, dzięki :) No wiadomo, cena TITAN V jest dla większości ludzi zaporowa. Ale  przy cenie Tesli GV100, to są grosze :D

Kupowanie TV do gier itd. To czyste szaleństwo, za mały skok względem TITAN Xp w tych zastosowaniach. Uczenie maszynowe, FP64 itd. To już inna sprawa.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przy obecnych cenach 1080 Ti, Titan Xp nie jest już tak złą opcją. Trzeba by zbadać wydajność na waciora, bo póki co 1070 Ti wypada bardzo korzystnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kombinuje z tym, żeby ETH pokopać. Ale coś nie mogę tego ustawić.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Xvomar pytanko mam bo leci mi juz karta z UK Asus GeForce GTX 1080 ADVANCED 8GB DDR5 STRIX BOX ile na niej moge miej wiecej wyciągnać w kopaniu na niej ? A mam obecnie GTX ASUS 1060 6GB I robi mi około 2,2 do 2,3 MH/s . bo mam możliwość wziecia jeszcze jednej tej 1080 .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta