Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze takie techniczne pytanko. Co daje wpisanie w configu statycznego parametru difficulty? Rozumiem, że im mniejszy tym wykonuje więcej mniejszych obliczeń tak? Ale coś dokładniej jakie to ma znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spada mi wydobycie lbc na suprnovej. Z ok 21 lbc na dzień (tydzień temu) to ok 15 za ostatnią dobę. Ktoś się może orientuje dlaczego? Parametry karty prac niezmienione (sumarycznie cały czas 660MH/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam karte 1080 i uzyskuje prędkości 380WH/s, ale po 7h kopania wskaźnik Earnings pokazuje 1.4 , nie wydaje się wam ze za mało?

Po za tym mam ustawione w kopalni aby przelewy do portfela wykonywały się co 0.2 , niestety w portfelu nic nie ma. Jak długo trwa transfer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zarobi 1080 na 24h? :) Chodzi mi o samą kartę, bez odliczenia prądu. Z tego co widziałem bierze z 130w.

NA GTX960 mam jakieś 7-7/50 zł na dzień.

 https://goo.gl/8QnACh

 

Spada mi wydobycie lbc na suprnovej. Z ok 21 lbc na dzień (tydzień temu) to ok 15 za ostatnią dobę. Ktoś się może orientuje dlaczego? Parametry karty prac niezmienione (sumarycznie cały czas 660MH/s).

 Wzrosła trudność ze względu na większą liczbę osób kopiących, ale wzrósł też kurs z 30000 na 38000.

 

Poziom trudności wykopalisk rośnie, stąd mniejszy urobek dzienny. Póki kurs nie spada, nie ma jeszcze tragedii.

 Dokładnie

 

Witam,

mam karte 1080 i uzyskuje prędkości 380WH/s, ale po 7h kopania wskaźnik Earnings pokazuje 1.4 , nie wydaje się wam ze za mało?

Po za tym mam ustawione w kopalni aby przelewy do portfela wykonywały się co 0.2 , niestety w portfelu nic nie ma. Jak długo trwa transfer?

Daj screena stąd:

https://lbry.suprnova.cc/index.php?page=account&action=earnings

KG2yHdp.png

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, ja ustawiłem 48 i nie wiem właściwie jakich efektów się spodziewać.

 

Jak tylko się do tego dotknę to dam znać.

Poziom trudności wykopalisk rośnie, stąd mniejszy urobek dzienny. Póki kurs nie spada, nie ma jeszcze tragedii.

 

Hm, zapewne tak. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze to dzięki za świetnie napisany poradnik:) No więc zacząłem kopać od wczoraj na GTX 1070 i dosyć ciekawie to wygląda ale po wykopaniu pierwszych 5 LBC (dla takiej wartości ustawiłem automatyczne wypłaty na poloniexa) wyskoczyły mi takie oto błędy:

 

1. We are investigating issues in the backend. Your shares and hashrate are safe and we will fix things ASAP.

 

2. Payouts disabled, you will not reveive any coins to your offline wallet for the time being.

 

Często zdarzają się takie błędy? 

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po pierwsze to dzięki za świetnie napisany poradnik:) No więc zacząłem kopać od wczoraj na GTX 1070 i dosyć ciekawie to wygląda ale po wykopaniu pierwszych 5 LBC (dla takiej wartości ustawiłem automatyczne wypłaty na poloniexa) wyskoczyły mi takie oto błędy:

 

1. We are investigating issues in the backend. Your shares and hashrate are safe and we will fix things ASAP.

 

2. Payouts disabled, you will not reveive any coins to your offline wallet for the time being.

 

Często zdarzają się takie błędy? 

Z 2-3x w tyg? Coś takiego, nie ma się co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Jestem początkujący w temacie więc prosiłbym o pomoc.Po dwóch dobach kopania i sprzedaży LBC wyszło mi 0.00376253 BTC co daje jakieś 10 dolców z hakiem jeśli dobrze kalkuluje.Wszystko ładnie pięknie tylko pogubiłem się w V rozdziale poradnika dotyczącym wypłaty i sprzedaży BTC za PLN na Bitmarket i nie wiem który adres portfela mam skopiować czy ten który został wygenerowany na samym początku przy LBC i który został później skopiowany do kopalni czy ten który się pojawia na Bitmarket gdy chcę wpłacić BTC ? 

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.Jestem początkujący w temacie więc prosiłbym o pomoc.Po dwóch dobach kopania i sprzedaży LBC wyszło mi 0.00376253 BTC co daje jakieś 10 dolców z hakiem jeśli dobrze kalkuluje.Wszystko ładnie pięknie tylko pogubiłem się w V rozdziale poradnika dotyczącym wypłaty i sprzedaży BTC za PLN na Bitmarket i nie wiem który adres portfela mam skopiować czy ten który został wygenerowany na samym początku przy LBC i który został później skopiowany do kopalni czy ten który się pojawia na Bitmarket gdy chcę wpłacić BTC ? 

 ten który się pojawia na Bitmarket gdy chcę wpłacić BTC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 2-3x w tyg? Coś takiego, nie ma się co przejmować.

 

Ok dzięki za odpowiedź :)

 

A jeszcze takie pytanie czy ten kalkulator http://whattomine.com działa prawidłowo? Bo według niego przy moim hashrate który wynosi około 287 MH/s powinienem mieć miesięcznie bez uwzględnienia kosztów za prąd 198$ na miesiąc czyli jakieś 750 zł natomiast po 22 godzinach kopania wychodzi mi że na dobę będzie 20 zł czyli po miesiącu 600 zł i skąd aż taka różnica 150 zł?

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie ktos z błędami typu:

 

Stratum authentication failed

... retry after 30 seconds

Sumbit_upstream_work stratum_send_line falied

... retry after 30 seconds

 

Po kilku minutach sie ogarnia i jest Ok...

U mnie na 1070 jest okolo 306 MH/s temp 61 100% fan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał sie ktos z błędami typu:

 

Stratum authentication failed

... retry after 30 seconds

Sumbit_upstream_work stratum_send_line falied

... retry after 30 seconds

 

Po kilku minutach sie ogarnia i jest Ok...

U mnie na 1070 jest okolo 306 MH/s temp 61 100% fan

 

A czy można wiedzieć jaki masz model 1070tki i czy go podkręcałeś? Bo u mnie na Palicie Super JetStream jest średnio około 286-287 więc aż o 20MH/s mniej.

 

I jeszcze mam pytanie o wydobycie bo nie wiem czy to normalne ale wczoraj i dzisiaj rano było około 0.25/h a obecnie jest 0,05 czyli 5 razy mniej więc czym może być spowodowany tak duży spadek?

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie o wydobycie bo nie wiem czy to normalne ale wczoraj i dzisiaj rano było około 0.25/h a obecnie jest 0,05 czyli 5 razy mniej więc czym może być spowodowany tak duży spadek?

 

Dzisiaj generalnie jest słabo, nie tylko Ty zauważyłeś kilkukrotnie spadek. Czytaj wątek bo dzisiaj pisaliśmy o tym. Wykopywanie trudniejsze jak więcej kopiących jest.

Edytowane przez specdriver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie widział ktoś w dobrej cenie 1080 ?

 

Raczej pytanie czy w ogóle ktoś widział jakieś 1080 :F Ostatnio z tym krucho...

 

Ja to sobie tak for fun odpaliłem narazie kopanie na swoim kompie, wszystko nawet dobrze chodzi nie muli ale czasem ekran mi przygasa jakby kabel od karty by się wypinało, to jakiś powód do zmartwień i lepiej sobie darować tą zabawę? I czy przez to kopanie ogólnie można sfajczyć sobie sprzęt inaczej aniżeli ze starości by się poprostu zużył? 

Edytowane przez Foxs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pytanie czy w ogóle ktoś widział jakieś 1080 :F Ostatnio z tym krucho...

 

Ja to sobie tak for fun odpaliłem narazie kopanie na swoim kompie, wszystko nawet dobrze chodzi nie muli ale czasem ekran mi przygasa jakby kabel od karty by się wypinało, to jakiś powód do zmartwień i lepiej sobie darować tą zabawę? I czy przez to kopanie ogólnie można sfajczyć sobie sprzęt inaczej aniżeli ze starości by się poprostu zużył?

Nie sfajczy się jeśli nie będziesz kręcił na max. Trzymaj temperatury max 70st i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedź :)

 

A jeszcze takie pytanie czy ten kalkulator http://whattomine.com działa prawidłowo? Bo według niego przy moim hashrate który wynosi około 287 MH/s powinienem mieć miesięcznie bez uwzględnienia kosztów za prąd 198$ na miesiąc czyli jakieś 750 zł natomiast po 22 godzinach kopania wychodzi mi że na dobę będzie 20 zł czyli po miesiącu 600 zł i skąd aż taka różnica 150 zł?

Ten kalkulator oblicza mniej więcej, nigdy nie policzy dokładnie.

 

Takie pytanie widział ktoś w dobrej cenie 1080 ?

za granicą szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sfajczy się jeśli nie będziesz kręcił na max. Trzymaj temperatury max 70st i będzie dobrze.

Jasne, jest 69st, dzięki ;)

 

A nie lepiej teraz kopać ethereum? Chociaż to dla radków bardziej ponoć, ale dla nvidii za to zcash lepiej się kopie czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam pytanie o wydobycie bo nie wiem czy to normalne ale wczoraj i dzisiaj rano było około 0.25/h a obecnie jest 0,05 czyli 5 razy mniej więc czym może być spowodowany tak duży spadek?

 

Dzisiaj generalnie jest słabo, nie tylko Ty zauważyłeś kilkukrotnie spadek. Czytaj wątek bo dzisiaj pisaliśmy o tym. Wykopywanie trudniejsze jak więcej kopiących jest.

 

No tak, czytałem tylko chciałem się dowiedzieć czym jest to spowodowane i teraz po Twojej odpowiedzi już wiem:) Tylko czy aż 5 krotny spadek wydobycia jest normalny? Nie wiem ile wczoraj osób kopało ale wątpię że 5x mniej i załóżmy że liczba kopiących będzie nadal rosnąć więc w takim wypadku nie ma co liczyć na powrót do takiego poziomu wydobycia jaki miałem? Bo przy takim wydobyciu jak miałem wczoraj i dzisiaj rano to na jednej 1070tce można sobie dorobić kilka stów ale przy obecnym wydobyciu robi się ono mało opłacalne i pytanie czy to tylko raczej chwilowy spadek?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Edytowane przez P4vCiosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stratum authentication failed

... retry after 30 seconds

Sumbit_upstream_work stratum_send_line falied

... retry after 30 seconds

stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 zmien ostatnią cyfre na 7 i bedzie dobrze. Problem jest jak dużo ludzi kopie, ale przelokowanie na stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6257 pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...