Skocz do zawartości
czytelnik050

Zasilacz 650W do ~350zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój obecny zasilacz (Cooler Master G550M), chyba już odmawia posłuszeństwa - komputer sam się restartuje pod obciążeniem. Więc chyba trzeba go wymienić.

Możecie polecić jakiś zasilasz 650W, do mniej więcej 350zł?
Sam znalazłem takie:
https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs650-650w-120mm-fan-eu-version-cp-9020098-eu-663043/

http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-650w-corsair-cx650-80-bronze-i6801452941.html

https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g650m-650w-rs-650-amaa-b1-629139/

 

Dzięki.

 

@Edit: Chyba, że do i5 4590 i R9 290, wystarczy 600W, bo 550W ewidentnie nie jest starcza.

Edytowane przez czytelnik050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za rady, wolałbym jednak kupić 650W. Jednak ten jeden polecony to tak średnio mi się widzi. 1 ocena i to negatywna. Co myślicie o tym, bo najbardziej mi się podoba z tych co znalazłem?

http://allegro.pl/zasilacz-komputerowy-650w-corsair-cx650-80-bronze-i6801452941.html#as-parameters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Supremo FM2 Gold 650W dopiero co został wypuszczony na rynek, dlatego mało opinii. A przeczytałeś tą jedną opinię? Koleś twierdzi, że dostał uszkodzoną jednostkę, zawsze każdemu produktowi się to może zdarzyć i to nie jest zastrzeżenie do jego pracy. Poczytaj sobie test na PurePC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym raczej wszyscy się zgadzają, że EVGA SuperNOVA G2 550W to jeden z najlepszych zasilaczy 550 W w przystępnej cenie. Problem jest wtedy jak ktoś chce coś mocniejszego. Jest albo Supremo FM2 Gold 650W albo trzeba dopłacić do RM650X 650W, tylko że wtedy to już lepiej od razu kupić RM750X 750W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nad zasilaczem nie zastanawiam, zależy ile kasy mi zostanie wezmę EVGA SuperNOVA G2 550W albo jak będę miał kasę to RM750X 750W. Płytę też raczej wezmę  Asus PRIME X370-PRO. Teraz głównie w tym temacie zastanawiam się pomiędzy dwoma obudowami PHANTEKSa i mam tam podany mój przykładowy build.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że zasilacze osiągają optymalną sprawność pod odpowiednim obciążeniem. Dobre zasilacze mają ten zakres większy ale można wziąć to pod uwagę. Uważam, że 750W to sporo za dużo. Nawet pod przyszłą rozbudowę.

 

Może poprawka... myślę tu o zestawie opartym na jednym GPU.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie planuję taki build i do tego jedno GPU RX 580, GTX 1070 lub ewentualnie VEGA, te dwa pierwsze rekomendują zasilacz 500 W. Jednak komputer w przyszłości będzie rozbudowywany i może się skończyć na 1x NVMe, 2x HDD może nawet 2x SSD, jakiś procek 8 rdzeniowy albo więcej (zależnie jakie będą Zen+ i Zen2), prawdopodobnie 4 moduły DDR4, chociaż Ryzen nie lubi mieć 4 banków pamięci ale zobaczymy co będzie dalej. Raczej nie będę szedł w multi GPU, bo na razie wydajność tego rozwiązania jest nierówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD akurat będę miał od znajomego, a dodałem go tutaj do koszyka, żeby było wiadomo że będzie w zestawie. A te TLC chyba jednak nie są takie straszne? I ten SSD Crucial MX300 275GB SATA3 nie ma przypadkiem lepszych osiągów i nie jest tańszy za GB? Sugeruje się tutaj tym co było powiedziane w tym wątku.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci owszem rekomendują zasilacz np 500W z zapasem mocy.Dyski czy to SSD czy HDD nie pobierają dużo energii.Zerknij również na zestaw testowy z daną kartą i popatrz na obciążenia podczas spoczynku i jak grasz czy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki ranking zasilaczy na Tom'sHardware i niestety Corsair RM750X 750W, na którego już byłem praktycznie zdecydowany jest tam jako Tier 3. Natomiast EVGA SuperNOVA G2 550W jest jako Tier 1. Sam już nie wiem co zrobić i dodatkowo G2 nie na x-kom.pl gdzie chciałbym złożyć zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to problem, bo nie mogę wszystkiego kupić w x-kom.pl

 

Co myślicie o XFX XXX 650W Pro Modular, on też jest Tier 1 w rankingu zasilaczy Tom'sHardware. Dodatkowo wpisuje się w temat tego wątku, bo na morele kosztuje 355 zł, może to jest dobra alternatywa jak ktoś chce 650 W do 350 zł?

 

Wygląda na to, że ma bardzo dobrą regulację napięcia stałego, ale znalazłem gdzieś że nie jest najcichszy.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX ostatnio palą się i ciągną za sobą płytę, nie poprawnie działają zabezpieczenia popatrz test na Purepc https://www.purepc.pl/zasilacze/test_zasilacza_xfx_xt_600w_pozornie_swietny_a_jednak

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, może ktoś zaproponować jakiś dobry zasilacz z oferty x-kom.pl w cenie max 550 zł, bo Komputronik nie chce mi dać żadnej indywidualnej zniżki a x-kom owszem. Morele też tylko, że wolałbym odebrać osobiście w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SuperNOVA G2 550W jest teraz na allegro za 327 zł + przesyłka od sklepu z salonami w całej Polsce. Ja już niestety zamówiłem w Komputroniku za 349 zł i chyba mi się nie opłaca anulować zamówienia. Nie wiem, może w Komputroniku mimo wszystko lepiej, skoro są oni oficjalnym dystrybutorem EVGA na Polskę, w końcu jest długa gwarancja to lepiej mieć jakiś sprawdzony sklep gdzie będzie ją można w razie czego realizować.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...