Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach AMD.

Rekomendowane odpowiedzi

@Siekiery podrzucilbys informacje z gpu-z po np godzince kopania jak wyglada pobór energii i temperatury na ze 580? Co to konkretnie za model? No i czy coś podkręcałes? Chociaż chyba jest je ciężko kręcić bo rx580 są fabrycznie bardzo już podkręcone. Z góry dzięki za zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie https://sia.nanopool.org , kiedy chcę zwiększyć payout na np. 5000 SIA , to nie mogę, bo pisze mi że "incorrect password" (a wpisuję swojego maila). Pytanie: czy Wy możecie zwiększyć tą wartość dla swoich portfeli?

 

Tak poza tym, to na sia.nanopool nie widzi pracującego komputera, natomiast na ethermine.org jest wszystko OK.

 

ps. przy ethereum na stronie ethermine.org nie mam problemów ze zmianą ustawień

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 280 powinien kopać około 20MH/s (nie wiem czy ze specjalnym biosem czy po oc) ale pobaw się zmniejszając parametr dci aż uzyskasz około 20Mh/s w ETH i później zwiększaj dci aż uzyskasz jak najwięcej SIA przy zachowaniu ETH

Wygooglałem że na chwilę obecną R9 280 kopie dokładnie tak jak u mnie. Niestety :( Na czystym Winows Server 2012 na kilku sterownikach cały czas mam okolice 13 MH/s przy poborze 160W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Możliwe, nie wiem tego nie sprawdzałem

 

Z jednej strony piszą, że poniżej 1 ETH pobierają 0,001 ETH opłaty przy wypłacaniu, a z drugiej na stronie znalazłem info o opłacie 1%. ... czyli może do 0,99 ETH pobierają 0,001 ETH, a od 1 ETH już 1% ....

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xVomar - mega poradnik, dzięki :)

Mam trochę noobowe pytanie, ale nie mogę znaleźć info - na zagranicznych portalach każdy pisze inaczej. Jak to jest z tym portfelem ETH. Wg poradników ściąga się oficjalny portfel ethereum i tam robi się pełną synchronizację (kilkadziesiąt GB), geth-em zakłada się nowe konto itd. Pytania:

1. Wg Twojego poradnika wystarczy podać adres konta na giełdzie - rozumiem, że Poloniex też może być (adres do wpłat ETH - analogicznie jak LBC)?

2. Podajesz bitrex do założenia konta/portfela eth, bo tam można odkładać też SIA czy z innych powodów?

3. Używałeś może eth proxy (dwarfpool)?

4. Jak wyglądałby config do kopania eth na ethermine.org i lbc na suprnovej na kartach nvidii?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xVomar - mega poradnik, dzięki :)

Mam trochę noobowe pytanie, ale nie mogę znaleźć info - na zagranicznych portalach każdy pisze inaczej. Jak to jest z tym portfelem ETH. Wg poradników ściąga się oficjalny portfel ethereum i tam robi się pełną synchronizację (kilkadziesiąt GB), geth-em zakłada się nowe konto itd. Pytania:

1. Wg Twojego poradnika wystarczy podać adres konta na giełdzie - rozumiem, że Poloniex też może być (adres do wpłat ETH - analogicznie jak LBC)?

2. Podajesz bitrex do założenia konta/portfela eth, bo tam można odkładać też SIA czy z innych powodów?

3. Używałeś może eth proxy (dwarfpool)?

4. Jak wyglądałby config do kopania eth na ethermine.org i lbc na suprnovej na kartach nvidii?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.

1. Na poloniex minimum 1 ETH wpłata

2. Podaje bittrex bo na poloniex 1 ETH a na bittrex 0.1 ETH

3. Nie używałem

4. Nie opłaca się algorytmy kolidują ze sobą (no ale proszę bardzo  :>)

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xaac918d793390440e71cba7a94d7aa46b7041f32 -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal USERNAME.WORKER -dpsw WORKERPASS -dcoin lbc -dcri 42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na poloniex minimum 1 ETH wpłata

2. Podaje bittrex bo na poloniex 1 ETH a na bittrex 0.1 ETH

3. Nie używałem

4. Nie opłaca się algorytmy kolidują ze sobą (no ale proszę bardzo  :>)

setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0

setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100

setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1

setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eu1.ethermine.org:4444 -ewal 0xaac918d793390440e71cba7a94d7aa46b7041f32 -epsw x -dpool stratum+tcp://lbry.suprnova.cc:6256 -dwal USERNAME.WORKER -dpsw WORKERPASS -dcoin lbc -dcri 42

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi :)

Ad 4 - dzięki. Przeczytałem cały opis claymore' dm i wynikało mi, że można kopać eth oraz Decred/Siacoin/Lbry/Pascal bez straty na tych drugich.

To które waluty na nvidii najbardziej opłaca się kopać jako drugie? (i które nie wchodzą w konflikt z eth)

Edytowane przez dreg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłacało by Ci się bardziej kopać obie waluty, ale na niższym taktowaniu GPU, by się mniej grzał? Przy dwóch walutach, wolniej kopanych, może miałbyś większy zysk, niż przy jednej szybciej kopanej.

 

ps. co to za parametr dcri 42 ? (w tym start.bat z koparki claymore)

 

Ten parametr u mnie sporo zmienia w proporcjach kopania. Np. na 42 mam (ETH/SIA) 9.500/200.000 , a na 90 mam 6.000/270.000 (i tragicznie działa interface windows)

 

Zauważyłem, że przy -mode 1 interface windows dużo szybciej działa , wówczas SIA oczywiście nie kopie, a na ETH mam 11.600

 

@Bonusso3 u mnie nie ma różnicy, czy kopię ETH+SIA (-dcri 42) , czy może samo ETH (-mode 1) jeśli chodzi o temp. GPU

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo SC - 600, samo ETH - 13, pobór 160W - temperatura 80*C rdzeń/90 VRM

ETH+SC - 12 ETH + 530 SC - pobór 250W - temp 90+/100-110 VRM

 

Uwale karte takim sposobem, a ona już ledwo żyje bo ma swoje lata.

 

Teraz chcę kupić 2x RX 460 i GTX 1050 Ti. Już sobie wstępnie zabawkę skonfigurowałem - Ubuntu 17.04 pod RX i GTX, QEMU z GPU Passthrough na r9 280. Tylko zastanawiam się czy zasilacz da radę. To jest 550W z jedną linią 12V, taki RX pobiera 70W, GTX - 90, R9 250W. W sumie powinien dać radę. 

 

PS. Nie wiem co mi większą radoche sprawia, samo kopanie czy grzebanie w tym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja r9 290 robi 28,4 MH/s ETH i ok 710MH/s SC DRCI mam ustawione na 25.

 

Karta chodzi 1090/1260 a woltaż obniżony o -100mV karta ma zmienione chłodzenie na gelida icy vision rev2 w stresie osiąga 74 stopnie rdzeń i ok 85 sekcja zasilania ( sekcja jest oryginalna z asusa DCU2, bo taki miałem model karty, ale ze zmienionymi termopadami)

 

OC pamięci nie ma wpływu na wydobycie więc nie warto podkręcać.

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być moze pytam sie o coś banalnego ale, plik start.bat mam stworzyć czy jak ? nie mam go w ściągniętej paczce, adresy do portfela juz mam tylko nie wiem jak to przeskoczyć i odpalić potem 

Tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

będę miał sporo maszyn na r9 280 (chwilowo pożyczonych ) i chłodne miejsce w podzieniach z temp 16-17 stopni w lato oraz wyposażone w klime i wentylacje.

 

Nurtuje mnie na tą chwilę kilka kwesti

 

1. ile można zarobić na r9 280 ? podobno ukopie 20MH/s ETH co zdaje się jakiś czas temu policzyłem wychodzi 10PLN na dzień?

2. Jak długo będzie się oplacało kopać na takiej karcie? Gdzieś mi się obiło że za trzy miesiące może być już nieopłacalne kopanie.

3. Jak się wypłaca krypto na PLN ? z podatkiem dochodowym czy da się jakoś wyjść z krypto bez podatku?

 

dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Pobrałem niby również wersję 9.5 (Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v9.5), ale ma taki szablon dla profilu "start_eth+sia":

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal YOUR_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool stratum+tcp://sia-eu1.nanopool.org:7777 -dwal YOUR_SIA_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -dpsw x -dcoin sia -ftime 10

Użyć mimo wszystko tego z 1 posta, czy zwyczajnie w gotowca wkleić swoje dane?

Ten mój ma jakieś inne komendy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

będę miał sporo maszyn na r9 280 (chwilowo pożyczonych ) i chłodne miejsce w podzieniach z temp 16-17 stopni w lato oraz wyposażone w klime i wentylacje.

 

Nurtuje mnie na tą chwilę kilka kwesti

 

1. ile można zarobić na r9 280 ? podobno ukopie 20MH/s ETH co zdaje się jakiś czas temu policzyłem wychodzi 10PLN na dzień?

2. Jak długo będzie się oplacało kopać na takiej karcie? Gdzieś mi się obiło że za trzy miesiące może być już nieopłacalne kopanie.

3. Jak się wypłaca krypto na PLN ? z podatkiem dochodowym czy da się jakoś wyjść z krypto bez podatku?

 

dzięki :)

1. https://goo.gl/ct8MNs

2. Nikt tego nie wie

3. Możesz kupić coś za krypto wtedy nie płacisz podatku.

 

Hej,

 

Pobrałem niby również wersję 9.5 (Claymore.s.Dual.Ethereum.Decred_Siacoin_Lbry_Pascal.AMD.NVIDIA.GPU.Miner.v9.5), ale ma taki szablon dla profilu "start_eth+sia":

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

EthDcrMiner64.exe -epool eth-eu1.nanopool.org:9999 -ewal YOUR_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -epsw x -dpool stratum+tcp://sia-eu1.nanopool.org:7777 -dwal YOUR_SIA_WALLET/YOUR_WORKER/YOUR_EMAIL -dpsw x -dcoin sia -ftime 10

Użyć mimo wszystko tego z 1 posta, czy zwyczajnie w gotowca wkleić swoje dane?

Ten mój ma jakieś inne komendy.

Jeśli w gotowca wkleisz swoje dane to będziesz kopał w innych kopalniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam dokładnie jak używać tej stronki https://whattomine.com/ Czemu tam nie ma porównania do kopania Bitcoina? W ogóle się obecnie nie opłaca kopać bezpośrednio BTC ani na AMD ani Nvidia? Chciałbym np. widzieć czy lepiej kopać na 2 x GTX 1060 czy 1 x GTX 1070 lub 1 x GTX 1080?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować z ciekawości na GTX1080. ;)

Przy fabrycznej wartości dcri 42 uzyskiwałem ETH 23MH/s + SIA 320MH/s, tylko 320...

Ustawiłem drci na 256 i osiągam takie wyniki:

ETH - Total Speed: 17.906 Mh/s, Total Shares: 1, Rejected: 0, Time: 00:01
ETH: GPU0 17.906 Mh/s
SC - Total Speed: 1528.007 Mh/s, Total Shares: 2, Rejected: 0
SC: GPU0 1528.007 Mh/s

To daje aż 1,40$ więcej na dobę.

 

Trzeba dobrze kombinować z tym parametrem i sumować w jakich proporcjach SIA/ETH bardziej się opłaca kopać.
Jednak na chwilę obecną nawet przy słabiutkim kursie LBRY bardziej opłaca mi się kopać właśnie ją - 4,41$ vs. 5,34$ z wizją na ponad 6$.
 

I jeszcze jedno xVomar - jesteś dla mnie mistrzem tworzenia GIFów. :D

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RX480 w default daje 20 ETH / 830 SC.

Kombinować z drci czy to dobra proporcja?

 

 

dcri masz na jakiej wartości?

 

ps. masz świetny wynik SIA. Ja na RX460 mam 9,5 ETH i niecałe 200 SIA, na dcri 42

Domyślne 42, dlatego pytam czy coś zmieniać.

Z tego co czytam, to 2x470 jest najlepszym (wydajność/zużycie W) układem dla RX.

Ciekawostka: Zjechałem napięcie karty o 100mV i o dziwo (poza naturalnym spadkiem temperatury o jakieś 6*C) wydajność karty poszła na 21 ETH / 870 SC z wcześniejszych 20/830.

 

Edit: a co powiecie na kopareczkę USB GekkoScience wyciągającą 9.5 Gh/s. Chodzą po 50$. Czy to nie jest zdecydowanie lepsza opcja od GPU? Widzę, że ludzie puszczają tego po kilka sztuk w hubie USB i spinją z 

Raspberry Pi.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrzę na tą stronkę https://whattomine.com/coins?dataset=Main ale nie widzę tam obliczeń dla ETH?(czy to jest Ethash?) i ciekawe jest porównanie dla kart r9 280 vs gtx 1080 

 

gtx 1080 - 360 LBRY

gtx 1080 - 23,3 Ethash

 

r9 280 - 11 Ethash

r9 280 - 60 LBRY

 

nie powinno być jakieś 170 LBRY, zamiast 60 LBRY ?

 

czy da się kopać inna walutę od razu np GNT?

 

jak rozumieć wyliczenia ? wychodzi 35 $ na czysto dla ETH po odliczeniu prądu (za sama grafę)

Month 0.000000 2.413656 0.019671 $51.02 $15.84 $35.18

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po undervolcie wychodzi mi 20,8 ETH / 874 SC przy 116W z karty RX480 przy dcri 42.

Zastanawia mnie jeszcze:

1. Czy można wycisnąć lepszą proporcję, oraz jak ma się do tego wykorzystanie pamięci. Obecnie nie przekracza 2,4GB z 8GB dostępnych.

2. Jaki efekt da bios RX580 (tak, to to samo z innym biosem).

3. Czy znacie dla niej jakieś dedykowane biosy do kopania? Czytam, że po modyfikacjach da się z niej wycisnąć do 31Mh/s ETH i zejść do 70W.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...