Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach AMD.

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź sobie jakie waluty korzystają z algorytmu Equihash, podpowiem że jest to m.in zcash, zclassic, hush, zencash. Następnie wpisujesz w Googla np. "Zclassic pool" i masz wysyp różnych poolow na których stronach masz informację jak skonfigurować Claymora oraz inne programy.

Podpowiedzieć mogę również, że całe kopanie w dualu możesz sobie wsadzić w D. (podobnie jak całego Claymore). Zysk praktycznie zerowy, a karty dostają po [gluteus maximus] i zużywają więcej prądu.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie więc co byście proponowali kopać na 280x żeby to miało ręce i nogi skoro nie dual i nie claymore ? Bo właśnie widzę że żre jak smok i niewiele kopie . Zakładam że ktoś już to przerobił a jak zacznę szukać i kombinować to mi rok zejdzie :mellow:  Wiem że sępie i sam sobie powinienem poszukać ale dajcie żyć ja już cały tydzień po pracy próbuję coś ogarnąć ale za dużo tego a za mało czasu.

 

Wczoraj na jednym kompie zainstalowałem sobie też ubuntu 17.04 desktop ale czy coś mi z tego wyjdzie to nie wiem.

Edytowane przez bitman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą stronę już znam :) dlatego wcześniej pytałem o ten HUSH. Chodzi też o to gdzie kopać na jakim OS i na jakich sterach żeby pracowało wydajnie. Są pewnie lepsze i gorsze wybory z różnych względów i doświadczenie dużo tu daje a ja go nie posiadam dlatego pytam co kopiecie na 280x i dlaczego, a może już nikt nie kopie na tych kartach?. Gdyby osiągały bliżej 20ETH to by nie było tematu ale sam piszesz że nie ma sensu na claymore i w dualu więc może powiesz co lepiej kopać na tych radkach twoim zdaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem na próbę minera do Zcash. Dokładnie jest to Claymore Zcash v12.5. Ustawiłem zgodnie z instrukcją na stronie lecz natrafiam ciągle na błąd. Gdy odpalam minera to przez pierwsze kilka chwil osiągam prędkość około 290MH/s natomiast po kilku minutach ta prędkość spada do 150MH/s i ciągle spada. Samemu nie potrafię tego naprawić, ktoś ma może jakiś pomysł na to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 64bit, grafa Gigabyte R9 280 3GB, stery zalecane czyli Crimson 15.12. Tutaj link https://www.cryptocompare.com/mining/guides/how-to-mine-zcash/ 

 

Edit;1 Używam poola http://zcash.flypool.org/ i udało mi się ustawić stałe 190MH/s, będę dalej próbował osiągnąć lepszy wynik

Edit;2 Przywróciłem grafikę do stockowych wartości, bez żadnego OC wyciągać 285-290MH/s, czasami zdarzają się kilku minutowe spadki wydajności do 250MH/s lecz po chwili wszystko wraca do normy ;) 

Edytowane przez Koailok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemtin1 

 

Co rozumiesz przez to zdanie: "Podpowiedzieć mogę również, że całe kopanie w dualu możesz sobie wsadzić w D. (podobnie jak całego Claymore). Zysk praktycznie zerowy, a karty dostają po [gluteus maximus] i zużywają więcej prądu."

 

To jak inaczej kopać, aby zarobić więcej przy mniejszym zużyciu prądu. 

 

ja póki co zarobiłem przy aktualnym kursie 260zł odjąć 75zł za koszt prądu mam miernik wpięty do gniazdka

Edytowane przez WaltKowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem zcash i wygląda to tak na moim r9 280x czyli 280-300 H/s stery 15.12 win 10 64 bit i pobór z gniazdka 350w wiec też sporo. Może jeszcze pokombinuję ustawieniami karty.

 

 

 Koailok ​ wylaczyles deffee ?  i ile Ci wciąga prądu?

 

no i jednak u mnie spada po chwili poniżej 200 u Ciebie już nie spada poniżej 250?

 

chyba bardzo wrażliwy jest na jakiekolwiek zmiany. Zrestartowalem kompa i na razie jest ok  około 290 h/s

 

edit3: jednak znowu spada nie wiem czemu nic nie zmieniałem w ustawieniach prócz obrotów wentyla na karcie.

post-238027-0-66427500-1498848985_thumb.jpg

Edytowane przez bitman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poboru prądu nie jestem w stanie zmierzyć, nie mam żadnego miernika :/ 

Mając go włączonego to nie ma sensu nic zmieniać w OC grafiki, prędkość wtedy masakrycznie spada.

Z tego co widzę to prędkość po jakieś godzinie / półtorej spadła mi do 160-180H/s. Szybki restart i wraca do tych 290H/s 

 

Tutaj masz cały mój plik config, przy nim nie mam tych takich częstych spadków jak na początku :)

-zpool eu1-zcash.flypool.org:3333
-zwal t1PVWuCzaXFj3Uk3UuaBu9y5hR1Cd12rL7m
-zpsw z
-tt 100
-i 6
-powlim -20
-a 1
-asm 1
-allpools 1
-fanmin 65
-nofee 1
 
Edit 1 ; Zauważyłem że wystarczy nawet jeden drobny restart minera i prędkość się zmniejsza. Najlepiej odpalić minera od razu po załączeniu komputera i go nie ruszać :) Wtedy prędkość jest najstabilniejsza. 
Edytowane przez Koailok
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zostawiłem na noc na domyślnych ustawieniach i widzę teraz, że jak się nic nie kombinuje to jednak chyba nie spada zastanawia mnie tylko roznica miedzy current a average(załączony screen). Jak to wygląda u Ciebie?

-nofee 1 widzę że wyłączyłeś oplaty dla developera ale zdaje się, że to może powodować też jakieś spowolnienia.

-tt 100 faktycznie sie przydaje do czegoś ? to ustawiona max temp 100 na GPU

-i 6 domyślnie intensywność jest na 6 więc nie trzeba ustawiać ja ustawiłem na 8 ale zjechało na 7 automatycznie bo 8 nie obsługuje chyba na 280x.

-powlim -20 power limit u mnie ani nie zmniejszył zużycia prądu ani wydobycia 

-fanmin 65 ustawiłem ale nie chce działać i wiatraki startują od minimalnych wartości.

-a 1 algorytm domyslny 0 ustawiłem na 2 ale też się nic nie zmieniło.

-asm 1 algorytm domyślnie jest na 1 a 0 go wyłącza

-allpools 1 a to wiesz dokładnie jak działa?

 

EDIT:

dodatkowo sflashowalem bios karty z pomocą tej instrukcji http://www.overclockers.com/forums/showthread.php/742409-Easy-undervolting-guide-for-79xx-and-R9-280X-cards

 

do tego wskoczył w końcu powerlimit -20 a efektem tych dwóch zmian jest  zmniejszenie żużycia prądu o jakieś 30-40 w przy zachowaniu 290 H/s  :banana:

post-238027-0-19634000-1498896528_thumb.jpg

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam -tt 100 tylko z powodów średniego chłodzenia w obudowie, nie chcę by przypadkiem coś się przepaliło. Nie wiesz może czy mogę użyć tego biosu również dla zwykłej 280 ? I również się zastanawiam nad usunięciem tego -nofee 1, bo przy włączonym mam jakoś o 15H/s mniej :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem najlepiej pogooglaj ale ja bym spróbował bo wydaje mi się, że powinno tak samo zadziałać. Ja zrobiłem i na 280x i na HD 7950 bez problemów. Na oko pozdejmowałem z tego defaultowego najwyższego taktowania po 100mV i nic się nie stało złego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś rozwiązanie na samoistne usypianie się komputera podczas kopania,jakąś komende może ? Wyszedłem z domu zostawiłem kompa odpalonego tak samo jak robiłem to podczas kopania ETH, wracam i widzę po logach że od godziny nic się nie kopało i komputer był uśpiony :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem po prostu to co jest w windzie. Czyli  prawym na windzie wybierasz opcje zasilania i tam wyłączyłem usypianie.

 

Przy okazji dwa pytania

1. ktoś wie czy jeden worker to jest OK czy można/trzeba mieć więcej workerów? 

 

2. da się spiąc dwa zasilacze w koparce bez specjalnej przelotki? Gdzieś czytałem że można spiąć jakieś dwa piny w kablu zasilającym płytę.

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj macie link do forum o SIA:

https://bitcointalk.org/index.php?topic=1060294.5300

 

i interesujący post o powstaniu chyba pierwszego ASIC dla SIA (to chyba spowoduje na dłuższą metę spadek opłacalności kopania na kartach graficznych):

 

this is true? https://obelisk.tech/ huh.gifhuh.gifhuh.gifhuh.gif
Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co mają na myśli a nie chcą powiedzieć Szczepan i Filip w 35 minucie poniższego video?

 

https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fszczepan.bentyn%2Fvideos%2F10213393410328305%2F&show_text=0&width=560

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie nic nie kopię :/ Nie wiem dlaczego ale przy niezmienianych ustawieniach Zcash kopię z prędkością 180-190H/s zamiast 280-290.. Nie jestem w stanie nic z tym zrobić i nie mam już pomysłu jak to naprawić ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problemy ze spadkami ale tylko wtedy jak cos kombinowalem albo cos dodatkowo odpalalem (tak mi sie przynajmniej wydaje). Po restartach odpaleniu kopalni i ustawieniu OC karty dziala stabilnie juz 3 dzien. Sprobuj od nowa to skonfigurowac na czysto i nie dotykac no chyba ze to twoj komp do wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gemtin1 

 

Co rozumiesz przez to zdanie: "Podpowiedzieć mogę również, że całe kopanie w dualu możesz sobie wsadzić w D. (podobnie jak całego Claymore). Zysk praktycznie zerowy, a karty dostają po [gluteus maximus] i zużywają więcej prądu."

 

To jak inaczej kopać, aby zarobić więcej przy mniejszym zużyciu prądu. 

 

ja póki co zarobiłem przy aktualnym kursie 260zł odjąć 75zł za koszt prądu mam

miernik wpięty do gniazdka

 

 

Ponawiam pytanie jak nie claymore to co ? i jakich pool najefektywniej uzywac dla ETH lub Zcash? 

Skoro sie "mowi" A  to teraz czekamy na  B  :smoke:

Edytowane przez bitman
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie kopie na gf to polecam używać tego:

https://github.com/ethereum-mining/ethminer/releases

 

Zwłaszcza osoby które maja gtx1060 powinny być nim zainteresowane, bo ostatnio wyszedł patch do tego modelu i da się wyciągnąć 24-25MHs przy 70W.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-238027-0-89376900-1499199200_thumb.jpgZero wkładu własnego panowie ;)

 

Nie zgadzam się :mellow:   siedzę w domu cały tydzień po pracy i próbuję sam ogarniać ale się nie da w krótkim czasie nauczyć wszystkiego(wcześniej wiedziałem tylko że jest coś takiego jak bitcoin). Składam koparki i próbuję się czegoś dowiedzieć/skonfigurować na tyle ile potrafię i co mi się uda wyczytać ale tyle tego wszystkiego że lepiej zapytać zamiast błądzić. Wielkie dzięki za wszystkie porady :biggrin:  a to moja pierwsza konstrukcja bo w obudowach PC trochę nie ma sensu tego kisić. Na zdjęciu 5x 7950 PSU 2x 700w i czekam na przelotkę do spięcia zasilaczy. Następną zrobię na 380 albo na 280x. Straszna lipa z tym 280x kopie max 13MH/s ETH a 380 wyciąga 20 MH/s WTH i mniej prądu wciąga. Sprawdzę tego  Ethminera Genoil jeszcze raz dzięki  :banana:

 

p.s. dziwnie mi się to zdjęcie wkleiło :P

Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...