Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Od lat marzy mi się chłodzenie wodne w kompie...

Od pewnego czasu ponownie [było juz kilka przymiarek... ale zawsze $  powstrzymywało] myśle o złożeniu sobie prostego zestawu.

Obecny plan

Na dniach dostane obudowe: http://www.phanteks.com/Enthoo-Luxe.html

Plan jest by zamontować w niej u góry 420 radiator  oraz  140mm

Do schłodzenia:    I7 6700k   oraz   Gtx 1080ti [ Asus Poseidon]


Potrzebuje pomocy w  dobraniu  pompki  [jaka wystarczy do 2 bloków i 2-3 chłodnic] oraz  bloku na CPU [nie skalpowany]

obieg jaki planowałem:     Rezerwuar > pompka >   Gtx 1080ti >  chłodnica 140mm > CPU  > chłodnica 420mm

Dzieki za każdą rade/uwagę

Pozdrawiam

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka nie będzie cie ograniczać w tej konfiguracji,jeśli to Cię martwi.

poseidon ma mało restrykcyjny przepływ chłodnica także nie jest duża , spokojnie możesz szkać takie pompy która będzie Ci najbardziej odpowiadać pod wzgl. miejsca montażu i kulturu pracy.

 

U siebie w enthoo primo mam zamontowaną ek dc12-400 pwm z chł.420 na górze obudowy + mo-ra 360 (9*120mm) na zewnatrz +cpu watercool heatkiller 3,0 na poseidona właśnie czekam  :grin:

pomka ustawiona na 1440rpm do 1770 rpm

Jeśli planujesz montaż pompki pod klatkami na dyski to otwory w podstawce na pompke nie pasują do ek dc12-400 (ani ek dc12-220)(trzeba sie pobawić wiertarką i wywiercić nowe) pasują napewno do pompy typu laing d5, prawdopodobie także do laing ddc(ale pewności nie mam)

 

Sama podstawka do montażu pompki  u mnie przenosiła wibracje dlatego zrobiłem swoją z plexi i pianki 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade.  Ale tak na moim miejscu to którą pompke byś wybrał  do  2 bloków [Poseidon + jakiś fajny na cPU ]  + minimum 2 chłodnice [420 + 140mm]  ?  są rózne [tak wiem że to co napisze to nie wszystko allle  chce jakos je rozdzielić/pogrupować ]

100 m3/h[DC-LT)   tu są twie wersje  2400  oraz jakas nowa 2600

 

400m3/h[DC12 / DDC]

800m3/h   [Dc12  tez]

czy

D5 [1600m3/h]   

Kolejną kwestią która niedaje mi spokoju to Rezerwuar...    tubowy... czy zatokowy
Myślałem o takich combo z  pompą odrazu [tu są różne]    od takich 2 zatokowych z  d5 czy DDC/ DC-lt do 1 zatokowych [tu boje sie czy niebedą zamałe...]

Dzieki za każdą uwage.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rade.  Ale tak na moim miejscu to którą pompke byś wybrał  do  2 bloków [Poseidon + jakiś fajny na cPU ]  + minimum 2 chłodnice [420 + 140mm]  ?  są rózne [tak wiem że to co napisze to nie wszystko allle  chce jakos je rozdzielić/pogrupować ]

 

100 m3/h[DC-LT)   tu są twie wersje  2400  oraz jakas nowa 2600

 

400m3/h[DC12 / DDC]

800m3/h   [Dc12  tez]

czy

D5 [1600m3/h]   

 

Kolejną kwestią która niedaje mi spokoju to Rezerwuar...    tubowy... czy zatokowy

Myślałem o takich combo z  pompą odrazu [tu są różne]    od takich 2 zatokowych z  d5 czy DDC/ DC-lt do 1 zatokowych [tu boje sie czy niebedą zamałe...]

 

Dzieki za każdą uwage.  

 

U siebie mam dc12-400 bo została mi z poprzedniego wc, gdybym wybierał teraz pewnie kupiłbym d5 .

 

 

" są twie wersje  2400  oraz jakas nowa 2600"   jeśli chodziło ci o pompki dc12 to są 3 rodzaje dc12-220 (najsłabsza) dcc12-260 i dc12-400 najmocniejsza 

http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/pompy-phobya-dc12phobya-d12/

http://www.angela.pl/k1976,chlodzenie-ciecza-pompy-dc12.html

 

Rezerwuar tubowy jeśli wyglad (układu)  ma znaczenie i masz na niego miejsce,  zatokowy też może być , ważne przy rezerwuarze jest to że im większy tym łatwiej napełnić układ 

 

 

Zauważyłem za późno chodziło ci o combo reza+ pompa alphacool'a

jak w linkach

http://www.angela.pl/k1980,chlodzenie-ciecza-pompy-dc-lt.html

http://www.aquatuning.pl/chlodzenie-wodne/pompy/alphacool-dc-lt/

 

Pompki takiej akurat nigdy nie miałem dlatego ciężko mi cokolwiek o niej powiedzieć 

Z opisu jest do małych obudów barberone i mini itx

Sama pompka z danych  to połowa wydajności najsłabszej dc12-220.

Może ktoś inny kto miał takie combo zamontowane ci jeszcze doradzi

lub tel. do np.  Angeli (też doradzą jak z nimi rozmawiałem to w miarę ogarniaja temat nie tylko sprzedać i zapomnieć)

 

Pompka u mnie po prawej na dole, jak dojdzie poseidon to sie pewnie pozmienia

 http://www.fotosik.pl/zdjecie/b8ac8670dc769e79

Edytowane przez Aegirsson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady... 

No właśnie chciałbym coś cichego [pompka]  ale nie takiego ktore bedzie musialo albo chodzic na Max ustawieniach [żywotnośc?] albo bedzie głośne...  Dlatego myślałem o  D5 lub DDC

Oriętujesz się może czy  D5  na 1 badz 2 biegu bedzie cicha i wystarczajaco wydajna?

Dodatkowo...  pamietam ze niezalezane jest mieszanie metalów w układach ... 

Mój układ [takie mam założenie] niebedzie dolną półką składany...dlatego  np.  skłaniam się na zakup  bloku na CPU:  Aquacomputer cuplex kryos NEXT    [tutaj podstawa miedz a góra albo przezroczysta albo ten "plastik" chyba ze te opcje to lipa]

 

Chłodnice myślałem o:
http://angela.pl/p12821,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-x-flow-420mm.html
oraz  odpowiedniku 140mm
[bądz tych wersji bez  X-flow]


Tylko boje się czy bede miał jak to połączyć [z 140mm do  CPU i potem do 420mm u góry...] tu jak dostane obudowe to wymierze 

Rurki miękkie pewnie puki co [16/10]

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzieki za rady...

 

No właśnie chciałbym coś cichego [pompka] ale nie takiego ktore bedzie musialo albo chodzic na Max ustawieniach [żywotnośc?] albo bedzie głośne... Dlatego myślałem o D5 lub DDC

 

Oriętujesz się może czy D5 na 1 badz 2 biegu bedzie cicha i wystarczajaco wydajna?

 

Osobiście d5 nie miałem ale wielu ludzi na tej pompce składa lc i nie mają problemów.

Wydajna jest na pewno głośność to już indywidualny odbiór( Zależy jaki kto m a słuch)

 

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Dodatkowo... pamietam ze niezalezane jest mieszanie metalów w układach ...

 

Nie powinno mieszać się różnych metali w jednym układzie ze względu na korozję elektrolityczną. Jak masz miedzianą chłodnicę to złączki i bloki też najlepiej aby były miedziane a nie np aluminiowe (wyjątek to chyba mosiadz)

Gotowe płyny zawierają już inhibitory korozji ktore przeciwdziałają korozji elekt.( wraz z innymi na glony itp)

 

 

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Mój układ [takie mam założenie] niebedzie dolną półką składany...dlatego np. skłaniam się na zakup bloku na CPU: Aquacomputer cuplex kryos NEXT [tutaj podstawa miedz a góra albo przezroczysta albo ten "plastik" chyba ze te opcje to lipa]

 

Chłodnice myślałem o:

http://angela.pl/p12821,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-x-flow-420mm.html

oraz odpowiedniku 140mm

[bądz tych wersji bez X-flow]

 

 

Tylko boje się czy bede miał jak to połączyć [z 140mm do CPU i potem do 420mm u góry...] tu jak dostane obudowe to wymierze

 

Rurki miękkie pewnie puki co [16/10]

 

 

"niebedzie dolną półką składany" nie bardzo wiem co miałeś na myśli ?

 

Wcześniejsze wersje kyrosów były b.dobre jesli chodzi o odprowadzanie ciepła z cpu.

W tej wersji chyba niewiele zmienili poza oledem

Nexxos xt45 x-flow mam akurat w swoim phanteksie zamontowaną na topie. X-flow mi pasował bo ma we/wy po przekątnej.

 

Najlepiej pomierzyć jak już będziesz miał obudowę. U mnie też kilka pomysłów na zabudowe poszło do kosza jak przyszła obudowa

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"niebedzie dolną półką składany" nie bardzo wiem co miałeś na myśli ?

 

Wcześniejsze wersje kyrosów były b.dobre jesli chodzi o odprowadzanie ciepła z cpu.

W tej wersji chyba niewiele zmienili poza oledem

 

 

O to że nie chce składać układu na zasadzie że bede oszczędząc ile wlezie...  tzn. "kupie to bo jest 5 zl tansze.."    czy  "no to wezme blok z allegro za 50 zł pewnie wystarczy"  

Wiele osob było i tutaj krytykowanych że chcą super układ ... ale oszczedzają na rzeczach na których niepowinno się...  Ja chce zrobić to DOBRZE i  Bezpiecznie.

 

No te nowe Kyrosy    są podobno jeszcze lepsze od tamtych [wydajnosciowo, na podstawie internetu...] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

O to że nie chce składać układu na zasadzie że bede oszczędząc ile wlezie... tzn. "kupie to bo jest 5 zl tansze.." czy "no to wezme blok z allegro za 50 zł pewnie wystarczy"

Wiele osob było i tutaj krytykowanych że chcą super układ ... ale oszczedzają na rzeczach na których niepowinno się... Ja chce zrobić to DOBRZE i Bezpiecznie.

 

No te nowe Kyrosy są podobno jeszcze lepsze od tamtych [wydajnosciowo, na podstawie internetu...]

Wszyskim i tak nie dogodzisz. Ja w swoje lc utopiłem już 5k a też musiałem sie ograniczać ale nie tyle przez ceny co dostępność częsci w pl(kupowałem na aquatunning, angela,watercool.de el.midas i allegro)

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadoweye d5 na 2 biegu jest bardzo cicha, tylko trzeba ja do czegos sztywnego przymocowac. Ja niestety w swojej budzie nie mialem duzo miejsca i musialem na katownik przymocowac do podlogi budy, przez co czasami calosc zaczyna rezonowac i trzeba reka zatrzymac te harce ;) Od 3 biegu w rezie zaczyna sie istne tornado i sluchac juz lekki szum, ale nadal jest cicho.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...