Skocz do zawartości
Jurek123

Komputer do 5500zł - pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać, czy wszystkie komponenty złożonego przeze mnie zestawu będą dobrze ze sobą współpracować. SSD mam zamiar zakupić za jakiś czas. Wybrałem procesor i7-6700k zamiast i7-7700k, gdyż czytałem o sporych problemach 7700k z temperaturami, a nie chcę kupować procesorów od AMD. Poniżej zamieszczam link do koszyka z komponentami. Czy z270 będzie działać z i7-6700k?

 

https://www.morele.net/inventory/info/cypRSA/

Edytowane przez Jurek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!

@Polska12345 - do procesorów AMD mam po prostu pewien uraz. Na dodatek, dopiero niedawno weszły na rynek i nie mam do nich zaufania. Kto wie co będzie za te kilka miesięcy. Na razie chcę pozostać przy tym Intelu. W razie kłopotów zawsze mogę jakiś podzespół zmienić.

 

Rozumiem, że płyta z chipsetem z270 jest kompatybilna z i7-6700k? Dlaczego zmienić zasilacz? Co z GTX 1070 jest nie tak?

Edytowane przez Jurek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/ez3jme/

Nie radzę patrzeć na urazy,kiedy wydajność jest na podobnym poziomie,ale zużycie procka jest o połowę mniejsze (ryzen w stosunku do i5k)

W takim zestawie procesor w grach będzie gorszy,ale naprzykład procek w renderingu jest już lepszy. Akurat w moim zestawie jest lepsza karta,więc wydajność w grach zostanie zniwelowana

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

W renderze odnoszęs sie do i7

A na takim zestawie spokojnie podkręcisz procek do 3.9,lub nawet więcej

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może powiesz mi czego nie rozumiesz, kiedy piszę, że nie chcę procesorów AMD? Dlaczego tak bardzo próbujesz je wcisnąć, dlaczego prezentujesz jakąś nieznaną kartę i SSD na TLC?

Edytowane przez Jurek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę polecał czegoś,co uważam za nieopłacalne (czytaj fx,i5, itp.) to są Twoje pieniądze i równie dobrze możesz zrobić sli na g4560

Polenizowałbym czy gtx 1080 jest nieznany,oraz nie wiem,co przeszkadza Tobie ten dysk ssd

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Znaczy i5 w niektórych przypadkach można polecić,

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu odpuść mi z tymi Ryzenami... Wyraźnie napisałem, że mnie nie interesują. Wystarczy mi ta i7- chciałem się tylko dowiedzieć, czy wszystko do siebie pasuje i czy będzie razem porządnie działać, na przykład płyta główna na chipsecie z270 z procesorem i7-6700k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie czym jest gtx 1080,prosto z strony producenta

Nowy flagowy model GeForce GTX 1080 firmy NVIDIA, to najbardziej zaawansowana gamingowa karta graficzna, jaką dotąd stworzono. Ciesz się bezprecedensową wydajnością, energooszczędnością i najwyższą jakością rozgrywki z nową architekturą NVIDIA Pascal™. Oto absolutnie doskonała platforma gamingowa.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Trochę takie marketingowe,ale powinno Cię uświadomić

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA SuperNOVA 550 G2 jest po prostu bezkonkurencyjny w cenie 349 zł. Ma inną, lepszą budowę niż SPC M2 i dłuższą gwarancje a także tryb ECO. Zresztą zobacz sobie na tą recenzję i sam uznaj ale jak produkt uzyskuje 10/10 na całej linii to chyba coś znaczy? Zdania na temat SSD na 3D TLC vs MLC też są podzielone.

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neoHannibal Dziękuję, już zerkam!

@Polska12345 Chodziło mi o firmę od niereferenta, nie model 1080...

 

A ten chipset z270 pasuje do i7-6700k? Bardzo proszę o odpowiedź.

Edytowane przez Jurek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kfa2 to bardzo znana firma,której recenzję kart możesz znaleźć na polskim yt (wersja 1070 u blackwhite,tam coś na morele było)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Tak

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A to że jest mniej popularna w Polsce to inna sprawa

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za pomoc! Myślę, że zamówię komputer właśnie w takiej konfiguracji jaką początkowo sobie ustaliłem, zmieniając tylko zasilacz na ten od @neoHannibal a SSD kupując za parę tygodni. Jeśli macie jeszcze jakieś uwagi, to proszę się nimi podzielić :)

 

PS proszę odpuścić z AMD.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tą dyskusję na temat SSD. Jak się zagłębić w nią i podane tam linki to wcale wyższość MLC na 3D TLC nie jest taka oczywista. Sam wcześniej myślałem na GoodRam Iridium Pro 240GB, ale teraz zaczynam się zastanawiać nad 

Crucial MX300 275GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiesz na taki zestaw CPU + mobo

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x99a-sli-plus-intel-x99-socket-2011-v3-7885-023r-735132/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-5820k-3-3ghz-15mb-box-bx80648i75820k-660963/

 

Z270 jest dla serii 6xxx i 7xxx i obsłuży 6700K. Karty poszły teraz w górę tak że absolutnie nie opłaca się kupić NIC. 1070 i 1080 były za 1700/1800zł i 2300/2400zł odpowiednio za 1070 i 1080, teraz jak RX-y poszły w górę przez ceny bitcoina to ceny GTX-ów sztucznie zawyżono o 200-300zł. Jak spadną to będziesz mógł kupić tego 1070 za 300zł mniej, a wtedy 5820K i X99 wchodzi ładnie w budżet. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...