Skocz do zawartości
neoHannibal

Zestaw na Ryzen [3500 zł] + GTX 1080 [2500 zł]?

Rekomendowane odpowiedzi

Devil ma rację bo najpierw miesiąc narzekasz na zawyżone ceny żeby póżniej zanim nawet odpakujesz pytać się nas czy wystawiać za 3000zł kartę którą sprowadzałeś zza granicy za 2400zł. jak 500zł to dla ciebie zysk warty tego zachodu to wystawiaj. Monitor z g-sync działa jak pewnie wiesz bez opóźnienia związanego z v-sync i bez rwania obrazu przy każdej wartości fps między 30 a 144/165. Sam zdecyduj czy warto czy chcesz się dalej trzymać 60Hz z v-sync bo jak dla mnie g-sync to jest coś co zupełnie zrewolucjonizowało granie na PC i kupowanie aktualnie gamingowego PC z monitorem bez g-sync/freesync jest zupełnym nieporozumieniem chyba że się kupuje TV zamiast monitora.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładne. 

 

Wystaw za 2550.  Uczciwość popłaca. Uwierz mi.  Bo nie wierze ze kosztowało cie to tyle zachodu szukanie tej karty, a te 100 zł w kieszeni zostanie. Zrozum  że teraz nie ma sensu nic kupować. Trzeba czekać  i więcej na tym zyskasz niż takie kombinowanie.  Skończy się  znów moda na kopanie i serwisy aukcyjne zaleje seria używanych kart. Wtedy ceny w sklepach też pójdą w dół.  Teraz jest mało kart to handlowcy robią co chcą.  Liczą na desperatów co wyłożą grubą kasę  za kartę co powinna kosztować znacznie taniej.  

 

Bywały momenty że takie GTX 1070 kosztował prawie 800 zł więcej. Toż to zwykłe złodziejstwo a nie biznes. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdzie nie napisałem 3000 zł, to wy tyle sugerujecie... Przecież jak ktoś ma 3000 zł to lepiej już do GTX 1080 Ti dołożyć. Mógłbym nawet zacząć od 2500 zł i niech się licytują a jeśli wylicytują 3000 zł to już ich problem.

 

A z innej beczki, to z GPU-Z wycofali ASIC quality?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale nie mają odczytu asic więc spokojnie. ciesz się kartą a nie myśl o sprzedawaniu. Te karty są do grania a nie do kopania jakichś wirtualnych cyferek. Masz wersję 11Gbps ?

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mają  odczytu ASIC. U mnie też nie działa.  Po za tym nigdy nie dawałem temu wiary. Jak karta się kręci to zależy od sztuki a ASIC nie zawsze to potwierdza. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rozwiązanie problemu. Jak chcesz grać to nie sprzedawaj bo nic innego nie kupisz, chyba że chcesz zapolować na Vege FE. Jak chcesz kisnąć na GTX660 to sprzedawaj z zyskiem :)

 

Stabilnie Ci śmiga ten Ram na CL14 ?

 

Chodzi stabilnie z tego co sprawdzałem OCCT i RealBenchem na stabilność systemu, mogę jeszcze potestować - co proponujesz jakiś MemTest86 lub na AIDA64 stabilność systemu? Jadę już na takich ustawieniach jakiś czas i nie napotkałem żadnych problemów.

 

Najlepsze jest to, że zamówiłem G.Skill F4-3000C15D-16GVGB jak była promocja za 409 zł, bo chcę spróbować czy lepiej będą chodzić ale jak na razie od prawie tygodnia moje zamówienie jest "W trakcie przetwarzania". A chcę definitywnie rozwiązać ten dylemat, które G.Skill F4-3000C15D-16GVGB czy Corsair CMK16GX4M2B3000C15 działają lepiej na Asus PRIME X370-PRO. Wbrew pozorom staram się też udzielać na forum i pomagać innym jak potrafię

 

@Novice nie wiem jaką chcesz, ale szukać możesz na

 

https://graficke-karty.heureka.cz/f:2642:22351533/

 

Edit: z tego co widzę to MSI GTX 1080 Ti Gaming X mógłbyś dostać za 3300-3400 zł. Ja akurat kupowałem w sklepie czc.cz i odbierałem osobiście bo mieszkam w mieście granicznym z Czechami.

 

Edit2: W Czechach generalnie ceny aż tak nie zwariowały tylko na niektóre karty trzeba czekać na dostawę, ale sprzedają Ci za tyle za ile pisze na stronie. Najwyżej będziesz musiał poczekać aż dojdzie. W większości sklepów pisze albo czy mają na magazynie albo szacunkowy czas dostawy. Google tłumaczy czeskie strony całkiem nieźle.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC najlepszy afterburner. Precision X spowalniał mi system masakrycznie jak go testowałem. Fajnie że masz Classifieda bo wartość na rynku wtórym będzie trochę wyższa ale jesli chodzi o oc to nawet najtańszy niereferent zrobi to samo taktowanie co ta evga. Pascale mają ścianę koło 2100-2150MHz i sekcja zasilania nic nie zmieni,, trzeba raczej mieć szczęscie trafić na dobry chip. Mój GTX 1080 SJS na sterowniku z listopada przechodzi Valley na 2177MHz, w grach 2177MHz resetuje sterownik albo ma freeza ale 2152MHz stabline we wszystkim w czym testowałem. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pascale nie mają odczytu asic więc spokojnie. ciesz się kartą a nie myśl o sprzedawaniu. Te karty są do grania a nie do kopania jakichś wirtualnych cyferek. Masz wersję 11Gbps ?

1080/1080Ti to solidni górnicy z krwi i kości. 800sols/s w zcash piechotą nie chodzi. 150$ na miesiąc teraz po spadku cen o połowę , a kto kopał przez ostatnie pół roku na tych kartach ma już je spłacone z nawiązką pare razy :) Ciężko w dzisiejszych czasach o lepszego górnika :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak odebrałem EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING za 2450 zł i teraz mam dylemat czy odfoliować i przynajmniej przetestować w kompie czy może sprzedać na allegro z jakimś zyskiem...

 

Edit: nie mogłem się opanować już otworzyłem xD. Karta robi spore wrażenie, ciężka jak diabli.

 

Powiedzcie mi w czym najlepiej testować? Bo podkręcać chyba najlepiej w tym co KINGPIN bił rekord świata GTX 1080 na tej karcie czyli EVGA Precision XOC?

 

Dodatkowo jaki byście proponowali monitor do tej grafy?

 

Ktoś wie czym się dokładnie różnią  iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 i iiyama XB2788QS? Dodam, że mało gram w FPSy i tego typu gry. Jak ważne myślicie, że jest posiadanie G-sync?

 

Podsumowując - wydałeś 2450zł za kartę, chociaż wciąż masz monitor 1280x1024. W dodatku zastanawiasz się czy kupić monitor z g-sync. Na moje, to jeśli uda Ci się sprzedać tę kartę za 3000zł to ją sprzedaj, kup sensowny monitor a następnie gtx 1070 jak już ceny zejdą na racjonalny poziom. Przynajmniej będziesz miał większy budżet na monitor. G-sync niby jak fajny, ale z twojego opisu wynika, że nie grasz w dynamiczne fpsy, więc w sumie nie wiem po co wydawać na to pieniądze. Jeśli natomiast chcesz wydać kasę na monitor z g-sync, to nie widzę powodu, aby dla 600zł zarobku sprzedawać kartę. ;)

Możesz też samemu zacząć kopać coiny.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z g-sync i 144hz jest nie tyle do fps-ów co do gier gdzie na monitorze występuje ruch. Nie warto go kupić jak monitor uzywasz jako podkladkę pod kartkę i grasz na nim długopisem w statki. Nigdy nie rozumiem jak ktoś pisze "144hz i g-sync do fps-ów bo inaczej nie ma sensu". Przecież jak grasz z v-sync na 60hz to lag i rozmycie masz przy każdym przedmiocie który się porusza w dowolnej grze. Jak gram w Watch Dogs 2 i nie ruszając nawet mojej postaci popatrzę na ruch uliczny i przechodzących ludzi to od razu widać o ile lepiej to wygląda przy g-sync i 90 klatkach od v-sync i 60 klatkach. Assassin's Creed czy Wiedźmin 3 i  chodzenie,bieganie,jazda konno i walka to samo - niebo i ziemia porownując z tradycyjnym monitorem.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pytam jaki monitor polecacie i jakie są różnice między iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 i iiyama XB2788QS? Na razie chyba potrzymam tego Classifida i zapoluję na jakąś okazję na dobry monitor. Tylko muszę sobie najlepiej kilka modeli obczaić i czekać aż będzie jakaś promocja na któryś z nich. Międzyczasie mam 32" TV FHP w zanadrzu. Jak już będę miał docelowy monitor to zdecyduję co z grafiką. A tak jak @Novice pisze ten GTX 1080 co mam powinien przez kilka miesięcy trzymać jakąś rozsądną cenę.

 

@Novice EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC Black Edition GAMING wychodzi gdzieś 3300 zł, jak przetłumaczysz na Polski to niby pisze, że na zamówienie ale po czesku z tego co widzę to chyba raczej jest napisanie, że jest ale na zewnętrznym magazynie czyli pewnie na hurtowni czy coś.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa matowe IPS-y z tym samym kontrastem i odświezaniem więc matryca pewnie ta sama. Tańszy nie ma regulacji wysokości i cienkich ramek. 75Hz to jest lepiej niz 60Hz ale powiem ci szczerze - twoj Ryzen będzie się męczył z utrzymaniem 75 fps minimum jak chcesz jednak iść w standardowy monitor z v-sync.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice przecież te iiyama ProLite XUB2792QSU-B1 i iiyama XB2788QS to róże modele a nie ten sam tylko z inną stopką. Teraz widzę, że ten droższy ma FreeSynca. Jeszcze jakieś inne różnice ktoś widzi? Generalnie to trochę głupie jest to, że jest FreeSync i G-sync, bo kupuje się monitor za 2000-3000 zł i się jest uwiązanym do producenta chipsetu GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to są rozne modele a gdzie widzisz że mają inną matrycę sherlocku ? Bo ten tańszy też ma freesync. 

file:///I:/prolite%20x2788qs-b1%20(1499444621).pdf

 

do producenta chipsetu cię wiąże bardziej to że amd nie jest w stanie konkurować z 4 kolejnymi najszybszymi kartami zielonych a nie g-sync/freesync.

 

edit; a przepraszam, ten tanszy ma freesync ale to 60hz chyba jednak, chociaż informacje sa niejasne. Na pewno droższy ma albo 70 albo 75Hz.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice masz rację też ma FreeSync i pewnie to jest ta sama matryca, to raczej nie ma po co przepłacać... Masz jakieś propozycje monitora z G-Sync WQHD w rozsądnej cenie (~2000 zł)?

 

Odpowiadając na Twoje wcześniejsze pytanie niestety nie mam wersji 11 Gbps, poniżej screen z GPU-Z.

 

FTkgxAa.png

 

Dodatkowo dorzucam zdjęcie kompa, bo @qqrydza pytał wcześniej a teraz już mogę wrzucić z adekwatnym GPU.

 

quLgopU.jpg

 

Tak swoją drogą to i tak mi się kurzy w środku obudowy przez te filtry przeciwkurzowe...

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z g-sync i 144hz jest nie tyle do fps-ów co do gier gdzie na monitorze występuje ruch. Nie warto go kupić jak monitor uzywasz jako podkladkę pod kartkę i grasz na nim długopisem w statki. Nigdy nie rozumiem jak ktoś pisze "144hz i g-sync do fps-ów bo inaczej nie ma sensu". Przecież jak grasz z v-sync na 60hz to lag i rozmycie masz przy każdym przedmiocie który się porusza w dowolnej grze. Jak gram w Watch Dogs 2 i nie ruszając nawet mojej postaci popatrzę na ruch uliczny i przechodzących ludzi to od razu widać o ile lepiej to wygląda przy g-sync i 90 klatkach od v-sync i 60 klatkach. Assassin's Creed czy Wiedźmin 3 i  chodzenie,bieganie,jazda konno i walka to samo - niebo i ziemia porownując z tradycyjnym monitorem.

 

No Panie! jak żyć było bez 144hz i g-sync, zanim ktoś wymyślił, że jednak można to sprzedać graczowi? :> Głowa podobno też boli od patrzenia na cokolwiek mniej niż 144hz. Bez g-sync to już nie wspominając! Ja to nawet nie rozumiem jak ludzie w pasjansa grają bez g-sync - karty przecież paskudnie smużą! Podobno filmów też się nie da bez tego oglądać. Bez 144hz też filmu się nie ogląda. Bo głowa boli!^^

.

.

.

.

Pośmiali się, to teraz serio - ja nie wątpię, że widzisz różnicę, jeśli patrzysz na 2 monitory stojące obok siebie. Nie wątpię, że odczujesz faktyczną różnicę w jakości swojej gry w csa, gdy dostaniesz 144hz a nie 60hz monitor. Ja nawet uwierzę, że widzisz różnicę, gdy patrzysz na swój własny monitor z g-sync pamiętając jak patrzyłeś na swój własny monitor bez g-sync. Ba!  Uwierzę, że ty ODCZUWASZ różnicę używając monitora za 3000zł, a takiego za 1000zł, niezależnie od tego czy ona faktycznie jest zauważalna. ;) Nawet jeśli patrzysz na chodzących ludzi w grze. Problem(albo i nie, bo to w sumie nie moje pieniądze) że najtańszy monitor IPS 1440p z g-sync, kosztuje w morelach 3000zł, a wtedy aż prosi się o sens zakupu. Ta technologia eliminuje kilka mankamentów, ale kosztuje też swoje i imo kompletnie nie oddaje różnicy w jakości cenie. Chyba, że rozmawiamy w kontekście TN, to... wtedy w ogóle nie rozumiem jak można wydać jakiekolwiek pieniądze na coś takiego, jeśli nie budujesz ekonomicznego komputera do csa, bo akurat lubisz "farmić noobów na serwerze" i te 144hz poprawiają twój refleks. Bieganie w Wiedźminie jest na szczęście bardzo płynne, nawet na tych biednych 60hz i v-sync.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Eliminuje kilka mankamentów" a to dobre. Tak samo jak wywalanie 1000zł więcej na IPSa z backlight bleedem i IPS glow na połowie matrycy bo przecież TN-ki sa takie okropne.... Bieganie jest płynne przy 60hz v-sync tak jak i wszystko jest płynne przy 60hz v-sync, spróbujesz 100 fps z g-sync przez rok i wrócisz do tego to pogadamy wtedy.

144hz poprawia refleks, co jak kupisz 240Hz... prawie jak Adam Jensen... 

Co do bólu glowy od patrzenia na mniej niż 60hz- może bólu głowy nie ma ale siadając do komputera w pracy widac od razu jakie 60hz jest blade przy 144hz nawet przy obsłudze windowsa. 

Skoro uwazasz że cena g-sync kompletnie nie oddaje roznicy w jakości to może powiedz coś wiecej o monitorach na ktorych mialeś okazje porównać.

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko kompik neo. Ja bym na Twoim miejscu już zostawił karcioche i zakupił do tego 27" monitor. Gry w przyszłości zapewne bedą potrzebowały więcej mocy od gpu bo jak już zauważyłeś ryzen na miękko bierze wszystko z zapasem. Na dłużej ten set starczy bez wymiany karty graficznej.

Ja przynajmniej z takiego założenia wychodzę i sam bym tak zrobił. 1070 przy wghd jest teraz na styk co widać na przykładzie Wildlands więc Twoja karciocha zapewni większy komfort gry przy max ustawieniach. Ja zdecydowałem się na 1070 bo wiem, że spokojnie sobie podmienię na wyższy model w razie potrzeby. Chodzi oczywiście o nowa generację kart a teraz i tak wsadziłem w kompa jednorazowo "trochę" więcej niż planowałem na początku.

Pozdrawiam.

M.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza jednak się przekonuję do tego Phanteksa Enthoo Pro M PTG. Buda ma wiele zalet, blachy i śrubki by mogły być lepsze ale przestronność jest niesamowita, dobry przepływ powietrza i dużo praktycznych rozwiązań. Wentylatory poddałem regulacji przez Asus AI 3 Suite i teraz chodzą przystępnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz neo... ile można zdejmować i zakładać boczną ściankę.

:D

Obudowa za pewne mankamenty odwdzięcza się z nawiązką innymi cechami. Wewnątrz jest chłodno i przestronnie o wyglądzie nie wspominając ( a jednak).

:]

Z kurzykiem niestety trzeba walczyć i co jakiś czas odkurzyć wnętrze ale takie czynności wykonywałem regularnie przy wcześniejszej obudowie bez okna więc dla mnie to norma. Wszystko z korzyścią dla podzespołów i ogólnej higieny.

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Eliminuje kilka mankamentów" a to dobre. Tak samo jak wywalanie 1000zł więcej na IPSa z backlight bleedem i IPS glow na połowie matrycy bo przecież TN-ki sa takie okropne.... Bieganie jest płynne przy 60hz v-sync tak jak i wszystko jest płynne przy 60hz v-sync, spróbujesz 100 fps z g-sync przez rok i wrócisz do tego to pogadamy wtedy.

144hz poprawia refleks, co jak kupisz 240Hz... prawie jak Adam Jensen... 

Co do bólu glowy od patrzenia na mniej niż 60hz- może bólu głowy nie ma ale siadając do komputera w pracy widac od razu jakie 60hz jest blade przy 144hz nawet przy obsłudze windowsa. 

Skoro uwazasz że cena g-sync kompletnie nie oddaje roznicy w jakości to może powiedz coś wiecej o monitorach na ktorych mialeś okazje porównać.

Pierwsze i drugie pogrubienie - w ogóle nie uważam, że płacenie 2000zł za monitor do hobbystycznego grania do dobry pomysł na wydanie pieniędzy, szczególnie jeśli to TN-ka. 3000zł na IPS jest w podobnej lidze sensowności, ale jeśli jeśli już tyle wydawać, to chociaż za ips-a. ;)

Trzecie pogrubienie- A nie poprawia? Serio sugerujesz, że warto kupować 144hz monitor, a nie wiesz jaki to ma wpływ na efektywność gracza w, np. csie?

Czwarte - na prawdę? To takie rzeczy zależą jedynie od odświeżania? :> Monitor który masz w domu jest dokładnie taki sam jaki w pracy, a różni się jedynie hz?

Piąte - naturalnie miało być "cenie", a nie "jakości". Różnica jakaś jest. ;) Szczególnie, jeśli porównasz "jakiś" monitor z g-sync i "jakiś" monitor bez g-sync.Te drugie są po prostu z reguły lepiej wykonane. Jednocześnie pozycjonowane w segmencie "dla graczy", w którym podkładka pod myszkę kosztuje 300zł, co niestety negatywnie wpływa na cenę tego rozwiązania. Nie bez przyczyny najtańszy monitor z g-sync w morelach to cudo za 1600zł, będące tn-ką, a dokładnie to 144hz tnką. Co dalej nie zmienia faktu, że za 1600zł można znaleźć na prawdę fajny monitor, który nie jest tnką, pozycjonowaną w dodatku na rynek graczy cs'a.

 

Podsumowując - jeśli kolega neo opchnie kartę i zainkasuje 25% spekulanckiego zysku, to za cenę tej karty(zakładając 3000zł) jeszcze nie tak dawno dawał radę kupić dobry monitor + gtx'a 1070. Jeśli zostawi gtx'a 1080ti, to w sumie może kupić 144hz monitor z g-sync - bo skoro wydał już kupę pieniędzy na kartę, to trochę głupio oszczędzać na monitorze. Powodzenia jedynie w używaniu tnki do czegoś innego niż grania. :)

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to ma GTX 1080 i ma zestaw nie do grania ? I czego dokładnie nie może zrobić na TN co może na IPS-ie ? Daj spokój z takimi panelami za ponad 3000zł. Zgadnij który to IPS

 

QK0UfhG.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrące się.

Oczywiście że ten po lewej. Fakt faktem takie coś nie powinno mieć miejsca w monitorze za 3k (144hz/ips/1440p) ale prawda jest też taka, że w normalnym użytkowaniu tego nie widać, ba dobrze nawet wiesz że to zdjęcie zaklamuje torche rzeczywistość, m.in. dlatego że praktycznie każdy ips to ma + ciemno w pokoju, ekran jasny itd.

Miałem przyjemność pograć i popracować na takim monitorze dokładnie Acer Predator XB271HUbmiprz i w porównaniu do mojej zwykłej TN 144hz to niebo a ziemia, wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia ale ponad 3k za to bym nie dał.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda jest też taka, że w normalnym użytkowaniu tego nie widać

O czym ty w ogole mówisz. Nie widać tego na jasnych kolorach. Na ciemnych (czarny/szary/granatowy) widać to cały czas (zobacz na zdjęcie). Miałem kiedyś przyjemnośc posiadania 27" 1440p IPS (tego) i niestety w grach a przede wszystkim w filmach to jest widoczne cały czas na ciemnych kolorach i bardzo rozprasza kiedy kolory po środku masz piękne a w rogach i po bokach wylewa się żołty. odsprzedałem tego MX27AQ który kosztował mnie 2000zł, zakupiłem S2716DG za 2200zł z 144Hz ULMB i G-sync i żałuję że nie zrobilem tego od razu bo w porowaniu do tego 60Hz IPS monitor jest kapitalny za tę cenę (chociaż teraz kosztuje +2600zł więc się nie opłaca). Matryca ma dosłownie 0 blb i glow patrząc na wprost.

 

4rScpcJ.jpg

 

Do czego dażę - warto wydać 3000-3200zł za 144hz IPS pod warunkiem że widziałeś swoja sztukę na własne oczy i ma nieduży backlight bleed (takiego zupełnie pozbawionego blb IPS-a po prostu nie znajdziesz). Ale jak ktoś chce mi wcisnąc że taki szrot jak na zdjęciach jest wart ponad 3000zł i jeszcze "o niebo lepszy od TN która jest taaaaka okropna...." to po prostu śmiech na głos.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czy mówię? O tym co właśnie napisałeś. Po to masz 14 dniowy zwrot i po to masz gwarancję żeby taki monitor oddać. Taka natura ips, napisałem że na tym egzemplarzu nie było takiego problemu ale doskonale wiem że na niektórych jest. Ale takie się oddaje i tyle, a nie mówi że każdy ips do gier się nie nadaje. Z blb równie dobrze można mieć problem w monitorze za 10k jak i w tym za 1k.

 

Tapatapatap Xperia X

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie przkręcasz fakty - nie na niektorych jest tylko na bardzo niewielkim procencie jest akceptowalne. Zobacz sobie na test gdzie wzięli 20 sztuk pg279q i powiedz mi ile na 20 jest na prawdę dobrych..... ja nie wiem czy wziąłbym nawet jedną za te 3500zł które kosztuje ten monitor.

 

 

ZDJĘCIA http://imgur.com/a/jWO59

 

nie mowię że IPS-y się nie nadają do gier - mowię że 9/10 gamingowych ips-ów nie powinna przejśc QC. 

Zwracanie monitora to nie jest rozwiązanie w przypadku gdy problem jest tak powszechny. Zagwarantujesz mi że nie dostanę takiego samo albo gorszego ? no nie zagwarantujesz bo to jest "natura ips" tak jak piszesz. A im wieksza matryca tym gorzej, neo ma IPS-a ale chyba 19" bodajże gdzie problem może być dużo mniejszy lub nawet niezauwazalny.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HP LP1965 na matrycy S-MVA od Samsung (bo były też na AUO ale gorsze). Ja jako tako nie mam backlight bleed'a. Mój monitor swego czasu był bardzo polecany na mva.pl nawet dla półprofesjonalistów. Ciągle super działa ale niestety standardy się zmieniły.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...