Skocz do zawartości
dzikiwonsz88

Ocena zestawu - 6 tys PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podsumowując, jaki cooler byście rekomendowali do jakiej obudowy? :)

w jakiej cenie ? Patrząc tylko na wydajność to:

do 200zł - Macho 120 (wejdzie spokojnie do p400)

+200zł - Macho X2 (powinien wejść do p400), True Spirit Power (nie wejdzie do p400)

300zł - Noctua D15S (powinien wejść)

 

Osobiście miałem Macho a teraz mam D15S i polecam ten drugi pomimo ceny. Po pierwsze trochę wydajniejszy i cichszy, chociaż tutaj różnica jest na prawdę bardzo mała. Po drugie super kompatybilność z RAMem dzięki wycięciu. Po trzecie instalacja - szybka i prosta, nie da się tego coolera żle zamontować. Przy Macho cooler ślizga się po nałożonej paście zanim go przykręcisz, przy D15S nie ma takiej możliwości bo ramka trzyma a ty tylko dokręcasz przymocowane do niej śrubki. Po czwarte to jak Noctua jest pakowana - wszystko masz w osobnych pudełkach do każdej platformy. Z resztą sam zobacz jak wygląda AM4 mounting kit od Noctuy który dostaniesz za darmo

http://allegro.pl/mocowanie-noctua-nm-am4-secufirm2-mounting-am4-i6841545407.html

Do D15S jest też bardzo porządna pasta w strzykawce. Do Macho jest jakaś biała maź w folijce i trzeba i tak dokupić jakąś mx w strzykawce jak chcesz ładnie nałożyć, szczegolnie przy wysokiej temperaturze w pomieszczeniu nakłądanie tej pasty od Thermalright jest koszmarem bo zaczyna się robić bardzo rzadka i nie da się z folijki tego precyzyjnie nanieść tak jak strzykawką. Do D15S masz też dołożoną klamrę na drugi wentylator jakbyć chciał dołożyć. W Macho jest możliwość zamontowania drugiego wentylatora ale jest tylko dziurka na klamrę, samej klamry nie ma i ciężko ją kupić osobno. D15S ma dołączony low noise adapter który wpinasz do kabla od wentylatora i daje mu tylko 7v, jest praktycznie niesłyszalny. Oczywiście ktoś powie że teraz wszystko idze przez PWM, ale przez PWM często skaczą obroty jak tylko temperatura na moment skoczy od tych 25 stopni w idle do 40-45 żeby później za sekundę znów spaść. Kontroler 7v jest dużo lepszy bo masz cały czas tak samo niski poziom hałasu i nie skaczą tak obroty jak przy PWM. 6 lat gwarancji to już jest standard u Noctua. Ma też bardzo fajną,dość sporą metalową naklejkę w zestawie. Nie mówiłbym o naklejkach bo ten szit jest przy każdym akcesorium ale w Noctua nawet naklejka jest wyższej jakości.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na wysokość coolera ja jestem raczej zwolennikiem PHANTEKS Pro M lub Fractal Design Define S, bo w nich problem z wysokością coolera praktycznie nie istnieje i nawet jak wyjdą jakieś nowe coolery to raczej nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitch please. Czytałeś co pisałem czy po raz setny nie, jak zwykle ? 160mm mają monstrualne dual towery takie jak D15S, a jak pisze że wchodzi 160mm to wchodzi 160mm, i to z małym luzem. 171mm też byś wepchnął szczerze mówiąc.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę Novice na Twoją obudowę ( https://www.morele.net/obudowa-zalman-h1-h1usb3-0-okno-czarna-646201/ ) to się już nie dziwię, spojlery, światełka i pokrętełka etc. a w dodatku tyle hajsu wywalone. Tobie się podoba najwyraźniej i już.

 

Dla mnie ładne obudowy to

 

http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-mATX-TemperedGlass.html

 

albo

 

https://www.morele.net/obudowa-in-win-904-plus-904plus-silver-828573/  czy   https://www.morele.net/obudowa-lian-li-pc-o11wxc-1222484/ chociażby...

 

... tak na szybko ale to już solidny wydatek i w tym momencie górę wziął rozsądek... ale kiedyś kto wie... :D

 

Zauroczony jestem takim zestawem aerial'a

 

https://photos.google.com/share/AF1QipPJir_KnguL4wID-6fSG_4EMmFMyfl4GRby8MwpgnSRBSP5f_0rtR7s-NJXPqTw7w?key=SmlCYmhwNXR4LTI1aFE1MWVFcktiT2JlSkt2dGJR

 

Wracając do zchładzacza.

:]

 

Proponuje wykorzystać oryginalny.

 

Poniżej link do tematu gdzie widać sposób w jaki może być zamontowane chłodzenie dark rock 3 bequiet.

 

http://forum.purepc.pl/topic/375612-ryzen-1700-ca%C5%82y-pc6-75k/page-3

 

Teraz też wiem, że można i tak. Ostatnio znajomy złożył set na ryzenie 1700x i płycie asrock profesional gaming dowalając do tego potężny cooler plus dodatkowy wiatrak ;)... czyli układ, że pierwszy wentylator leży na plecach karty graficznej. Ciepłe powietrze podawane przez górną część obudowy Ogólnie może tak być i nie ma w związku z tym żadnych problemów.

 

Jeszcze raz polecam oryginalny cooler. Daje radę nawet po oc, choć przyznać muszę, że oc to tylko jak ktoś chce pobawić się w benchmarki i wyniki pokazać bo do codziennej pracy, zabawy jest to zbędne. Cool&Quiet działa bez zarzutu, powiem szczerze, że nawet się tym nie zajmowałem.

 

Odnośnie zestawu... ja bym wywalił napęd dvd czy co tam jest by nie szpecić ładnej obudowy. :D Jeśli jest już niezbędny to jakiś zewnętrzny na usb bym zakupił.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że chyba poruszyłem nerw i to mocno ........ spojlery, a to dobre. pokaż mi inną full tower w tej cenie (poniżej 500zł) gdzie można wyłączyć wszystkie wentyle i zamknąć całkiem górny panel pokrętłem. Nawet nie przeczytałeś o AHV tylko widzisz spojlery. Ta obudowa była wybrana do czynności takich jak internet czy mniej wymagające programy żeby była cisza, tak samo jak mój zasilacz overkill 850W z funcją pasywną,karta od nvidii (0db w idle) i Noctua D15S z LNA. 660zł to cena którą znalazłeś ty. Ja dałem coś koło 450zł. Obudowa wygląda jak <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o ale za to jest duża,przestronna i cicha.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że nie wnikasz, szczególnie jak musisz się wypowiedzieć o mojej obudowie która nie jest nawet blisko tematu tego wątku bo twoja jest przecież lepsza jak ma szkło na boku, a w obudowach przecież nie liczy się nic innego. Jak tam nie wnikam w twoje potrzeby estetyczne ale w praktyce ten mój zalman jest o wiele lepszy w użytkowaniu za podobną cenę, tylko paskudny jak noc....  ktoś tu wspominał o kasie w błoto.....

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

-jak wygląd/cena to P400 Eclipse (pomimo tego że ma ograniczenia to nie wpłyną negatywnie na kompatyblilność podzespołów które wybierami ani za bardzo na temperatury czy hałas)

-jak cena/lepsze walory użytkowe to enthoo midi tower

-jak przede wszystkim walory użytkowe to i tak trzeba szukać przede wszystkim rozmiaru full tower. sam miałem dwie midi tower zanim kupiłem full tower i porównując to są bardzo ciasne.

 

szerokość nie ma za bardzo nic wspólnego z wiekszym komfortem użytkowania bo rozmiar to dalej midi tower i nie ma tam dużo miejsca np. między klatkami na HDD a mobo/gpu, między PSUa mobo, między górnym panelem a mobo, i mało miejsca na kable. Przede wszystkim te cztery rzeczy które wymieniłem wpływają na to że w obudownie jest dużo miejsca i grzebanie w bebechach jest dość komfortowe.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko mówiąc to co pisałem.

 

1. Musi być cicha przede wszystkim przy pracy, nie przy graniu. Gram czasem dość sporo,czasem w ogóle, ale generalnie przy grze parę db wielkiej różnicy nie robi. Za to takie rozwiązanie jak AHV w H1 było dla mnie super, więc nawet nie patrzyłem na wygląd obudowy (nie jest też taka zła,ale pikna też nie). Skręcasz wentylatory na 0rpm, zamyka się górny panel i szum komponentów ze środka jest prawie kompletnie stłumiony. Ludzie instalują maty wygłuszające na boku i przodzie ale to jest dobre przy obudowie na biurku. Jak stoi na podłodze przy biurku to najwięcej hałasu przede wszystkim słychać od górnego panelu.

 

2. Nie ma co się kłócić o 1-2cm miejsca w midi tower, full tower ma latyfundia przestrzeni. Przede wszystkim nad płytą główną (dostęp do górnych wentylatorów i wtyczki zasilania CPU), pod płytą glówną/nad PSU (tam gdzie zawsze trzeba wpiąć te małe kabelki, między GPU a klatką HDD (lepszy dostęp do forntu obudowy od środka) i generalnie sporo miejsca na kable. W full towerze żaden komponent nie jest wciśnięty jeden koło drugiego więc dostep do nich jest dość swobodny.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał brać Full Tower to jedynie PHANTEKS Enthoo Pro, bo reszta już niestety jest dużo droższa.

Generalnie reszta jest droższa ale ten phanteks enthoo pro nie jest gorszy. sam miałem go brać ale wynalazłem tego zalmana. chyba ktoś mi polecił na ocn. generalnie h1 jest mało popularna bo i zalman jest mało popularny, ale u nas zalman zawsze był dostępny i miarę tani. zasilacze superflowera czy chłodzenia thermalright to też coś bardzo niedostępnego w niektórych zakątkach świata, i mówię tu o krajach lepiej rozwiniętych od nas. Jak u nas myślisz "dobra jakość w niezłej cenie" to thermlaright powinien pierwszy przyjść na myśl. Gdzie indziej są niedostępne albo droższe niż noctua. 

O czym my mówililiśmy?

Generlanie widzę że dociekliwy z ciebie umysł,i dość swobodnie czytasz angielski. Polecam ci overclock.net, bo forum ppc przy ocn jest strasznie januszowe. Ja już rzadko tam wchodzę z braku czasu, bo tematy tam posuwają się jak lawina i można dowiedzieć się duuuuuużo więcej. Przedstawiciele firm jak asus czy corsair regularnie tam piszą, można zapytać o najdrobniejszy szczegół. Krótko mówiąc jak chcesz się dowiedzieć ile twój wentylator ma db. przy 50% rpm a ile przy 55% to tam ci powiedzą. Inne Janusze też tam już są.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed obudowami o chłodzeniach xD. Właśnie tak szukam i PHANTEKS Enthoo Pro M jest "najobszerniejsza" z Midi Towerów, bo mieści się E-ATX, 140 mm z tyłu i chłodzenie do 19,4 cm. A teraz widzę, że w niektórych wersjach Pro M jest też fabrycznie założony 140 mm z przodu. Może się opłaca dopłacić do takiej co już ma ten wentyl, ciekawe jakiej one są jakości i jak z głośnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 14cm od Phanteksa jest dobry. Co do obudowy, to będziesz miał eatx ? Jak tak to powodzenia w midi towerze. Włożyć ją włożysz, ale buta dwa rozmiary za małego teoretycznie też włożysz na nogę. Tylko noś go na codzień....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to na szybko pytanie od laika:) Czy się różni midi tower od full tower, wielkością? I to co pisał qqrydza, że proponuje oryginalny użyć, to co to oznacza, że jest już jakiś cooler do procka lub obudowy dołączony?

Edytowane przez dzikiwonsz88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mini Tower, Midi Tower i Full Tower to są trzy podstawowe wielkości obudów komputerowych, które istnieją od bardzo dawna. Oczywiście obecnie mamy jeszcze inne rozmiary obudów. qqrydza mówi o tym coolerze co jest dołączony do Ryzen 5 1600 i Ryzen 7 1700. Ponoć jest on całkiem niezłej jakości, sam mam zamiar od tego zacząć i ewentualnie później coś dokupić.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez oc to na pewno nie musisz. Wraith spire LED bardzo mi się podoba, ładnie komponował by się w zestawie z fury x w czarnej obudowie z przyciemnianym szkłem.  Z Gaming X u qqrydzy też wygląda super.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w najbliższym czasie nie zamierzam podkręcać w najbliższym czasie procka Ryzena 1700, to nie muszę kupować coolera w tej chwili w ogóle?

 

@dziki

 

... wchodziłeś tu

 

http://forum.purepc.pl/topic/375612-ryzen-1700-ca%C5%82y-pc6-75k/page-3

 

Wierz mi, wiem co mówię.

 

:D

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobra decyzja.

:)

 

P.S.

 

Poznasz zestaw, jego możliwości i ocenisz czy jest potrzebne dodatkowe chłodzenie. Pasta na cooler'ze jest nałożona a samo przykręcenie jest banalnie proste.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie, czy jest szansa, żeby w najbliższym czasie pojawiły się tańsze 1070tki? Bo cały czas się waham między droższymi 1070, które teraz są dostępne a tańszymi 1080tkami...


I jeszcze pytanie o zasilacz- czy wybrałem odpowiedni? bo widzę, że na morelach jest wiele dużo popularniejszych od tego co wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pojawią się tańsze 1070 skoro AMD nie ma w sklepach obecnie żadnych kart graficznych :D

 

Na moje oko Wraith Spire wytrzyma OC na 3,7 GHz. No chyba że jakaś złota sztuka na niskim napięciu to może 3.8GHz. Powyżej tego to nawet złota sztuka się zagotuje, z wyjątkiem niskich obciążeń na 20-30%  :>  Sam też póki co porzuciłem pomysł zakupu innego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał R5 1600 (też ma wraith spire) zamiast R7 1700 a wsadził 500GB 960 Evo zamiast tego 240GB SATA3. Daruj sobie to 1TB HDD bo sa mało opłacalne, za 80zł więcej już są 2TB. Na razie przeżyjesz z 500GB.

Kurde komp z GTX 1080 i 500GB nvme do 6000zł to byłby niezły budżetowy szatan. Do tego CPU 12 wątkowy, świetna płyta, szybki RAM, dobry zasilacz, fajna obudowa.... Jak przypomnę sobie ile ja utopiłem w mojego a byłby wydajnością mniej więcej taki sam... 9100zł z tego co liczyłem na samą jednostkę i to licząc tylko tego GTX 1080 za 3000zł, wcześniej był 980Ti 6G i 980 G1 które sprzedawałem po mniej niż roku by kupić nowsze...

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz.

 

:)

 

Dla dzikiego dwa tematy do "przelecenia" by zgłębić temat tej płyty i pamięci.

 

http://www.overclock.net/t/1626011/my-experience-with-the-asus-prime-x370-pro

 

http://www.overclock.net/t/1625328/asus-prime-x370-pro

 

To jednak jakaś odpowiedzialność jest napisać bierz te pamięci będą latały jak tu napisane.

:)

Ju noł łotajmin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierz.

 

:)

 

Dla dzikiego dwa tematy do "przelecenia" by zgłębić temat tej płyty i pamięci.

 

http://www.overclock.net/t/1626011/my-experience-with-the-asus-prime-x370-pro

 

http://www.overclock.net/t/1625328/asus-prime-x370-pro

 

To jednak jakaś odpowiedzialność jest napisać bierz te pamięci będą latały jak tu napisane.

:)

Ju noł łotajmin.

Tam jest coś konkretnie na tematy tych pamięci CMU16GX4M2C3000C15?

 

Zasilacz bierz EVGA SuperNOVA G2 550 W - najlepsze co możesz kupić w tej cenie. Komputronik miał go jeszcze za 349 zł, bo na morele ostatnio podnieśli cenę.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...