Skocz do zawartości
dzikiwonsz88

Ocena zestawu - 6 tys PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

serdecznie prosiłbym fachowców i znawców o ocenę mojego zestawu, który złożyłem na morelach:

 

http://www.morele.net/inventory/info/WnU4R4/

 

Założenie jest takie, że obecnie głównie do gier w FHD. Mam pytanie, czy taka droższa płyta pozwoli mi dołożyć np ZEN 2 jak wyjdzie lub jeszcze kolejną wersję? Chciałem brać GTX 1070, ale te w korzystnych cenach są słabo dostępne, a przy droższych różnica w stosunku do 1080 jest za niska i bardziej opłaca się chyba tę druga brać.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, gdyż w niedługim czasie przymierzam się do nabycia nowego komputera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci z koszyka nie ma na liście QVL tej płyty. Dobierz pamięci z listy podanej niżej.

 

 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRIME_X370-PRO/PRIME_X370-PRO_Memory_QVL_20170522.pdf?_ga=2.68075665.1082906661.1497123160-373369742.1495116454

 

Patrząc na tę listę to słabo wygląda wspieranie szybkich pamięci na tej płycie. Mało modeli działających na 3200MHz.

 

Te by pasowały

 

https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-led-ddr4-2x8gb-3000mhz-cl15-white-cmu16gx4m2c3000c15-929846/

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kartą graficzną to tak jak mówisz teraz jest dziwny okres, ale przy FHD to ten GTX 1080 się raczej będzie nudził, więc jeśli nie zamierzasz w niedalekiej przyszłości zmieniać monitora to może jednak lepiej GTX 1060 albo poczekać do początku lipca na RX 580. Ewentualnie tak jak chciałeś GTX 1070 to już to FHD wystarcza z nawiązką i pewnie jego ceny też się unormują jak Radeony wrócą do oferty. Kości pamięci RAM polecałbym raczej G.Skill F4-3000C15D-16GVGB z uwagi na to, że są na liście kompatybilności z Ryzenem, są na Hynixach M-Die i powinny spokojnie osiągać te katalogowe 3000 MHz a może nawet 3200 MHz. Płytę wybrałeś dobrą ze świetnym stosunkiem ceny do możliwości i mocną sekcją zasilania. No i tak jak mówisz AMD ma przez kilka lat wspierać i wypuszczać procki pod AM4.

 

Tych pamięci co ja podałem też nie ma na tej liście, ale na tej liście z reddit'a podanej wyżej i na overclocers.net w wątku o kompatybilności i stabilności pamięci na Ryzenie twierdzą, że pamięci oparte o Hynix M-Die powinny działać na Asus Prime x370-Pro na najnowszym BIOSie.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za taką ciekawą dyskusję. O pamięciach to nie mam żadnej wiedzy specjalnej i o tej liście pierwszy raz słyszę. No dla mnie jeżeli chodzi o pamięć to liczy się przede wszystkim żeby działała z dobrą szybkością. Co do karty to własnie się zastanawiam, bo 1080 rzeczywiście sporo wychodzi teraz kasy. Myślicie, że 1060 jakaś lub 580 będą starczały do FHD na rok lub dwa? Mam własnie taki plan, żeby kupić dobrą obudowę, płytę, pamięć, dyski i żeby potem najwyżej wymienić za jakiś czas kartę i procesor, a do tej pory własnie wymieniałem wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair CMK16GX4M2B3000C15 też są na tej liście QVL oraz na liście na reddicie a są ciut tańsze od tych Corsair CMU16GX4M2C3000C15 co Ty podałeś.

 

Co do obudowy to może lepiej dołożyć do PHANTEKS Enthoo Pro M, bo między tym Fortisem a bocznym panelem zostanie tylko 2mm. Sam obecnie składam bardzo podobny komputer właśnie w wyżej wymienionej obudowie tylko raczej na Ryzen 5 1600, reszta bardzo podobna z tym, że na razie nie biorę grafiki bo czekam aż się sytuacja ustabilizuje a międzyczasie mam starego GTX 660.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest przede wszystkim szersza, dlatego ja się na nią właśnie zdecydowałem - zostaje Ci miejsce między panelem bocznym a Fortisem, w moim przypadku na razie będę używał box'a a chłodzenie kupię później i nie chciałem się ograniczać do 160 mm wysokości. Co może nawet ważniejsze dzięki tej większej szerokości zamontowany jest wentylator 140 mm na tylnej ścianie zamiast 120 mm w Eclipse, Enthoo Pro M oferuje więcej możliwości w chłodzeniu zarówno powietrzem jak i cieczą. Zresztą zobacz sobie na stronę PHANTEKSA jak jest opisane Enthoo Pro M a jak jest opisany Eclipse P400. Dla mnie to mówi samo za siebie, jakby o Eclipse P400 było się czym chwalić to raczej by to PHANTEKS na stronie zawarł.

 

Co do pamięci te droższe mają podświetlenie LED, reszta to samo, ale nie ma ich na lliście na reddicie więc ja bym brał Corsair CMK16GX4M2B3000C15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc estetą a obudowa ma być z oknem proponuje do tej płyty armora msi https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-armor-oc-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1070-armor-8gb-774409/

Pamięci mają białe elementy plus ledy, będzie wszystko ładnie się prezentowało. Różnicę z karty graficznej proponuję przeznaczyć na zmianę obudowy na https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-pro-m-tempered-glass-edition-ph-es515ptg-bk-1109615/

 

Pięknie się prezentuje i jest przestrzenna.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne emag.pl mają teraz promocję na wersję Phanteks Enthoo Pro M z oknem z plexi. Armor jest chyba na tym samym PCB co Gaming X, prawda, czyli podstawowa różnica to podświetlenie RGB? Nie jest to chyba warte prawie 300 zł?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plexi jest słaba, efekt daje przyciemnione szkło hartowane. Niestety w morele nie ma tego armura ale już widzę, że jest możliwość dołożenia lepszej klasy zasilacza mieszcząc się w zakładanym budżecie.

 

:D

 

https://www.morele.net/koszyk/

 

A... zaraz, zaraz ... do 1700 niepotrzebny dodatkowy cooler jest.

:)

 

Czyli taka wersja

 

https://www.morele.net/koszyk/

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne emag.pl mają teraz promocję na wersję Phanteks Enthoo Pro M z oknem z plexi. Armor jest chyba na tym samym PCB co Gaming X, prawda, czyli podstawowa różnica to podświetlenie RGB? Nie jest to chyba warte prawie 300 zł?

Nie widzisz że chłodzenie zupełnie inne ? Armor ma starego TwinFrozera V, który jest dość cichy i wystarczy do 1070 ale np. do 1080Ti to już pomyłka bo wszystkie recenzje piszą że jest lewdo co lepszy od referenta.Armor nie ma też backplate.Ja bym sobie odpuścił i wziął Palita/Gainwarda z tym ich trzyslotowym niereferencyjnym chłodzeniem. 

 

Eclipse jest dużo ładniejsza od Enthoo, która oprócz tego że ma szkło to wygląda bardzo przeciętnie, jak jakiś prostokątny klocek od Silentium PC. Polotu w tym nie ma za wiele. P400 ma dość charakterystyczny design z bardzo fajnie zrobionym podświetleniem od dołu.

 

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-eclipse-p400-tempered-glass-edition-ph-ec416ptg-wt-1112413/

Edytowane przez Novice
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie dziękuję za zaangażowanie w dyskusję. No własnie myślałem o tej karcie, ale przy tańszych 1070 niestety widzę, że nie są dostępne. Pytanie, czy jest szansa, żeby w najbliższym czasie były... Szczerze dziwi mnie własnie, że tyle osób zwraca uwagę czy na karcie jest 10 światełek, bo dla mnie to nigdy większego znaczenia nie miało, sprzęt ma śmigać a nie oświetlać pomieszczenie:)


Co do obudowy to w sumie wizualnie rzeczywiście bardziej P400 mi podchodzi, pytanie czy PRO ma rzeczywiście więcej zalet bardziej praktycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice

Polotu to brakuje niestety Twoim postom.

:)

Niepotrzebnie może poruszyłem temat obudowy bo to już jest rzecz indywidualna. Trudno uwierzyć, że nie wszyscy gonią za super profilami i wytłoczeniami tylko szukają czegoś wręcz przeciwnego.

 

Dziś jest tak duży wybór, że do wystroju wnętrza można sobie obudowę dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche 911 też.

;)

Jest różnica między ponadczasowym a starzejącym. Nie żebym był wybredny co do obudów, ale jak kupowałem swoją w 2014 to już wtedy Enthoo nie wyglądało zbyt nowocześnie. Ale to nie jest powód czemu wybiera się Enthoo ponad inne obudowy.

 

 

 

No własnie wygląd to kwestia gustu i ja też niczyjego nie chcę oceniać, pytanie czy walory użytkowe są znacząco większe w Enthoo? Czy jako przeciętny użytkownik nie zauważę większej różnicy?

 

Nie zauważysz, z jednym zastrzeżeniem - nie bierz za wysokiego coolera na CPU.

 

 

 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że jest. Podają 158mm ale nie wierzę że to jest wysokość z wentylatorem. Jak dla mnie ten

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14s-slim-ph-tc14s-bk-714967/

 

pasowałby idealnie do białej P400 ze szkłem i tego 1080 armor, trzeba jednak zapytać czy ma mounting kit do am4.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kwestia gustu ale mnie PHANTEKS Enthoo Pro M akurat bardzo podoba, tak samo mógłbyś powiedzieć że obudowy Fractal Design to kwadraty. Taka stylistyka jednak ma swoich wielbicieli. Ja temat obudowy poruszam tylko ze względu na to, że Pro M jest szerszy i bardziej przestronny niż Eclipse P400. A tak na marginesie to ja bym nie nazwał serii Enthoo leciwą, bo ma około 3 lat a model Pro M bodajże 2 lata to raczej bym powiedział, że to są sprawdzone i pewne konstrukcje. Na co akurat w przypadku obudów można sobie pozwolić, bo wiadomo że inny sprzęt komputerowy za bardzo się rozwija w 2-3 lata, żeby brać ten "sprawdzony".

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma zbyt dużej różnicy w przestronności, jedynie jest głębsza więc można zainstalować wyższe chłodzenie ale P400 ma 160mm więc nie wiem w czym problem. Przestronna to jest full tower nie miniATX. Mówiłem że design ma leciwy nie że wyszła 10 lat temu.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa to kwestia gustu ale  PHANTEKS Enthoo Pro M

ma tę zaletę 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D15S jest kompatybilny z wysokim ramem, moje kości DDR3 są normalnej wysokości a chowają się pod nim jak jakieś low profile.TrueSpirit Power to bardzo dobry cooler.Jak na obudowie pisze że CPU 160mm to 160mm wejdzie i zostanie gdzieś z centymetr prześwitu.Poza tym dzięki temu że d15s to dual tower z wiatrakiem w środku zawsze można go zaczepić trochę niżej tak aby nie wystawał poza radiator bo nie koliduje z ramem.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...