Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie trafiłeś na słabszy egzemplarz. Świadczy o tym to, że po automatycznym podbiciu do 1,68 V pracuje stabilnie. Mam podobny przypadek ze swoim i7 2600K, który mogę ustabilizować na częstotliwości 4,5 GHz przy napięciu 1,39 - 1,4 V - dopuszczalny, ale jednak niezbyt przyzwoity rezultat. Jednak podbicie tej częstotliwości o 100 - 200 MHz więcej sprawia, że nawet napięcie 1,52 V nie jest dla niego stabilne. Rozważam jeszcze problemem z RAMem, dostawał wtedy trochę za niskie napięcie które później już przy 4,5 GHz skorygowałem, ale BSOD przy Prime sugerował, że to był jednak problem procesora.

EDIT: Problem z RAMem prawdopodobnie jest specyficzny dla mnie, bo dałem 2 zestawy Dual Channel różnych firm, o różnych pojemnościach, różnej wydajności, a nawet pracującymi na innym napięciu. Parametrami jednak były nieco zbliżone, więc ostatecznie poszły tak jak chciałem przy odpowiednio wysokich ustawieniach na napięciu 1,6 V, kiedy stare chodziły na 1,65 V, a nowe na 1,5 V. Po prostu stare musiały dostać trochę więcej napięcia niż te nowe (1,6 V zamiast 1,5 V), aby chodzić na tych samych ustawieniach jak te nowe i to w Flex Mode, czyli częściowym Dual Channelu :P

Edytowane przez UserProfile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te procki na dobrej płycie i na powietrzu robiły stabilnie 3,4 - 3,5 GHz (mówię tu o napięciach 1,4 V i więcej), czasem trochę więcej.

Płyty nie masz najwyższych lotów, więc pewnie to też trochę wpływa na oc, ale zmiana na coś z wyższej półki FM1 też wiele nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemem był też poziom LLC właśnie chyba. Na wysokim poziomie przy niższym wykorzystaniu mocy dawał za niskie napięcie i miałem BSODy, mimo że Prime testujący procesor w 100% nie wykazywał problemów. Dałem niski poziom, chyba drugi i już jest ok - napięcie się obniża w ramach oszczędzania procesora, ale już nie aż tak dużo. Nie sądzę jednak, aby u Ciebie to było problemem :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...