Skocz do zawartości
Coolesh

Komputer do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedz. Chciałem kupić Ssd żeby system szybko się ladowal. Hdd mam w domu wiec dorzucę jako drugi. Czemu nie przemyślany? Niestety ostatni raz składałem sobie Pentium 4, teraz wraca pomysł klocka do pogrania ale sam czuje się jak dziecko we mgle ;-) będę wdzięczny za więcej szczegółów.

R

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja bym zrobił tak

http://www.morele.net/inventory/info/u1rxwi/ nie szedł w szybkie odpalanie systemu,tylko w wydajność.Taki zestaw,to większość jak nie wszystko pójdzie na max ustawieniach w fhd + system

A ryzen 1500x ma podobną wydajność do 7500 (raz gorszy raz lepszy) ale w renderingh już i5 powala,więc to jego bym wybrał

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor z "K" i płyta B250? Celowo taki wybór? Dla zegara? Ponadto nie posiada chłodzenia.  Jeśli będziesz podkręcał go to weź płytę "Z", jeśli nie to bierz do płyty B250 i5-7500.

Win10 weź w wersji BOX

Obudowa + wybrana płyta OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe będzie mieć dobrych benchmarków jeśli nie jest podkręcony, a do tego wymagana jest płyta za minimum 450zł i chłodzenie za 100zł. Daleko poza budżetem. I nie słuchaj go, że SSD jest zbędny, to podstawa. Jak przeglądarka będzie się włączać sekundę zamiast 5, albo gra wczytywać 10 sekund zamiast 50 (Wiedźmin 3) to jest to spory skok wydajnościowy którego nie nadrobisz żadnym procesorem. 

Tutaj masz możliwie najwydajniejszy zestaw do gier w tej cenie http://www.morele.net/inventory/info/zxnvhT/
Oczywiście obudowa wedle uznania
A jakby znalazła się jeszcze stówka to dołóż do i5-7500
Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dopisałem że lepiej, ale musiałbyś wydać łącznie 3600zł. Nad m2 nie myśl, drogie i w codziennym korzystaniu nie poczujesz różnicy. Dałem akurat tą płytę ponieważ jest tania i dużo osób potwierdza, że ma wgrany najnowszy bios z obsługą procesorów kaby lake (którego ręczna aktualizacja jest bardzo kłopotliwa) Poza tym posiada wszystkie podstawowe złącza i obsługuje ramy 2400Mhz więc nic droższego do tego zestawu nie jest potrzebne

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba zostanę przy MOBO MSI bo ma 4 sloty na ram. Jak z 7500 chodzi to dla mnie git. Raczej nie będę procka wymieniał w ciągu 2-3 lat a później i tak poleci z płytą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coolesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 sloty zawsze się przydadzą jeśli będziesz chciał 16GB (chociaż tutaj na 2 też możesz sobie poradzić kupując na początek 8GB w jednej kości, a w przyszłości dołożysz drugą) I nie pisze tak w specyfikacji ale wraz z aktualizacją biosu wszystkie płyty na tym sockecie obsługują 2400MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu piszesz ze 7600K nie będzie szybszy bez podkręcenia niż 7500? Przecież by default ma szybszy zegar.

 

No korci mnie ten 7600K. Z budżetem jakoś bym dał radę na tej MOBO MSI

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coolesh
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 7400 do 7500 dopłacasz 100zł i zyskujesz 400Mhz. Średnio opłacalne ale można. Z 7500 do 7600K dopłacasz 200zł+100zł chłodzenie (K nie mają boxowego) i zyskasz tylko kolejne 400Mhz. Miałoby to sens gdybyś go podkręcił na 4,5Ghz ale tu już musisz dopłacić 250zł do płyty głównej na chipsecie Z. Zsumuj to wszystko i cena wyniesie dużo ponad 4000zł, a ja trzymam się tych 3500zł

 

I nie patrz przypadkiem na wartości Turbo gdyż nie są one osiągane jednocześnie dla wszystkich 4 rdzeni, a np tylko gdy program używa 1 rdzenia

 

Poza tym te 400Mhz różnicy to tak naprawdę 5fps w grze

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waham się. Na razie koszyk wyglada tak: https://www.morele.net/inventory/info/IydXgx/

 

Martwię się ze zaoszczędze pare stow i będę żałował.

 

A lepiej iść w 1 kość pamięci 8gb czy tak jak teraz? Może wziąć tego asrocka + 1x8gb i 7600k niż to co jest teraz?

Przy założeniu ze wziąłbym 7600k bez kręcenia.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coolesh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim koszyku zapomniałeś o SSD. Weź mój to starczy na wszystko, a praktycznie się nie różni. 

Idź w jedną kość jeśli wiesz że będziesz dokupywać RAM, jak nie to na dwóch będzie większa wydajność. 

Nie rozumiem czym może kusić niepodkręcony 7600K, wyrzucanie sporych pieniędzy w błoto

 

A jak naprawdę chcesz mieć coś wydajniejszego to dopłać do gtx 1070

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwię się ze zaoszczędze pare stow i będę żałował.

 

 

Zestaw zaproponowany przez Crescendo jest optymalny w tej kwocie. Ciężko będzie złożyć lepszy za te 3500zł nie rezygnując z niektórych jego składowych (ale nie warto).

Jeśli martwisz się, że uda się dozbierać więcej $  to odłóż zakup na okres "zaoszczędzenia". Możliwe, że ceny będą mniejsze , zwłaszcza GPU gdy zwiększy się dostępność RX-ów (ale to tylko przypuszczenia). Można też poszukać w innych sklepach. 

B250 + i5-7500 + Win10 + SSD(moim zdaniem podstawa) + obudowa / bez HDD i CD-DVD - przekracza zdecydowanie założoną kwotę o około 250zł. przykładowy zestaw

W B250 zyskujesz trochę złącz, ale czy są tobie potrzebne i będziesz je wykorzystywał? 

Albo kompromis , albo większy budżet.

 

Edit

Morele właśnie podniosło cenę GPU (od 1299zł)  i podany "przykładowy zestaw" już o 300zł przekracza granicę 3500zł

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ssd jest zbędny,bo co da ci ten wiedźmin odpalany w 10s,kiedy będziesz grał na ustawieniach średnich w 30 klatkach.Dodatkowo ssd możesz sobie w każdej chwili dołożyć,a kartę graficzną za ponad 1100zł zmienić już jest ciężko,więc nie wiem kto tu jakie głupoty pisze

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nigdy nie korzystałeś I wypisujesz głupoty bez pojęcia. Tak, ma to ogromne znaczenie ile trwa ładowanie ponieważ w wiedzminie jest ono po każdej jednej śmierci i po każdej szybkiej podróży. Co to za szybka podróż jeśli musisz czekać prawie minute. Jest tak również w innych grach. Zwykle otworzenie mapy też chwilę zajmuje jeśli nie ma się Ssd. To ma bezpośredni wpływ na komfort grania i jakie znaczenie ma w tej sytuacji framerate. Myślisz że dlaczego ludzie wkładają SSD'ki do konsol?

A PC nie służy nawet samemu graniu i szybkość korzystania z systemu też jest ważna.

 

Druga sprawa nawet nie ma do czego dopłacać 250zł w tym zestawie bo już wszystko jest wystarczająco dobre

Edytowane przez Crescendo1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać nigdy nie korzystałeś I wypisujesz głupoty bez pojęcia. Tak, ma to ogromne znaczenie ile trwa ładowanie ponieważ w wiedzminie jest ono po każdej jednej śmierci i po każdej szybkiej podróży. Co to za szybka podróż jeśli musisz czekać prawie minute. Jest tak również w innych grach. Zwykle otworzenie mapy też chwilę zajmuje jeśli nie ma się Ssd. To ma bezpośredni wpływ na komfort grania i jakie znaczenie ma w tej sytuacji framerate. Myślisz że dlaczego ludzie wkładają SSD'ki do konsol?

A PC nie służy nawet samemu graniu i szybkość korzystania z systemu też jest ważna.

 

Druga sprawa nawet nie ma do czego dopłacać 250zł w tym zestawie bo już wszystko jest wystarczająco dobre

Otwoeranie map itp. w niższym czasie nie jest warte o wiele niższych ustawień

PS co ma do tego czy mam ssd?

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...