Skocz do zawartości
boleklolek100

po aktualizacji sterownikow inna karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

2 dni temu kupilem laptopa, po kilku godzinach wrocilem do sklepu bo nie dzialala jedna kosc ramu.

wczoraj znow zanioslem laptopa bo nie dzialala karta graficzna mimo ze byla widoczna jako dzialajaca - ale... ja kupilem laptopa z grafika radeon r7 m360 a widoczna w laptopie jest radeon r8 m365dx. wlaczam rozne gry np smite i odpalam program amd monitor i zadna z kart graficznych nie jest uzywana.

 

najpierw skorzystalem z windows update, nastepnie pobralem sterowniki do apu ze strony amd. to nic nie dalo.

przywrocilem do stanu fabrycznego - widziana karta graficzna r7 m360 ale wylaczona poniewaz jakis tam blad kod43.

wgralem sterowniki ze strony amd i pojawia sie jakas karta graficzna r8 m365dx.. tak zostalo do teraz.

siedze juz kilka godzin nad laptopem i nie mam pomyslu co robic.

 

aplikacja amd radeon settings wywala blad no amd graphics driver is installed or the amd driver is not functioning properly.

 

najdziwniejsze jest to ze pojawila sie w menedzerze urzadzen ta grafika r8 m365dx ktora i tak nie dziala.

kupiony w rtv pieniedzy odzyskac nie moge, jedynie przysluguje mi reklamacja ale doradca klienta stwierdzil ze i tak odrzuca moja reklamacje czyli zostalem z niedzialajacym laptopem. w razie najgorszego zaniose oswiadczenie o rezygnacji z umowy i wskaze wszystkie wady jakie sa w laptopie i uniemozliwiaja korzystanie ze sprzetu do jakiego zostal przeznaczony.

 

zrobilem tez tak; uruchomilem ddu usunal wszystkie karty, za pomoca windows update znow sie zaktualizowaly sterowniki i znow jest r8 m365dx mimo ze nawet na umowie kupna jest r7 m360.

 

znow zrobilem ddu, tym razem zainstalowalem sterowniki od amd i tym razem sa r7 m360 tylko ze wylaczone przez jakis kod bledu. 

 

nie mam juz pomyslu co zrobic. jezeli ktos cos wie to niech da znac a najwyzej jutro wieczorem pojde do rtv z oswiadczeniem o rezygnacji z umowy i niech oddaja kase a nie jaja robia

tak to wyglada w trakcie gry w smite. a raczej proby gry poniewaz strasznie zacina/klatkuje.

karta dedykowana:
V5uFFSp.gif
ktos wie czemu sa po 300mhz skoro na nastepnym screenie jest pokazana dostepnosc 1125mhz?
7NDzrnH.gif

teraz zcpu
OmqrFSo.gif
lt5FUHd.gif

pogrzebalem troche i zrobilem tak

sterowniki sa zaktualizowane ze strony HP producenta laptopa. nie sciagalem dodatkowo sterownikow od grafiki z amd.

wlaczylem smite ustawilem tryb okienkowy.

nagle karta graficzna dedykowana zaczela pracowac!

 

qNX7Fu5.gif
a tak wyglada zintegrowana czyli r6

JyoUcYe.gif

teraz! co najlepsze! w momencie jak ustawilem nowa gre, byl wybor postaci i zaczelo sie laczenie to juz GPU MEMORY CLOCK przestalo dzialac! 

G2fimuG.gif

Edytowane przez boleklolek100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...