Skocz do zawartości
Lukhas

Monitor do gier, do 2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie posiadam 7-letni LG E2351 (TN, 5ms, FHD). Szukam nowego monitora do gier, w cenie do 2000 zł.

Na czym mi zależy? IPS, matowa matryca, QHD. Do tego dobre odwzorowanie kolorów, i jeśli się da, to cieniutkie ramki (lub ich brak). Nie biorę pod uwagę 144 Hz, bo mi się to zwyczajnie nie przyda.

Z komputera korzystam codziennie, czasem po paręnaście godzin. Pracuję często na programach z jasnym tłem, nierzadko w nocy. Monitor stoi na półce na biurku, oczy mam na poziomie mniej więcej połowy monitora.

Jak na razie zostały mi polecone monitory Della, model U2715H lub mniejsza wersja (i o 500 zł tańsza...) U2515H.
Czy warto się nimi zainteresować? A może są inne, lepsze monitory do gier (i ogólnie zastosowania codziennego, jak filmy czy grafika) w tej cenie? Może warto dołożyć do konkretnego modelu?

Proszę o pomoc! 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;) Monitor wygląda świetnie, ma lepszy czas reakcji niż wspomniany przeze mnie Dell, tylko nie rozumiem słów "jeśli nie potrzebujesz super matrycy(...)". Nie wiem co może oznaczać ta tajemnicza "super matryca", ale w tej cenie pewnie takiej nawet bym nie znalazł.

Proszę o więcej propozycji. Pieniądze są na stole, więc propozycje typu monitor za 1900 zł też będą ok. Wolałbym jednak nie przekraczać ~2100 zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź.

Napisałem tutaj temat dlatego, że się bardzo słabo znam na monitorach. Zaoferowano mi "bardzo popularnego i świetnego w swojej cenie" Della, oraz Lenovo P27h-10. Nie wiem czy powinienem dalej szukać, by mój zakup był najlepszym z możliwych, czy to są po prostu takie jedyne konkretne opcje, które powinienem wziąć pod uwagę. 

Prosiłbym o dalszą pomoc, tak czy inaczej ;)

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie będzie wysunięty, tylko raczej maksymalnie ustawiony do dołu, jako że monitor będzie stać na półce, więc jest wyżej niż ja siedzę. 

Przeszukałem forum, popytałem też kilku osób i wychodzi na to, że w tej cenie Dell U2715H to najlepszy możliwy zakup (również jeśli chodzi o moje wymagania). Dostałem kilka propozycji NECów i Eizo, ale raczej nic konkretnego i nic, co by mogło przebić powyższego Della. Dziękuję Ci bardzo za pomoc ;)

Monitor prawdopodobnie zakupię w ten weekend. Może jeszcze w ciągu tych kilku dni ktoś poda inną propozycję ale na chwilę obecną Dell przoduje.

Edytowane przez Lukhas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie musiałem anulować ze względu na brak profesjonalizmu ze strony sklepu, ale nadal jestem zainteresowany tym modelem.

Jednakże, znajomy mi zaoferował kupiony ok pół roku temu monitor Dell U2717DA (kupił za 2500 zł) za 1400 zł.

Jest to ponoć następca Dell'a U2715H, ale ma kilka wad, no i przede wszystkim ramię, które mi nie za bardzo odpowiada.
Stacja dokująca kosztuje 400 zł,czyli razem by mnie to wyniosło ok. 1800 zł. Za 100 zł więcej jest Dell U2715H w x-kom.

Mógłby ktoś coś mi doradzić w tej kwestii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko problem ze znalezieniem tej podstawy. Jedyne co znalazłem to uniwersalna stacja dokująca dla monitorów Dell. Nie wiem nawet jak poszukać takiej podstawy, by pasowała do tego modelu. Także znów bym prosił o pomoc w tej kwestii, bo ja chyba źle szukam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...