Skocz do zawartości
dabrowski20

Komputer do grania zamiast lamptopa MSI.

Rekomendowane odpowiedzi

Ryzen Threadripper 16 rdzeni 32 watki koszt 849 $

 

Intel i7-7820X 8 rdzeni 16 watkow koszt 599 $

Intel i9-7960X 16 rdzeni 32 watki koszt 1699 $

 

Rozumiem, że Intel i9 7960X będzie lepszy od Threadripper ale wątpie, żeby to było aż dwa razy tak jak w przypadku ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Threadripper 16 rdzeni 32 watki koszt 849 $

 

Intel i7-7820X 8 rdzeni 16 watkow koszt 599 $

Intel i9-7960X 16 rdzeni 32 watki koszt 1699 $

 

Rozumiem, że Intel i9 7960X będzie lepszy od Threadripper ale wątpie, żeby to było aż dwa razy tak jak w przypadku ceny.

 

Po ile ziemniaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen Threadripper 16 rdzeni 32 watki koszt 849 $

 

Intel i7-7820X 8 rdzeni 16 watkow koszt 599 $

Intel i9-7960X 16 rdzeni 32 watki koszt 1699 $

 

Rozumiem, że Intel i9 7960X będzie lepszy od Threadripper ale wątpie, żeby to było aż dwa razy tak jak w przypadku ceny.

picsor.jpg

A tak serio, dla zwykłych zjadaczy chleba nadal liczy się wydajność z jednego rdzenia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A tak serio, dla zwykłych zjadaczy chleba nadal liczy się wydajność z jednego rdzenia.

 

To zależy...mam starego W3690, chwalę 6 jajek, mimo, że np Pentium G3258, czy i5 6600K ma rdzeń wydajniejszy.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy...mam starego W3690, chwalę 6 jajek, mimo, że np Pentium G3258, czy i5 6600K ma rdzeń wydajniejszy.

Nostra, wieeem wieeem. Wszystko kwestią zastosowań.

Ja wolę moje robocze E5-2660v4 mimo, że 6950X z 1 rdzenia wypada lepiej, ale co mi po tym przy obliczaniu zapytań w dostępie swobodnym do bazy 2mln rekordów z 30 parametrami każdy, a to wszystko poprzez api na node.js.

Kolo chce jednak maszynkę do gier.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nostra, wieeem wieeem. Wszystko kwestią zastosowań.

Ja wolę moje robocze E5-2660v4 mimo, że 6950X z 1 rdzenia wypada lepiej, ale co mi po tym przy obliczaniu zapytań w dostępie swobodnym do bazy 2mln rekordów z 30 parametrami każdy, a to wszystko poprzez api na node.js.

Kolo chce jednak maszynkę do gier.

 

Wiem, wiem, bo ten "zwykły zjadacz chleba" chce wydać 12kzł na kompa z 4 jajami. No diggity.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12k zł na kompa z 4 jajkami to jest kluczowe tutaj...

No właśnie. IMO 7700K + 1080Ti + 16GB DDR4 3000, do tego jakieś dobre 2x500 SSD i po temacie.

Wszystko ponad to do grania to przerost formy nad treścią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupić kompa za 12 tyś na czterech jajkach i mieć bottleneck przez procesor w każdej nowej grze :> Co będzie za parę lat?

 

https://www.youtube.com/embed/2-AEXUEkT_I?html5=1&fs=1

Witam.

A takie zestawienie.

 

Karta graficzna Asus GeForce GTX 1080 TI, 11GB GDDR5X (352 BIT) DVI-D, 2x HDMI, 2x DP (90YV0AM1-M0NM00)

 

 

Procesor Intel Core i7-5930K, 3.5GHz, 15MB, BOX.

 

Plus pamięć

 

Pamięć HyperX Predator DDR4, 2x8GB, 3000MHz, CL15 (HX430C15PB3K2/16).

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej poczekać na premiery nowych procków Intela, które są tuż za rogiem.

Zawsze będzie coś nowszego. Gdyby miał tak czekać to pewnie nic bym nie kupił. Bo szkoda kasy. Na przestarzałe podzespoły bo za pół roku wyjdzie coś nowszego. Potem jeszcze testy i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły. Czyli czekać bo nie sprawdzonego.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kupić kompa za 12 tyś na czterech jajkach i mieć bottleneck przez procesor w każdej nowej grze  :> Co będzie za parę lat?

 

https://www.youtube.com/embed/2-AEXUEkT_I?html5=1&fs=1

Nie no, lepiej kupić teraz za 12k (kompa do gier przypominam) tak samo "przyszłościowego" jak ten za 8k.  :damage_wall:

Poważnie, podtrzymam to co pisałem. 7700k i zmiana za rok może dwa gdy pojawią się nowe PCU i ceny jakoś się unormują.

W tym momencie (przed wydaniem nowych CPU) składanie platformy power user jest bezsensowne.

Nie chodzi o to, że będą szybsze, lepsze czy coś bo to g**no prawda. Zmienią się natomiast sockety i potencjał sprzedażowy obecnych platform.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...