Skocz do zawartości
dabrowski20

Komputer do grania zamiast lamptopa MSI.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wcześniej założyłem wątek odnośnie laptopa Msi. Kwota jaką chciałem przeznaczyć na niego oscylowała w granicach 12 tys. Lecz po przeglądzie rożnych testów stacjonarny kom. bije Msi na głowę. Nie ukrywam że będę musiał wygospodarować miejsce na jego postawienie. I dlatego pierwsze podejście było do lapka. Komputer ma mi służyć głównie do grania i słuchania muzyki. Karta gforce 1080. Koniecznie karta muzyczna Mx soundblaster. Procesor Intela. I monitor 24 cale. Jestem laikiem w temacie i proszę maniaków kom. Co mają temat w małym palcu o pomoc w złożeniu komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Na ile ten komputer?

2 Rozumiem że w podanej kwocie (12000zł) ma być wszystko? (Monitor myszka itp.)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Witam. Max. 3 lata.

Mysz mam Razer chroma to tylko klawiatura.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pod zadany budżet.

Wyjście z kwoty jest mylnym założeniem.

Skoro znamy już budżet przejdźmy do:

Rozdzielczość (oraz preferencje co do monitora: ile Hz, matryca, opcje ustawienia kątów) / specyficzne wymagania elementów (zasoby dyskowe M2 czy SSD, raid czy nie) / ilość RAM / platforma (intel ale jaki?) / ustawienia na jakich ma działać / jakie gry? / wymagania co go głośności i temperatur / peryferia...

Edytowane przez Szawel
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Max. 3 lata.

Mysz mam Razer chroma to tylko klawiatura.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Kwota 12000 tys. Cały zestaw z monitorem oprócz myszki i podkładki pod mysz. Biurko znajdę gdzieś w meblowym

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pod zadany budżet.

Wyjście z kwoty jest mylnym założeniem.

Skoro znamy już budżet przejdźmy do:

Rozdzielczość (oraz preferencje co do monitora: ile Hz, matryca, opcje ustawienia kątów) / specyficzne wymagania elementów (zasoby dyskowe M2 czy SSD, raid czy nie) / ilość RAM / platforma (intel ale jaki?) / ustawienia na jakich ma działać / jakie gry? / wymagania co go głośności i temperatur / peryferia...

Witaj. Napisałem że jestem tępy w temacie. I proszę o pomoc. Kwota 12000 tys. Powinna wystarczyć na coś dobrego. Co do kątów widzenia to takie aby sąsiad nie zaglądał przez okno

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napisałem że jestem tępy w temacie. I proszę o pomoc. Kwota 12000 tys. Powinna wystarczyć na coś dobrego. Co do kątów widzenia to takie aby sąsiad nie zaglądał przez okno

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Przy zadanych kryteriach i zasobie udzielonych odpowiedzi niestety odsyłam ponownie do polecanych zestawów.

Nie sposób nic polecić, skoro nie podajesz wymagań poza kwotą... Nie sztuka wybrać coś na zasadzie "wydaje mi się, że będziesz zadowolony z..."

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Napisałem że jestem tępy w temacie. I proszę o pomoc. Kwota 12000 tys. Powinna wystarczyć na coś dobrego. Co do kątów widzenia to takie aby sąsiad nie zaglądał przez okno

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

https://www.morele.net/inventory/info/1kjVSA/  Bez monitora i pierdół... do rozważenia i modyfikacji, no i chłodzeniem Corsair Hydro Series H100i v2

 

alternatywnie Intel: 

 

ASRock Z270M-ITX/ac

Intel Core i7-7700K

 

lub zrobić miksa z tym  w innej obudowie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/JfBTgn/ na monitry itp. Prawie 5k

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

https://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sound-blaster-zx-70sb150600001-545431/

A co powiesz o tej karcie muzycznej.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że moja płyta główna Asus PRIME X370-PRO ma stosunek sygnału do szumu (SNR) 120 dB, a ta Creative Sound Blaster ZX "tylko" 116 dB, a ten Blaster kosztuje 2/3 mojej MOBO. Powiem więcej każda dobrej klasy płyta główna będzie miała wyśmienitą jakość dźwięku i na mój zmysł elektroniczny (a skończyłem studia w tym kierunku) to zintegrowana karta dźwiękowa na jednym PCB z płyta główną ma nawet lepsze możliwości odizolowania, tłumienia może nawet jakiejś kompensacji. A tak naprawdę to pewnie i tak nie usłyszysz różnicy. Tak jak złocone wtyczki nie mają większego sensu z punktu elektronicznego (oczywiście audiofile się będą kłócić, że słyszą różnicę) poza tym, że chronią przed utlenianiem i właśnie po to stosuje się złocenie np. w elektronice na potrzeby wojska. W skrócie kupowanie dedykowanej karty dźwiękowej nie ma sensu chyba, że do jakichś specyficznych zastosowań. Lepiej dołóż połowę ceny tej karty do płyty głównej a połowę jeszcze do czegoś innego.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że moja płyta główna Asus PRIME X370-PRO ma stosunek sygnału do szumu (SNR) 120 dB, a ta Creative Sound Blaster ZX "tylko" 116 dB, a ten Blaster kosztuje 2/3 mojej MOBO. Powiem więcej każda dobrej klasy płyta główna będzie miała wyśmienitą jakość dźwięku i na mój zmysł elektroniczny (a skończyłem studia w tym kierunku) to zintegrowana karta dźwiękowa na jednym PCB z płyta główną ma nawet lepsze możliwości odizolowania, tłumienia może nawet jakiejś kompensacji. A tak naprawdę to pewnie i tak nie usłyszysz różnicy. Tak jak złocone wtyczki nie mają większego sensu z punktu elektronicznego (oczywiście audiofile się będą kłócić, że słyszą różnicę) poza tym, że chronią przed utlenianiem i właśnie po to stosuje się złocenie np. w elektronice na potrzeby wojska. W skrócie kupowanie dedykowanej karty dźwiękowej nie ma sensu chyba, że do jakichś specyficznych zastosowań. Lepiej dołóż połowę ceny tej karty do płyty głównej a połowę jeszcze do czegoś innego.

Dzięki.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie brzmiało to nieprzyjemnie. Prosto można wytłumaczyć to tak: wszystko zależy od tego gdzie jest źródło sygnału, jeśli to sygnał wyjściowy, czyli dźwięk generowany jest przez jakiś program to najlepiej jeśli cały tor przetwarzania jest zaprojektowany odpowiednio od samego początku czyli zaczyna się na płycie głównej i dlatego napisałem, że dla zintegrowanej karty dźwiękowej są najlepsze możliwości, bo sygnał wywodzi się z samej płyty głównej tak czy inaczej, więc lepiej mieć od podstaw zaprojektowane pod to układy i ścieżki na samej MOBO. W przypadku dedykowanej karty dźwiękowej masz ją podłączoną jak np. w przypadku tego Creative Sound Blaster ZX na złączu PCIe i to złącze na pewno jest bardziej narażone na zewnętrzne zakłócenia. Ktoś może powiedzieć, że plotę głupoty bo na tym etapie sygnał jest ciągle cyfrowy, ale przecież sygnał cyfrowy tez może być zakłócany, dlatego mamy coś takiego jak bit error rate (BER), dlatego lepiej mieć dedykowane układy i interfejsy w całym torze przetwarzania wtedy można zadbać o wysoki SNR zarówno cyfrowy jak i analogowy. Odwrotnie jest w przypadku nagrywania dźwięku wtedy źródło sygnału jest zewnętrzne w stosunku do komputera i dlatego wszelkiego rodzaju karty przechwytujące i inne urządzenia do rejestracji dźwięku mają większy sens niż urządzenia generacji dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to faktycznie mógłby poczekać na x299, pytanie czy chce czekać...

nie musi 

najwyżej będzie sobie w brode pluł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że moja płyta główna Asus PRIME X370-PRO ma stosunek sygnału do szumu (SNR) 120 dB, a ta Creative Sound Blaster ZX "tylko" 116 dB, a ten Blaster kosztuje 2/3 mojej MOBO. Powiem więcej każda dobrej klasy płyta główna będzie miała wyśmienitą jakość dźwięku i na mój zmysł elektroniczny (a skończyłem studia w tym kierunku) to zintegrowana karta dźwiękowa na jednym PCB z płyta główną ma nawet lepsze możliwości odizolowania, tłumienia może nawet jakiejś kompensacji. A tak naprawdę to pewnie i tak nie usłyszysz różnicy. Tak jak złocone wtyczki nie mają większego sensu z punktu elektronicznego (oczywiście audiofile się będą kłócić, że słyszą różnicę) poza tym, że chronią przed utlenianiem i właśnie po to stosuje się złocenie np. w elektronice na potrzeby wojska. W skrócie kupowanie dedykowanej karty dźwiękowej nie ma sensu chyba, że do jakichś specyficznych zastosowań. Lepiej dołóż połowę ceny tej karty do płyty głównej a połowę jeszcze do czegoś innego.

 

To po cholerę produkują dźwiękówki zewnętrzne jak np tą 

 

Z drugiej strony jak stawia żądania pokroju Sound Blaster mX X-FI. to ta na płycie również mu styknie.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wróć to co powiedziałem nie znaczy, że nie da się zrobić lepszej dźwiękówki niż te, które są zintegrowane. Miałem na myśli to, że dla jakości dźwięku to nawet lepiej, że dźwiękówka jest zintegrowana na PCB. Inaczej mówiąc, są lepsze karty dedykowane, ale jakby tyle samo zainwestować w projekt takiej dźwiękówki zintegrowanej na PCB to ja śmiem twierdzić, że rezultat byłby jeszcze lepszy ponieważ źródłem "dźwięku" jest program w pamięci RAM. Jednak nawet w przypadku tej karty co podałeś ja bym zapierających dech w piersiach różnic nie oczekiwał, zresztą widać to po wartościach SNR. Głównym atutem jest mnogość złączy i pewnie jakość rejestrowania dźwięku.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu takie pamięci i MOBO na B350?

Te pamięci są w większości przypadków kompatybilne z większoscią ilością płyta główna am4. A ta płyta w stosunku jakość/cena jest opłacalna test https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_plyty_glownej_msi_b350_gaming_pro_carbon-3061.html

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierealne. Fizyki nie oszukasz.

Kurde to ci od wzmacniaczy lampowych błądzą i całe rzesze myślące jakby to mogło grać lepiej itd....

No, ale odbiegamy od tematu...

Nie do końca, bo tam chodzi o zniekształcenia harmoniczne, ponieważ elektronika opiera się na złączach PN, które z natury są nieliniowe, czyli produkują komponenty wyższego rzędu, dlatego lampy są dobre, więc tutaj trochę o co innego chodzi niż SNR. Zauważ jednak, że SNRu tak jak i innych zniekształceń się nie da polepszyć, bo jak wzmacniasz to zarówno sygnał jak i szum, czyli stosunek teoretycznie pozostaje taki sam dla idealnego wzmacniacza. Niestety wzmacniacze idealne nie są i tak jak każdy komponent w torze dodają szum, czyli pogarszają SNR. Natomiast stosując wzmacniacz lampowy generujemy mniej harmonicznych. Ogólnie czym mniej komponentów w torze tym lepiej, no ale niestety potrzebujemy też odpowiedniego poziomu sygnału.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem to faktycznie mógłby poczekać na x299, pytanie czy chce czekać...

Poczekać zawsze można. Jak się domyślam chodziło o czipset na płycie.

Jeżeli tak to co on wniesienie. I czy warto czekać.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, intel pewnie ciągle będzie miał mocniejszy jeden wątek ze względu na IPC i może nawet taktowanie. Raczej AMD Threadripper będzie wygrywał ceną, chociaż tego też nie wiadomo, bo patrząc na cenę całej platformy płyty główne na chipsecie X399 są cholernie drogie ze względu na ogromy socket procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Intel jest z góry skazany na porażkę.

ciekawe czy u intela juz o tym wiedzą  :ploom:

 

trzeba czekac na testy [szczególnie na purepc] a nie na popierdółki fanbojów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...