Jump to content
Sign in to follow this  
KaMaS

Po skopiowaniu danych na dysk Windows nie widzi plików pomimo zajętej przestrzeni dyskowej - ratunku :(

Recommended Posts

Cześć,

No więc dzisiejsza operacja wyglądała następująco:

1. Wyjąłem dysk z laptopa, podłączyłem pod kieszeń na usb i przegrałem potrzebne dane na komputer stacjonarny (win7).

2. Po skopiowaniu włożyłem dysk do lapka i zainstalowałem windowsa 10 z pełnym formatem.

3. Po zainstalowaniu systemu, sterowników, aktywacji itd., wyjąłem dysk z laptopa i podłączyłem jak w pkt. 1 do stacjonarki.

4. O ZGROZO wytnij->wklej 60gb na  dysk c: z laptopa.

5. Po 40 minutach i skończeniu kopiowania elegancko "odmountowałem" urządzenie usb, żadne nachalne wyciąganie kabla.

6. Podłączam dysk do laptopa, system elegancko wstaje, wszystko działa.

7. Danych brak, przestrzeń dyskowa zajęta.

8. Nie piszcie proszę o ukrytych folderach, wyświetlaniu systemowych itd, bo to nie to. ;)

9. chkdsk /f /x nie pomógł

10. BŁAGAM O POMOC

Pozdrawiam,

Kamil

Podstawowe pytanie, czy te dane są widoczne na komputerze stacjonarnym i możesz ich używać, tzn. czy zostały prawidłowo skopiowane i nie są uszkodzone?

Coś poszło nie tak z kopiowaniem najwyraźniej, dane się nie zapisały na dysku laptopa, ale usunęły z komputera stacjonarnego. Błąd zrobiłeś robiąc wytnij-wklej. Trzeba było zrobić kopiuj, a później po weryfikacji wszystkiego usunąć ze stacjonarki.

Jedyne co możesz zrobić, ponieważ nie dawno się to stało, to odpalić program do odzyskiwania danych na stacjonarce. Masz niemal 100% szans na odzyskanie danych, bo "wytnij" nie usuwa danych, tylko literkę w nazwie.

Edited by barwniak

Zapewne nie ma metody "naprawczej" w locie, która poprawi strukturę katalogów na dysku docelowym?

Właśnie odpaliłem Recuva i leci deep scan, ale znalazł tyyyyyyle plików z poprzednich sesji zapisu, że przebrnąć przez to to będzie ból.

Tyle doświadczenia i takiego babola strzelić. Tak to jest jak się robi na szybko-szybko.