Skocz do zawartości
Zaid

[5700+1300] Zestaw geforce 1080 gtx OCENA

Rekomendowane odpowiedzi

W takiej cenie cztery rdzenie?

 

:D

 

Jako alternatywa taka luźna propozycja.

:]

 

https://www.morele.net/koszyk/

 

@Zaid, zaproponowałeś zestaw na intelu więc jeśli masz uraz lub uczulenie na amd to sorki i nie bierz takiej propozycji w ogóle pod uwagę.

 

;)

 

Nawet ramy pasują.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7700 na pewno chłodny nie będzie szczególnie jak odpalisz jakąś nową grę co ci będzie obciążać 8 wątków na +70% i więcej. Nie mniej jednak 7700 jest dobrym wyborem do gier. Ryzen - bardzo dobry CPU w porywach do świetnego,ale trzeba wiedzieć na co się piszesz. Ja osobiście wolałbym 1700 od 7700/7700K, nie bez znaczenia są ceny ramu. Intel obsłuży ci DDR4 3866 i wyższe co daje niesamowitego kopa w grach, niemniej jednak takie pamięci kosztują ponad 1000zł. W cenie powiedzmy tych 600-800zł masz 3200-3400MHz co na Ryzenie też poleci. Jak dla kogoś wyznaczniekiem są tylko i wyłącznie słupki avg. fps to niech śmiało wybiera intela. Ja chętnie wziąłbym 8c/16t z minimalnie gorszymi avg. fps żeby tylko spokojnie grać sobie przy CPU obciążonym na 50-60% max, bo mam już momentami dość jak mój 4790K dobija do 100% i niby klatki się produkują ale płynne ani komfortowe do grania to nie jest. Gusta są jednak różne,ja mam dość 4c/8t.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie dot. CPU od AMD, ale jednak chyba zostanę przy intelu. Chyba że lepszą opcją jest czekanie na premiere 8 generacji coffee lake'a aczkolwiek zanim do niej dojdzie i ceny się ustabilizują to chyba minie jeszcze sporo czasu (a nie mam obecnie komputera zastępczego ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie to i tak max Ram za 500zł czyli 3000Mhz cl15/16

 

Jak już bierzesz płytę z170 i dodatkowym chłodzeniem to warto dopłacić do 7700 z K, dostaniesz fabrycznie +600Mhz, a możliwość oc zawsze na plus nawet jeśli teraz nie potrzebujesz i łatwiej będzie odsprzedać

 

Co do monitora wydaje mi się że ten będzie lepszy https://www.morele.net/monitor-asus-mg248q-881573/ ze względu na kontrast, cene i z grą w gratisie. Chociaż na żywo nie widziałem to polecają również na purepc a oni pewnie niejeden porównywali.

 

Na coffee lake średnio opłaca się czekać, zazwyczaj przyrost kolejnych generacji wynosi 5%-10% i wątpię że w tym roku coś miałoby się zmienić. Za to mógłbyś się wstrzymać z kupnem gpu, problemy z dostepnością sięgnęły nawet g1080 i najtańszy dostępny jest za 2450zł (niedawno były za 2200), a za jakiś czas premiera Volty i Vegi

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crescendo1 No właśnie w końcu ma coś się ruszyć bo procesory intela nowej generacji będą miały 6 rdzeni / 12 wątków  ,dlatego się zastanawiam

 

Co do GPU no właśnie tylko zanim dojdzie do premiery a następnie do gotowości w magazynach minie pewnie co najmniej 9msc prawda? a i tak skok wydajnościowy będzie w granicach 20-30% (w tym budżecie było by mnie stać jedynie na 2070 gtx) 

 

@Novice no właśnie tylko czas oczekiwania na ich dostępność... na razie spekuluje się że będzie to około pół roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, już na dobre kupuje nowy komputer i zastanawiam się czy ten zestaw da radę: https://www.morele.net/inventory/info/ibRIpq/ + To GPU https://www.amazon.com/Gigabyte-GeForce-Graphic-GV-N108TAORUS-X-11GD/dp/B06XXJL3HM/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1499776655&sr=8-4&keywords=geforce+1080+ti+gtx + obudowa gladius m35 jak będzie dostępna.

 

Moim głównym zmartwieniem jest czy zasilacz (650W) da radę oraz czy może da się zrobić to troszkę taniej bo budżet jest "rozepchany" do granic możliwości default_biggrin.png

 

P.S Zestaw do gamingu w 144 fps FHD, ma starczyć na dłuuuugo

P.S.2 Bottleneck względem 7700k jest mały więc te CPU mnie nie interesuję ( Głównie przez kulture pracy, a OC i tak mnie nie interesuję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chiefteki maja krotka gware wez cos z min 5 letnia

 

do 1080ti polecane sa markowe zasilacze 650-750 a chiefteki do takich nie naleza

 

do 1080ti nizej niz bym nie schodzil

 

https://www.morele.net/zasilacz-xfx-xxx-edition-pro-650w-p1-650x-xxb9-511076/

 

a tak na marginesie ram do podmiany 3000 to powinny miec cl15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz średnio sensowny , to już lepiej dołożyć trochę grosza do czegoś z certyfikatem 80+ Gold np. XFX XTR ( choć nieco głośny ) , EVGA SuperNova G2 czy Corsair RMX .

 

A zdanie o tym że Chieftec nie należy do markowych zasilaczy to wierutna bzdura , może obecnie spadł jeżeli chodzi o jakość ale nie jest to chińskie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o w rodzaju Tracera , Akygi , Take me czy niesławnego Codegena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze to czarna lista ale ze w podobnej cenie sa markowe zasilacze z minimum 5 letnia gwara

 

sam bym polecil seasonik prime gold 650, bq dark power 650, evga g2 650 (bo g3 ma troche malo sata jak na ta cene) ale kolega nie chcial podnosic budzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...