Skocz do zawartości
alepajonki

Pisemna gwarancja od osoby prywatnej

Rekomendowane odpowiedzi

TL;DR

Jak przygotować pisemną gwarancję od osoby prywatnej?

 

Witam.

Piszę z pytaniem a właściwie prośbą o poradę.

Kupuję dysk, niby wymontowany z nowego laptopa, od osoby prywatnej.

Sprzedawca zgodził się na udzielenie rocznej gwarancji.

Jak rozumiem to co napisał mi w wiadomości prywatnej na OLX w razie czego jest guzik warte.

Chciałem więc przygotować jakąś pisemną gwarancję (facet się zgodził) i tu nie wiem z jakiego wzoru skorzystać?

Doradzicie coś? Ktoś może miał podobną sprawę?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiszcie umowę kupna - sprzedaży i z art. 556 Kodeksu Cywilnego sprzedający będzie odpowiadał za sprzęt z tytułu rękojmi przez okres 2 lat od daty zawarcia umowy, dla Ciebie lepiej, uszkodzi się i dostaniesz zwrot pieniędzy, nawet koszty wysyłki

 

dopiszcie sobie paragraf z wyłączeniem odpowiedzialności za uszkodzenia mechaniczne dla spokojności sprzedającego

 

Kodeks cywilny

    Dział II. RĘKOJMIA ZA WADY
    Art. 556. kc

Art. 556. § 1. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę zmniejszającą jej wartość lub użyteczność ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub z przeznaczenia rzeczy, jeżeli rzecz nie ma właściwości, o których istnieniu zapewnił kupującego, albo jeżeli rzecz została kupującemu wydana w stanie niezupełnym (rękojmia za wady fizyczne).

§ 2.  Sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana stanowi własność osoby trzeciej albo jeżeli jest obciążona prawem osoby trzeciej; w razie sprzedaży praw sprzedawca jest odpowiedzialny także za istnienie praw (rękojmia za wady prawne).



 

Edytowane przez Zeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy rękojmia może dotyczyć transakcji pomiędzy dwoma podmiotami prywatnymi.

 

Ale umowa sprzedaży z zawartym w niej zapisem o gwarancji oferowanej przez sprzedającego powinna tu wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...