Skocz do zawartości
Bolek69

Odświeżenie Pc. -+1k (procek, zasilacz) Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mój kumpel chce trochę wzmocnić sprzęt a nie ma o tym pojęcia, sam nie jestem alfa i omega więc pytam ludzi którzy mają o tym pojęcie.

Specyfikacja:
Płyta: Gigabyte ga-b75m-d2v
Procesor: i3-3220
Ram: Goodram 8gb 1333mhz cl9 ddr3
Grafika: GTX 1050 ti
Zasilacz:
Tracer be cool 620 silent :mellow:

Głownie kumpel chce lepszy procesor, ale widzę że zasilacz powinien trafić do kosza, czy ta płyta się nadaje na lepsze i3 bądź i5? Może ktoś coś innego zaproponuje niż pompowanie w tą płytę? Sam jestem ciekawy bo co chwilę wychodzą nowe fanty i ciężko nadążyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana zasilacza to podstawa , Tracer to bomba z opóznionym zapłonem .

 

Na start to może być to jakaś budżetówka w rodzaju Corsaira VS czy niższych modeli SPC np seria Vero .

 

Wyżej np. półmodularne Xigmatek Maverick czy Thermaltake Smart SE .

 

Procek - I5 2xxx albo seria 3xxx , zależy co jest dostępne aktualnie na allegro/olx i w jakich cenach .

 

Albo zapolować na I7 2600 / 2700 / 3770 .

 

Zmiana platformy jest kosztowna - procek , ram i płyta , do tego niedługo ma wyjść Coffe Lake od Intela .

 

Ew. dołożyć ram .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze i5 są po ~300zł, ale za ~40zł więcej jest 2500k, zawsze to łatwiej przy ewentualnej sprzedaży. Można też iść w i7 ~450zł, lub odblokowane za ~580. Wymiana na inne i3 nie ma żadnego sensu. Ceny podane na podstawie allegro. Płyta nada się do każdego procka na podstawkę 1155, tyle tylko że nie ma możliwości podkręcania na niej.

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. I tu nasuwa się pytanie, czy wydawać kilka stów i zostać na tej płycie czy kupic coś z serii K i zmienić też płytę... Muszę obgadać z kumplem i mu objaśnić.

Wpada i7-2600 + Zasiłka thermaltake smart se 530W. Myślę że mu wystarczy i będzie zadowolony póki co.

Edytowane przez Bolek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu iść w kierunku I5/I7 K + płyta na P67/Z68/Z77 , raz że procki i płyty są drogie to musiał byś mieć gwarancje na dobre OC .

 

Wsadzanie I7K do obecnej płyty też nie ma sensu , to nie haswell refresh gdzie I7K miał sporo wyższe takty niż zablokowany I7 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...