Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule.

Szukam dysku HDD 2-3 TB , mało awaryjny.

Dysk na dane, może czasem jakaś gra ale z przewagą na dane.

Ważne by był mało awaryjny.

Co teraz jest na topie i mało awaryjne ?

Hitachi ? Toshiba ? Może jednak Seagate lub WD .

Jak wiadomo wśród tych modeli są i awaryjne dyski i te mniej awaryjne.

Które dokładnie wybrać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam dysku HDD 2-3 TB , mało awaryjny.

 

 

Toshiba P300 2TB HDWD120UZSVA

 

Toshiba P300 2TB HDWD120EZSTA

 

Toshiba P300 3 TB HDWD130EZSTA

 

Toshiba P300 3 TB HDWD130UZSVA

 

różnica w kodach to:

 

EZSTA = Retail = zapakowany w ładne, czerwone pudełeczko .

UZSVA = Bulk = zapakowane tylko w folię.

 

Są lepsze od nich, ale są i gorsze - duża popularność tworzy dużo komentarzy - to oczywiste.

Te dyski to w miarę nowa seria i popularności nie ma takiej jak inne - dłużej będące na rynku.

Jak np. słynny z awaryjności i niezawodności zarazem model np. SEAGATE trzaskany w fabrykach od 8-10 lat.  :smoke:

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P300 i wydajność super, moje odczyty z hdtune nie odbiegają od WD Black za 2x więcej kasy. Jedynie parkowanie głowicy nieco denerwuje ale bez przesady, nie parkuje się co minutę czy mniej jak się zdarza na innych dyskach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naciskasz, że chcesz kupić mało awaryjny, pewnie w obawie o utratę danych. Niestety by był sensowny poziom bezpieczeństwa jakichś zarchiwizowanych danych, to musisz mieć kopię bezpieczeństwa ( czyli np. dwa dyski i na obu te same dane ). Kiedyś kupiłem super niezawodny dysk serwerowy i ... się jakoś po roku zepsuł, więc gwarancji niezawodności nigdy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P300 i wydajność super, moje odczyty z hdtune nie odbiegają od WD Black za 2x więcej kasy. Jedynie parkowanie głowicy nieco denerwuje ale bez przesady, nie parkuje się co minutę czy mniej jak się zdarza na innych dyskach. 

 

Parkowanie to nie problem ... CrystalDisk i wyłączasz parkowanie.

Zewnętrzny czy wewnętrzny, 2.5 czy 3.5

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 3'5 wewnętrzny

Zdecydowanie P300 jeśli mowa o dysku systemowym oraz w tych widełkach cenowych.

 

Systemowy już mam, więc ino na dane i ew kilka gier. Choć w sumie p300 do tych zastosowań też bedzie ok

Tak naciskasz, że chcesz kupić mało awaryjny, pewnie w obawie o utratę danych. Niestety by był sensowny poziom bezpieczeństwa jakichś zarchiwizowanych danych, to musisz mieć kopię bezpieczeństwa ( czyli np. dwa dyski i na obu te same dane ). Kiedyś kupiłem super niezawodny dysk serwerowy i ... się jakoś po roku zepsuł, więc gwarancji niezawodności nigdy nie ma.

Mam tak zrobione ... Kilka dysków o małej pojemności ( 250gb, 500 gb ) i tam backup co ważniejszych danych.

Podpinam to poprzez Uniteka pod USB i mam do nich dostep, a potem odkładam dyski do pudełka przy biurku.

A potrzebuję coś na wymiane za F3 który po latach ( 50 tys przepracowanych godzin ) zaczął szwankować.

Edytowane przez airborne82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamierzam kupić Toshiba P300 3 TB. Tylko mam jeden mały problem. Nie mam już wolnych SATA na płycie (MSI Z87-G43), tzn. mam jeszcze dwa ale niestety jest praktycznie zasłonięty przez niedawno zakupioną karte graficzną (Palit GTX 1070 SJS) ;(

Myślę nad kupnem niskoprofilowego kabla SATA ale jak przejrzałem filmiki i testy to mam złe odczucie że w ogóle nie wystarczy...niestety.

Macie może jakieś pomysły? Mógłbym wywalić DVD-Rom bo i tak je w ogóle nie używam ale jak mi się zdarzy używać to nie ma problemu. Tylko chciałbym coś zrobić z tymi wolnymi portami SATA zakrytego przez GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robertsup

Przecież kątowe kable mają wysoki profil. Może źle zrozumiałeść oco mi chodzi. Podałem że mam MSI Z87-G43 czyli 4 porty są z boku płyty a dwa (i właśnie o nim pisałem) porty są tóż obok chipsetu płyty głównej.

https://pl.msi.com/Motherboard/Z87-G43.html#hero-overview

Jakbyś chciał wiedzieć to producent dostarcza takie kable kątowe w zestawie (2 sztuki) gdzie po jednej stronie masz kątowe a po drugiej płaskie. I spróbowałem już! Po stronie kątowej jest za wysokie i w ogóle nie da się GPU włożyć. Przecież Palit GTX 1070 SJS to potężna karta i od razu widać że będą problemy z włożeniem.

 

Zresztą i tak se kupię SilverStone CP11, nawet jeśli mi nie wejdą to trudno.

https://proline.pl/silverstone-cp11-sst-cp11b-500-black-ultra-slim-sata-50cm-ultra-cienki-kabel-sata-katowy-p934307

Ale cena jest poprostu chora i nie wiem czy mi się opłaca. A propo na stronie producent podaje całkowitą wysokość po podłączeniu która wynosi 15,5 mm to wg mnie troche za dużo. To prawie wychodzi tyle samo co przy zwykłych kątowych kablach SATA tyle że nieco więcej w porównaniu z SilverStone CP11.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...