Skocz do zawartości
jjey225

2 podobne zestawy komputerowe

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, otóż planuje kupno komputera stacjonarnego i znalazłem bardzo dobry zestaw jak na mój budżet, jwdnak znalazłem go na 2 różnych stronach i różnica to zasilacz (różnica 50W) i obudowa.
https://www.morele.net/komputer-morele-kaby-g1950-1128554/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser
https://www.x-kom.pl/p/349192-desktop-x-kom-tesla-gb-500-g4560-gtx1050-8gb-1tb.html
Z które strony lepiej zamówić? Xkom czy, morele? Czy są może jakieś większe różnice których nie widzę?

Edytowane przez jjey225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z x-kom jest teraz o 200 zł przeceniony, poza tym większa obudowa i mocniejszy zasilacz choć nie wiadomo jaki. Tak na serio to pewnie lepiej byś wyszedł na kupnie poszczególnych podzespołów oddzielnie. Podaj jaki masz budżet i do czego będziesz kompa używał, a jeśli do grania to napisz też jaki masz monitor (głównie o rozdzielczość i odświeżanie chodzi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor będę kupował również nowy i patrzeć będę na to w taki sposób by miał on wejścia dostosowane pod kartę graficzną (z kablami również nie ma problemu [HDMI, DisplayPort, etc.]).

Budżet to 2000zł (na samą stację) bo muszę jeszcze dokupić ten monitor, klawiaturę, dysk i kilka kabli.

Komputer oczywiście do grania, najwyższych lotów w tej cenie nie będzie ale w nowsze tytuły za bardzo i tak nie gram więc póki co chce kupić stacje do 2000 tak by w przyszłości ewentualnie ją upgrade'ować (dokupując lepszego procka [w pierwszej kolejności], RAM, dyski czy kartę graficzną).

Generalnie z tym kupowaniem złożonych już zestawów to się zgodzę, ale próbowałem już składać sobie stacjonarkę na komputroniku kreatorem iii... nie wychodziło za dobrze (w komputroniku drogo, niektóre części były dostępne tylko w nim [próbowałem szukać podzespołów złożonych w komputroniku taniej na morele]; kod fabryczny niektórych podzespołów trochę się różnił]. Generalnie kupując JUŻ złożony komputer mam pewność że się włączy i nie wybuchnie , ale za to są słabsze podzespoły, cóż, coś za coś.

Generalnie wolałbym trzymać się znalezionych zestawów ... cóż, tak naprawdę zestawu, tylko nie wiem na której stronie go zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Generalnie kupując JUŻ złożony komputer mam pewność że się włączy i nie wybuchnie , ale za to są słabsze podzespoły, cóż, coś za coś.

wrzucasz części do koszyka które chcesz i złoża ci go w sklepie i przyślą

poco masz brać gotowca jak złozą ci kompa z tych części co chcesz [w morele za 1zł]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składanie komputera to nie jest jakiś wysoki poziom skomplikowania jak złożenie... samochodu. Kupujesz gotowe produkty na gwarancji, które dobrze dobrane muszą działać i nie ma innej opcji.

 

Dałem ci linki do każdej części, wystarczy zamówić. Kupując z tych 3 sklepów za wysyłke zapłacisz tylko 2 razy, bo na emag jest za free. A z 3 bo np tego procka nie ma już na morele. Idziesz później z tymi częściami do lokalnego komputerowego i za kilka dyszek powinni złożyć.

Z podłączeniem monitora nie będzie problemu bo nowe monitory nie posiadają już d-sub, a wszystkie pozostałe wyjścia są na karcie.

 

Ceny kart graficznych niestety zmieniają się z dnia na dzień i teraz np zamiast tamtej lepiej brać tą https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1050-ti-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-box-zt-p10510b-10l-1080407/Byle nie przepłacać

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o fizyczne składanie komputera nie ma problemu, nie mam wprawy tylko jeśli chodzi o nakładanie pasty termoprzewodzącej na procka bo to jest zawsze sprawa kontrowersyjna jak i ile jej nałożyć.

Gorzej właśnie jeśli chodzi o złożenie komputera w “teorii“. Po za tym tak jak mówię, kupuje taką stacje by można było ją rozbudować, a nie że gdybym w przyszłości coś wymieniał to najlepiej całą "skrzynkę". Zbieram pieniądze powoli, teraz kupie taki zestaw, a za pół roku sprzedam np. Tą grafikę i kupie lepszą (która za pół roku jeszcze bardziej stanieje, a co za tym idzie kupno będzie jeszcze bardziej opłacalne).

Widziałem testy tego zestawu: są przeciętne, ale jak na MOJE wymogi jak najbardziej akceptowalne.

Panowie, naprawdę dziękuję za rady związane z kupnem pojedynczych zespołów (koledze który podał linki do wszystkich podzespołów takiej maszyny :) ), lecz wróćmy do początku.

Załóżmy taką sytuację: do waszego domu przyjeżdża 2 gości (z xkomu i morele), każdy z nich prezentuje swój zestaw tego komputera, możecie wybrać tylko jeden z nich zupełnie za darmo... który wybieracie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...