Skocz do zawartości
Ailambert

Kosmiczne ceny kart gtx 1080 ti ( a także słabszych modeli )!

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu zanoszę się z kupnem karty graficznej gtx 1080ti w wersji Gigabyte AORUS GrForce 1080 ti Xtreme Edition. Planowałem dokonać zakupu w sklepie komputronik, jednak po wejściu na ich stronę spotkałem się z taką anomalią: http://www.komputronik.pl/product/384259/gigabyte-aorus-geforce-gtx-1080-ti-xtreme-edition-11gb-gddr5x-vr-ready.html Coś chyba nie pykło skoro wycenili kartę na 5490zł, tymczasem na morale.net ten sam model jest tańszy o całe 2000zł!!! O co chodzi, bo przecież cena jest wzięta z księżyca. 

Na morale także znalazłem tego typu "anomalie" w postaci karty EVGA wycenionej na 5390zł: https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1080-ti-sc-black-edition-icx-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3x-dp-box-11g-p4-6393-kr-1234314/ Wcześniej ten sam model także był sporo tańszy, bo wyceniony o jakieś 1500zł mniej. 

Wie ktoś o co chodzi z tymi cenami, czy wiąże się to z niska dostępnością kart i czy wrócą one do "normalności"? Wiadomo, że te modele kart graficznych w takiej cenie są totalnie nie opłacalne, gdzie już normalna ich cena była mocno wygórowana...

 
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dzieje się to samo co ze wszystkimi GPU powyżej GTX 1050 Ti, czyli kryptowaluty albo bezpośrednio mają wpływ na dany model albo pośrednio przez to, że nie ma danych modeli to gracze wykupują inne i rośnie popyt a wraz z nim i ceny...

Edytowane przez neoHannibal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dzieje się to samo co ze wszystkimi GPU powyżej GTX 1050 Ti, czyli kryptowaluty albo bezpośrednio mają wpływ na dany model albo pośrednio przez to, że nie ma danych modeli to gracze wykupują inne i rośnie popyt a wraz z nim i ceny...

Dzisiaj po wejściu na sklep komputronik.pl cena spadła o 1000zł i wynosi już niecałe 4500zł także te ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Widac trzeba czekać a być może wrócą po pewnym czasie do normy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem sobie sprawić 1080Ti już końcem maja, tego aorusa za 3150zł. Ale myślę poczekam do wakacji bo i tak nie ma czasu grać, a za miesiąc będzie większa dostępność i większy wybór to i ceny spadną tę stówkę czy dwie. Nastepnym razem jak będę chciał kupić GPU pod wpływem impulsu bo cena wyda mi się OK to kupię bez zastanowienia. Podejrzewam że sytuacja się długo nie zmieni więc czekam na voltę, może zapodam jakiegoś nowego 5775c za mojego 4790K któremu chyba to gołębie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o pod czapką wyschło i mogę najwyżej zrobić 4.5GHz bez zbliżania się do 80 stopni w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak kupisz to od razu oskalpuj i zapodaj cl ultra albo choćby as-5(tylko zalakierować cza wczesniej elektryke) pod czape. Bo też zaglutowany...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Podejrzewam że sytuacja się długo nie zmieni więc czekam na voltę..."

Serio myślisz, że cenowa sytuacja gtx 1080ti przez najbliższy czas nie ulegnie poprawie? Ja myślałem, że to kwestia miesiąca, dwóch aby ceny wróciły do stanu sprzed tych kosmicznych podwyżek.

Edytowane przez Ailambert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki kryptowaluty nie przestaną się opłacać. Ja tam przynajmniej mam 1080 więc nie ma tragedii, ale jak ktoś czeka rok na Vegę, okazuje się że jest przesunięta na sierpień, a do tego wyjdzie że jest niemal niedostępna i ceny są z kosmosu to chyba się wkurzy tak samo jak ten co odpuścił zakup 1080 w zeszłym roku żeby kupić 1080Ti i czekał z tym aż do teraz.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiadomo, ale patrząc na sytuację na rynku kruptowalult to za miesiąc dwa ciągle możemy mieć zawyżone ceny GPU i małą dostępność. Jedyne co wg mnie nas może uratować to faktycznie wypuszczenie przez AMD i Nvidia kart dedykowanych do kopania. Problem tylko w tym, że muszą te dedykowane karty mieć odpowiednio niższą cenę, bo pozbawione wyjść video i z tylko 3 miesięczną gwarancją mogą być całkowicie zignorowane przez górników jeśli cena nie będzie odpowiednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tylko w tym, że muszą te dedykowane karty mieć odpowiednio niższą cenę, bo pozbawione wyjść video i z tylko 3 miesięczną gwarancją mogą być całkowicie zignorowane przez górników jeśli cena nie będzie odpowiednia.

Z tego co widzę to górnikom nie przeszkadza cena w tę czy we w tę jak karta jest tylko dostępna to biorą z uśmiechem nawet rx580 za 1800zł

 

tumblr_o772v9QzD61v8xuvuo1_500.gif

 

Ja żałuję że nie kupiłem sobie z pięciu takich rx480 za 1300zł w zeszłym roku, mogły by przeleżeć rok i teraz zarobić po 500-600zł każda. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to górnikom nie przeszkadza cena w tę czy we w tę jak karta jest tylko dostępna to biorą z uśmiechem nawet rx580 za 1800zł

 

 

A ja głupi wstrzymywałem się z zakupem karty graficznej czekając na nowe procki na x299, a teraz mam podwójny fail...

Edytowane przez Ailambert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja głupi wstrzymywałem się z zakupem karty graficznej czekając na nowe procki na x299, a teraz mam podwójny fail...

 

C1mGBSvWEAANu9k.jpg

 

Ryzen nadal trzyma super cenę więc nie widzę problemu, ale 1080-tki chodziły swego czasu po 2200zł za Gigabyte G1 Windforce a niereferenty 1080Ti za 3100zł i trzeba było brać.

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak odbyłby się zakup ze sklepu newegg.com? Bo jak się wchodzi na ten sklep to jest wybór, że jest się z polski i ceny przelicza na złotówki. Np. taki EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING jest za ok. 3000 zł + 300 zł przesyłka. Pytanie czy do tego trzeba sobie cło jakieś doliczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qqrydza ile Ty dałeś za swojego GTX 1070?

 

2089,-  

Dostałem wildlands a teraz czekam na zwrot (już potwierdzony) 170 złotówek z promocyjnego casback od msi.

 

:]

 

Ktoś wie jak odbyłby się zakup ze sklepu newegg.com? Bo jak się wchodzi na ten sklep to jest wybór, że jest się z polski i ceny przelicza na złotówki. Np. taki EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING jest za ok. 3000 zł + 300 zł przesyłka. Pytanie czy do tego trzeba sobie cło jakieś doliczyć?

 

Dokładnie.

Można spokojnie zakupić z terenu UE i w takim przypadku nie ma cła.

 

http://www.mediamarkt.de/de/search.html?searchParams=%2FSearch.ff%3Fquery%3D1080%26filterTabbedCategory%3Donlineshop%26filteravailability%3D1%26filterCategoriesROOT%3DComputer%2B%2526%2BB%25C3%25BCro%25C2%25A7MediaDEdec462723%26channel%3Dmmdede%26productsPerPage%3D20%26followSearch%3D9815&searchProfile=onlineshop&query=1080&sort=price&page=&sourceRef=INVALID

 

1080 już można spokojnie za 2400 wyrwać biorąc pod uwagę w miarę niską cenę ojro.

 

Link to pierwszy lepszy sklep z elektroniką ale można poszukać na przykład u Czechów.

 

Newegg ze stanów więc na 100% cło dowalą.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem w morelach MSI 1070 za 1830zł około + 170zł cash back ktoś nieźle zarobi na tej mani kopania.

 

Skąd wnioskuje bo mój GTX 1070 kopie o 30% mniej niż np 2 tygodnie temu ale nie jestem ekspertem.

 

O krachu zadecydują grube ryby które stwierdzą że wyciągają kasę z piramidy i spadają, zaczną masowo wyprzedawać krypto waluty.

 

W obecnej sytuacji bym nic nie kupował i przeczekał ewentualnie zamówił na Amazon.co.uk i czekał na swoją kolej w normalnej cenie

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te ceny to w Polsce takie zwariowane.

Wczoraj kupiłem ASUS GTX 1080 Ti https://www.alternate.be/ASUS/ROG-GeForce-GTX-1080-Ti-Strix-Gaming-11G-Grafische-kaart/html/product/1343539?lk=15378 za mniej wiecej 3355 zł dla brata. W przyszłym tygodniu jadę na wakacje, więc młody się ucieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...