Skocz do zawartości
JacekK74

Zasilacz do wymiany?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzęt jak w sygnaturce.

6 kwietnia po raz pierwszy samoczynny restart komputera podczas gry w The Division. Zupełnie zignorowany bo zbiegł się z chwilowymi zakłóceniami zasilania.

6 maja to samo po raz drugi. Tym razem nie było zakłóceń zasilania. Profilaktycznie przetaktowanie komputera zmniejszone z 4,2 na 4,0.

19 czerwca to samo po raz 3. Tym razem poszła seria testów.

I tak:

- prime 2 godziny bez problemów,

- furmark 2 godziny bez problemów,

- memtest 2 godziny bez problemów,

- temperatury w normie,

- occt cpu 2 godziny bez problemów,

- occt gpu 2 godziny bez problemów,

- occt power supply po 20 minutach zakończony błędem.

 

Zasilacz do wymiany? Obecny ma już swoje lata, a dokładnie 8.

 

PS (27.07.17)

 

W końcu miałem trochę czasu i rozłożyłem komputer. Zasilacz rozkręcony, wyczyszczony, kondensatory według mnie ok (niespuchnięte). Po złożeniu test "power supply" (30 minut) poszedł bez problemu. Będę obserwował dalej.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam identyczny problem od ok. 2 miesięcy w The Divison i Wiedźminie 3. Prime, occt, furmanek, occt power, 3d Mark stress, UHaven Xtream przechodzą bez mrugnięcia.

Wyłączenia następują w sposób kompletnie losowy raz po 4 minutach a raz po godzinie a czasem w ogóle.

Karta to Asus GTX 980 Ti matrix Platinum fabryczne takty 1216(1456 boost)/7200 po zmianie pasty (po roku skoczyły tempu o 15-20 stopni - Asus stwierdził że miesza się w normie...) Teraz w Furmrak Stress wróciły do 68-70 stopni przy 60% obrotów.

Proc 4790K @4,5 GHz 1.22V. Pasta wymieniona temperatury w Occt 68-70 stopni w zależności od rdzenia. Chłodzenie Corsair H80.

Płyta MSI Z97 Gaming 7 Bios 1.12

Pamięci g.skill Trident X 2400 CL 10 16GB(2x8)

Buda SP Gladius X80 Pure Black 2x120 nawiew przód + 2x120 wyciąg góra + Push&Pull 2x120 tył.

Dyski Toshiba Q series 128GB + Crucial MX300 525GB + WD Blue 1TB

Windows 10

Podejrzany sprawca zamieszania OCZ StealthXstream 2 600 W (czysty w środku) - leci mu 5 rok

Buda i podzespoły czyste jak pupa niemowlaka. Zero kabli w budzie (wszystko pięknie pochowane) Zasilacz rozebrałem i kondzioly nie popuchniete ale mogła im spaść pojemność.

Ciekawym jest fakt, iż HWInfo pokazuje na lini +12V - 11V w spoczynku i potrafi spaść do 10,4 V pod obciążeniem. Jako że nie ufam wskazaniom programów, pomierzylem miernikiem na wszystkich 4 liniach (płyta, CPU, GPU, buda) i w spoczynku 12,1V w stresie min. 11,8 V... Także trochę zwariowałem.

Może czas zrobił swoje i faktycznie kondensatory straciły pojemność ale chyba wtedy nie trzymałby napięcia w granicach normy ATX.

Zaczynam obwiniać płytę główną i chipset który jest bezpośrednio pod backplate GTX'a (jedyne PCIe w którym mogę go zamontować w pozostałych dwóch przeszkadza zestaw złącz SA) bo tempy sięgają 48-52 stopnie.

Zestaw w najbardziej ekstremalnym przypadku bierze ze ściany 470W (zmierzone Wattomierzem ORnO - błąd pomiaru +/- 3%) co przy sprawności zasilacza 86% daje ok 540W więc jest jeszcze zapas.

Wiedźmin w lasach przy 108% obciążenia karty generuje ok 100-110 FPS w 1080p UBER bez HW i ciągnie ok 420 W z włączonym VSync 370 W obciążenie karty ok 80-90%

Nie mam skąd pożyczyć zasilacza żeby sprawdzić stabilność i napięcia. Moze ktoś z okolic Legionowo, Nieporętu (pod Warszawą) chętny do pomocy :)?

Jakieś sugestie? :)

Pzdr
Jacek

P.S. Szlag mnie trafia bo zestaw jest zacny i mega zadbany (wyniki minimalnie niższe od GTX 1080) czekałem na Wieśka 3 GOTY w dobrej cenie 2 lata i.... Dupka....

 

P.S.2 Dziś zostawiłem kompa na 108% zajętości bez V-Sync - trzy godziny zero zwisu temperatura 70-72 stopnie .... i o co chodzi....??

Edytowane przez Galandraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...