Jump to content
Send1N

Packard Bell Acer Z5WT3 problem

Recommended Posts

Witam mam bardzo dziwny problem z tym laptopem po włączeniu po 5 sekundach sam się wyłącza ale gdy nacisnę przycisk power i naciskam go co chwile palcem to komputer chodzi cały czas, laptop przyszedł do mnie od sąsiada kupiony po taniości brakuje w nim dysku twardego i kieszeni montażowej ale na próbę wsadziłem płytę z windowsem i naciskając ten przycisk cały czas palcem normalnie płyta się ładuje wyskakuje po chwili okno z wyborem języka instalacji windows 10. Gdy tylko przestanę naciskać włącznik za 5 sekund laptop się wyłącza jakieś pomysły panowie? 
Nagrałem film jak to wygląda Laptop posiada zasilacz o mocy 19V i odpinane gniazdo zasilania, zmieżyłem zarówno napięcia multimetrem na ładowarce jak i na wtyczce gniazda zasilania w obydwu przypadkach napięcie 19.10 czyli w porządku. 

 

Komputer rozbierałem już 3 razy wszystko wyczyszczone wymieniony nawet termopad o takiej samej grubości na procesorze profilaktycznie, na początku ten laptop miał problem z komunikatem "pamięć w slocie 1 nie jest równa pamięci w slocie 2" oczywiście komunikat był w języku angielskim. Rozwiązałem ten problem i już miałem zamawiać dysk ale coś mnie tknęło aby go jeszcze posprawdzać i za którymś włączeniem już zachowuje się tak jak na filmie to pokazałem.

Edited by Send1N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uszkodzona płytka włącznika ( lub sam przycisk )

Hej wkońcu ktoś zauważył mój temat problem jest właśnie w tym że przeszukałem cały internet i do tego modelu nie ma nigdzie włącznika.... :( takie coś kosztuje w granicach 20zł do innych modeli i co mogę teraz zrobić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dac do kogoś kto ma HOT AIR i wymienić go bo zwiera .

Lub czasami są zespolone diody i któraś może być walnięta ( przebita ).

Miernik reke i mierzyć co gdzie i jak leci .

 

Proste jak drut ( tzn dla mnie bo lutownicą operuję już 21 lat.. )

Edited by Kwazor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udało mi się znalezć taki sam włącznik z demontażu http://allegro.pl/wlacznik-modul-power-acer-e1-570-e1-530-i6849504367.html kwazor jesteś pewny że w tym tkwi problem? 3 godziny temu włączyłem tego lapka, wypiąłem szybko taśmę z płyty i cały czas laptop chodzi nie wyłącza ani nie włącza się sam więc to chyba nie uszkodzenie na płycie głównej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...