Skocz do zawartości
Terrorminator

Topowy i bezgłośny mini ITX

Rekomendowane odpowiedzi

      Chciałbym złożyć coś topowego na mini ITX, służącego do przeglądania internetu i filmów 4K (ogólnopojęte filmy, 4K, Blu-Ray i 1080p, Youtube 4K/1080p, filmy 4K z drona Phantom 4 i kamery GoPro 5). Coś przyszłościowego, co posłuży mi bez zająknięć jakieś 3-4 lata. Musi być też ładne i bezgłośne, bo będzie stało na specjalnie wyciętym czarnym plexi, bez jakiejkolwiek obudowy w odległości ok. 50 cm, w dość eksponowanym miejscu, z zamaskowanym zasilaczem (malutki Corsair SF600). Pisząc "ładne" mam na myśli to, co będzie widać tj. płyta główna, chłodzenie i pamięć. Karta graficzna nie jest mi potrzebna, bo granie na tym sprzęcie odpada - do tego służy mi inna konfiguracja. Dobrze by było, żeby żarło mało prądu, bo pracować będzie 15h/dobę.
Myślałem o procesorze i7 6700K (czy coś bardziej przyszłościowego?), jakiejś czarnej płycie głównej (Z170 czy Z270 czy coś bardziej przyszłościowego?) na socket 1151 (czy coś bardziej przyszłościowego?) i 2x 16GB RAM'u. Nie wiem jak z chłodzeniem, bo mini ITX jest bardzo wybredny z uwagi na swoje małe wymiary i nie wszystko się mieści (np. taki Dark Rock PRO 3 odpada, bo zajmuje 1 slot RAM, ale jest piękny i praktycznie bezgłośny).
Co już mam - monitor 4K, mysz i klawiatura (monitor ma możliwość podłączenia myszy i klawiatury co sprawia, że działają na dwóch komputerach, oczywiście nie jednocześnie), dysk M.2, jakiś HDD w obudowie zewnętrznej, zasilacz Corsair SF600, oplecione przedłużki kabli ATX/CPU i system Win 10 Pro.
Budżet - do 5000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novice

@robertsup

Płyta fajna (dodana do koszyka), procesory warte rozważenia, chłodzenie i RAM brzydkie...

 

@radiergummi

Miałem takiego NUC'a na przetestowanie - brzydki i mało wydajny - przy otwartych 5 zakładkach Firefoxa, wyszukiwaniu duplikatów plików na NAS, zmianie rozmiaru 100 zdjęć, lecącej w tle muzyczce i oglądaniu Youtuba w 1440 prawie unosił się na biurkiem. Nie o taki wygląd i bezgłos mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock DeskMini 110 + i7 7700 ?

 

Wcześniej pisałeś ogólnie o platformie NUC a nie konkretnie o modelu. Testowałem jakiegoś NUC'a od Intela na i5 i do moich zastosowań niestety się nie nadaje.

Zresztą odpada wszystko co zamknięte. Prędzej czy później zaczyna się grzać i hałasować. Mam elegancko wykonaną 1 cm czarną płytę plexi i z założenia projekt ma być otwarty.

Edytowane przez Terrorminator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem świeżo po testach NUC7i5BNH z TV 4K. Sprzęt ma HDMI 2.0, więc nie ma problemu z 60Hz.

6c60b5aa8935df41a13fef17ffd37e06.jpg

 

DeskMini 110 to już może być prawdziwy kozak do wszystkiego poza graniem. i7-6700+ 16GB + Intel 600p + 2x 2TB. Ale nie ma HDMI 2.0 :/ 4K@60Hz tylko za pomocą Displayport.

post-120376-0-54763100-1498153673_thumb.jpg

post-120376-0-23568500-1498153674_thumb.jpg

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie phanteksa ładne ale jak mówisz że się nie podoba to może coś o takim profliu

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-axp-100h-muscle-1181176/

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-cryorig-universal-c1-cr-c1a-705814/

 

mogą być jednak problemy z wysokością ramów

 

albo jeszcze silver arrow itx który osobiście zawsze mi się bardzo podobał, nie widzę go jednak w polskich sklepach trzeba by pewnie kupić z ebaya. ładnie poasowałby do stylistyki płyty strixa, ten wentylator w środku jest dostępny też w biało-czarnym kolorze chociaż standardowy czarno czerwony podoba mi się bardziej

 

thermalright_silver_arrow_itx_5_big.jpg

 

096e89db0c11d9394fc56a6f64272acf.jpg

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

     ..... Musi być też ładne i bezgłośne, bo będzie stało na specjalnie wyciętym czarnym plexi, bez jakiejkolwiek obudowy w odległości ok. 50 cm, w dość eksponowanym miejscu, z zamaskowanym zasilaczem (malutki Corsair SF600). Pisząc "ładne" mam na myśli to, co będzie widać tj. płyta główna, chłodzenie i pamięć. Karta graficzna nie jest mi potrzebna, bo granie na tym sprzęcie odpada - do tego służy mi inna konfiguracja. Dobrze by było, żeby żarło mało prądu, bo pracować będzie 15h/dobę.

Myślałem o procesorze i7 6700K (czy coś bardziej przyszłościowego?), jakiejś czarnej płycie głównej (Z170 czy Z270 czy coś bardziej przyszłościowego?) na socket 1151 (czy coś bardziej przyszłościowego?) i 2x 16GB RAM'u. Nie wiem jak z chłodzeniem, bo mini ITX jest bardzo wybredny z uwagi na swoje małe wymiary i nie wszystko się mieści (np. taki Dark Rock PRO 3 odpada, bo zajmuje 1 slot RAM, ale jest piękny i praktycznie bezgłośny).........

 

Podobna idea ITX do twojej. Co prawda nie na plexi, ale zewnętrznie umieszczone komponenty (obudowa Dimastech typu otwartego).

Chłodzenie pasywne Thermalright HR-22   +  i7 2700k     i temp. znośne.  a cisza bezcenna :)  Tyle, że gabaryty też ma okazałe ale odsunięty od RAM.

http://forum.purepc.pl/topic/360336-pasywny-i7-750ti-benchtable/

Z i7 6700k temp. będą nieco inne. I czy będzie się podobać z takim coolerem?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...