Skocz do zawartości
Adi32

GTX 1080 nie wydajne w 4K - SLI?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kupiłem zestaw komputerowy za 12k żeby wszystko ładnie śmigało.

 

Przyklejone z zamówienia:

 

Płyta główna: Asus Strix Z270E Gaming

Procesor: i7 7700K

Dysk SSD OCZ RD400 512GB NVMe (RVD400-M22280-512G-A)
Dysk Western Digital Red 2TB 3.5 SATA 6GB/s 64MB (WD20EFRX)
Karta graficzna MSI GeForce GTX1080 SEA HAWK EK X 8GB GDDR5X (256 Bit) DVI, HDMI, 3xDP, BOX (GeForce GTX 1080 SEA HAWK EK X)
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB
Obudowa PHANTEKS PHANTEKS Enthoo Luxe Midi-Tower, Biały, Okno (GECK-321)
Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 4x8GB, 3000MHz, CL14 (F4-3000C14Q-32GVR)
Aqua Computer pompa Aquastream XT USB 12V, Ultimate Version, OL (41108)
Aqua Computer Radiator airplex radical 4/420mm (33716)
EK Water Blocks Blok wodny EK-Supremacy EVO Elite Edition, Intel 2011-3 (3831109800324)
EK Water Blocks EK-ACF G1/4", 16/10mm, Czerwona (3831109846490)
EK Water Blocks Płyn EK-Ekoolant EVO Premix, 1000ml (3830046999689)
Phobya Pasta termoprzewodząca HeGrease Extreme 3.5g (31078)
Zasilacz be quiet! POWER ZONE 750W (BN211)

 

No i teraz, np Skyrim w 4K jest zupełnie niegrywalne :( Czy to normalne? Słyszałem, że ludziom z taką konfiguracją tego typu gry chodzą ładnie...

 

Zaczynam się też zastanawiać nad SLI, ale mówią, żeby w tej konfiguracji w SLI nie wchodzić...

 

To (chyba) mój pierwszy post - jeśli istnieje dedykowany dział do tego posta to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może być nawet dobry czas na sprzedaż GTX 1080 bo cena chyba poszła do góry. Natomiast GTX 1080 Ti chyba nie zdrożał proporcjonalnie aż tak bardzo jak słabsze karty.

 

Z ciekawości, jaki masz do tego monitor?

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz może być nawet dobry czas na sprzedaż GTX 1080 bo cena chyba poszła do góry. Natomiast GTX 1080 Ti chyba nie zdrożał proporcjonalnie aż tak bardzo jak słabsze karty.

 

Z ciekawości, jaki masz do tego monitor?

 

Mam monitor który mnie dosłownie boli... Dell U2412M

Chce kupić inny ale boje się kupić kolejnego IPSa.

Ten DELL ma taką wadę, że wszystko co powinno być czarne, jest srebrne i świeci. W ciemną grę po zmroku nie pograsz.

 

Zapatruje się na kupno AG322QCX (https://www.purepc.pl/monitory/nowe_zakrzywione_monitory_aoc_agon_dostepne_w_sprzedazy), ale odkąd mam telewizor OLED i wiem, jaka jest różnica najchętniej poczekałbym na monitory z OLED, tylko ta cena...

 

W ogóle zastanawiam się, dlaczego TV z OLEDem mogą mieć "w miarę" normalną cenę, a monitory mają mieć ceny z kosmosu...

Teraz może być nawet dobry czas na sprzedaż GTX 1080 bo cena chyba poszła do góry. Natomiast GTX 1080 Ti chyba nie zdrożał proporcjonalnie aż tak bardzo jak słabsze karty.

 

Z ciekawości, jaki masz do tego monitor?

 

A co do sprzedaży karty to brzmi fajnie ale raczej nie dostanę dobrej ceny bo nie mam nawet pudełka od niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo SLI 1080 nie jest problematyczne i jest wydajne. Pytanie - czy Skyrim ma dobre wsparcie dla SLI bo tutaj moze byc problem (z tego co pamietam to ten sam silnik co Fallout 3/New Vegas a to nie byl dobry silnik pod SLI). Ewentualnie pobawic sie profilem SLI (Nvidia inspector). I jaki system operacyjny

 

Moim zdaniem najprawdopodobniej jest problem z obsluga SLI ze strony gry

 

@edit

 

Przypominam sobie, ze majac SLI  - mialem problem z New Vegas (a to ten sam silnik) - w SLI bylo niegrywalne - pomogl jakis patch a konkretnie podmiana jakiegos pliku DirectX. Poszukaj pod tym kątem bo Skyrim nie powinien miec problemu z 4K@60fps - zwlaszcza w konfiguracji 2 x 1080

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...