Skocz do zawartości
White_Lies

Upgrade komputera - 600 - 700 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jako iż nie stać mnie obecnie i stać nie będzie na nowego kompa, postanowiłem usprawnić starego. Taki półśrodek.

Specyfikacja w sygnaturze, a do wymiany postanowiłem przeznaczyć procesor, kartę graficzną i dodać ram.

 

- C2Q Q9300  - 160zł

- ram ten sam co w sygnaturze - 200zł

- grafika - tu zdam się na Was.

 

Płyta główna powinna wystarczyć myślę.

 

Boję się tylko o zasilacz, czy mi go wystarczy. Nie ukrywam, że będę chciał trochę podnieść procesor i w późniejszym czasie dołożyć jakiś SSD.

 

Gram głównie w WoT ale chciałbym też odpalić Wieśka 3 na fajnych detalach.

Grafika może być używana.

 

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyi po odliczeniu procka i RAMu zostaje Ci jakieś 340 zł. Obawiam się, że to może nie starczyć na grafikę żeby "odpalić Wieśka 3 na fajnych detalach". W tej cenie to coś pokroju GTX 660 lub GTX 750 Ti. Może ktoś inny jeszcze Ci coś innego zaproponuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast Q9300 szukaj Q9x50 ( od 9450 zaczynając ) albo jakiegoś Xeona S771 + modowanie płyty .

 

Q9x50 czy Xeony mają 2x tyle cache L2 co Q9300 i wyższe zegary , Xeony można tanio dostać np. model E5450 3 Ghz kosztuje 120 zł , E5430 2,66 Ghz można dostać już za ~40 zł , za 70 zł jest Xeon E5440 2,38 Ghz .

 

A te procki ładnie się kręcą .

 

Z drugiej strony ładować tyle kasy w martwy socket to średnio sensowny pomysł , poszukał bym jakiegoś polesingowca z Pentium Gxx lub I3 21xx/32xx na pokładzie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda marnować kasę na tego trupa [ddr2]  co byś nie zrobił z tym to i tak klamot z tego wyjdzie - po co kaśe w to topić

lepiej dozbierać na cos co choć trochę jest na czasie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro Asus GTX 670 DirectCU II 2GB 256bit za 390zl. Z tego co widzę, to 750TI bije na głowę. Ale ma pobor mocy pod obciążeniem 330W i boje sie o zasilacz.

 

Edit:

Na tym trupie odpalam Wieśka 3 na średnich detalach.;)

Edytowane przez White_Lies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara platforma swoje będzie pobierać to napewno, więc tym bardziej bym się nie pchał w trupa i szukał coś na 11555 z Allegro. Były kiedyś gotowe zestawy płyta + pamięć + proc. Czyli jakis H61 +  4 GB DDR3 1333 + i5 2400 lub coś podobnego ale z 2 rdzeniami czyli Pentium lub i3. Do tego zbierać na grafikę pokroju 750 TI.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeżeli iść w 1155 to wybrałbym coś takiego http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-2400-3-10g-6mb-lg-1155-gw3m-i6872090549.html + http://allegro.pl/asus-p8p67-pro-1155-i6863583953.html + jakiś ram (8GB w dwóch kościach 1600MHz ~150zł). Lepsza płyta, RAM i trochę więcej gwarancji. Chociaż wyjdzie drożej, to zawsze można podkręcić tego 2400 o 400MHz, a w przyszłości wstawić coś odblokowanego po taniości.
Albo takie cudo z allegro http://allegro.pl/intel-g4560-msi-h110m-pro-d-4gb-ddr4-2400mhz-cl15-i6863622378.html

Edytowane przez Slazer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długotrwałych poszukiwaniach znalazłem:

 

- C2Q 9550 za 100zl

- 2x2GB OCZ Reaper za 150zł

 

z miesiąc przebieduje na tej grafice co mam - HD6850 a później wskocze na GTX960.

 

Co myślicie? Zasilacza powinno wystarczyć górką nawet na wieksze OC procka myślę.

Jutro tylko musze otworzyć budę, i zobaczyć czy mi wejdą pamięci pod tego mugena II ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż za 250zł masz upgrade CPU i RAM. Za te pieniądze nie ma konkurencji w postaci nowego sprzętu. Różnica będzie. RAM również pomoże, bo dziś 4GB do gier to z lekka mało. Pewnie nie raz HDD musiał szarpać rozgrywką doczytywaniem

Z tym Wieśkiem III, to nie napisałeś w jakiej rozdzielczości te fajne detale i przy jakim spodziewanym fps. Bo uruchomić to można i ultra detale na tym co teraz masz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę znaleźć jakies pamieci bez radiayorów, bo nie wejdą pod tego klocka, szkoda.;)

 

No chciałbym w fullHD na High pograć myślę, a jesli nie, to żeby chociaż mnie grafika nie odrzucała.

 

Jak rozumiem po zmianie podzespołów konieczny będzie reinstal systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zmieniasz płyty to teoretycznie reinstal OS jest nie potrzebny , choć czasami mogą być problemy ale większość powinna być OK .

 

Q9550 + GTX960 to średnie połączenie , procek nie pozoli karcie w pełni rozwinąć skrzydeł , także przy FHD + High mogą być jajca , niestety ale S77x to już zabytek i nawet najlepsze ,mocno wykręcone CPU na ten socket nic nie zmienią w tej kwestii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...