Skocz do zawartości
Mirond

Pomoc w wyborze procesora, płyty, ramu i opcjonalnie zasilacza oraz obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Liczę na waszą pomoc w dobraniu podzespołów do komputera.

Aktualnie posiadam kilka części, których nie zmieniam:

Karta graf: gigabyte gtx1060 6GB G1 Gaming

Chłodzenie na procka: Grandis 2

Nagrywarka(raczej malo wazne)

Dwa dyski - jeden SSD i HDD

I zasilacz OCZ 600W StealthXStream ,

 

który zmienilbym chętnie na cos lepszego, jednak jeśli koszty wyjdą mega duże wolałbym zostawić ten co jest.

Potrzebuję kupić procesor, płytę główną, kości ramu (myślę, że 8gb wystarczy, na pewno max 16gb), obudowe i ewentualnie zasilacz

 

Obudowa, ktora bardzo mi sie podoba:

https://www.silentiumpc.com/aquarius-x70t-pure-black/

 

Komputer chciałbym żeby był trochę przyszłościowy i starczyl na troche czasu.

Chciałbym spróbować, aby koszty owych podzespołów wynosily okolo 2000zl.

 

Co myślicie o Ryzen 5 1600 i do tego może ASUS PRIME B350-PLUS oraz Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4

I ewentualnie, jak zostanie mi mamony to EVGA SuperNOVA 550 G2

 

Czekam na wszelkie propozycje i uwagi.

Dziękuję z gory za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Ryzen 5 1600 i do tego może ASUS PRIME B350-PLUS oraz Corsair Vengeance LPX 2x4GB DDR4

I ewentualnie, jak zostanie mi mamony to EVGA SuperNOVA 550 G2

 

Dobry zestaw, sam mam podobny tylko płytę na X370. Jeśli chodzi o płyty na B350 to z tego co pamiętam Gigabyte miał najlepsze sekcje zasilania. No i jest wypasiona jak na B350 MSI Pro Carbon. Dużo ludzi natomiast bierze MSI B350 Tomahawk. Czym dokładnie się kierujesz wybierając Asus PRIME B350 PLUS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

327 zł vs 505 zł, to nie jest duża różnica? Sam kupiłem z tego sklepu KAREN na allegro. Tak naprawdę jest to Komputronik. Sprzęt odbiera się w Komputroniku i paragon jest drukowany na kasie Komputronika, a cena przez ten KAREN jest o 22 zł niższa niż normalnie w Komputroniku.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@neoHannibal Na tego tomahowka tez patrzyłem, ale ludzie piszą różne problemy o nim - że wolno staruje, problemy z pamięcią ram - moze to naprawia w aktualizacjach, ale ma tez malo portow usb jak dla mnie - a owa plyta Prime ma ich sporo i do tego miejsca wew., gdzie mozna podpiac, a jesli kupie aqurisa to takie cos musi byc raczej zeby porty podlaczyc oraz takze duzo osob dobrze sie wypowiada, ze podkręcanie na tej plycie przebiega bardzo dobrze i juz obsluguje dobrze pamięci.

 

Z tym że prawde mowiac nie znam sie na tym, a płyt jest tyle, iz wole zapytac.

 

@robertsup Zasilacz fajny tylko cena 500 zł troche sporo. Ja patrzyłem ten 550W dlatego, bo przecena w komputroniku jest na 350zl, wiec wydaje sie byc okej.

Tamten 650W mnie kusi tylko czy bede potrzebowal az tyle mocy? Nie bedzie to za duża nadwyzka?

 

Koniec koncow zeby nie wydawac za jednym razem za duzo - to pewnie zostawie na razie moj OCZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...