Skocz do zawartości
yesterday

Zakup 1080 Ti SLI, czy mój zasilacz da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję zakup 2x Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti, moja specyfikacja:


 


  • Procesor Intel Core i7-4790K
  • EVGA GeForce GTX 980 Superclocked ACX 2.0
  • Płyta główna MSI Z97 GAMING 5
  • Pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x8GB 2400MHz CL10
  • Samsung SSD 850 EVO 250GB
  • Zasilacz SeaSonic 650W (SS-650KM3 F3)

chcę grać w 4k dlatego taki zakup, ale czy ten zasilacz da radę? 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu akurat te dwa modele? trochę się naoglądałem youtube i poczytałem wujka google, trochę opini jest za strix-em część za aorus, ale trochę więcej fps-ów zdobywała wersja zotac-a i odnosili się do niej jako numer 1, aours był za to cichutki.

 Mieszkam w Holandii i tu mam aorus-a za 839 euro a strix-a za 846 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Strix'a. I nie patrz na to że gdzieś  tam napisali że ta czy inna  karta wyciąga więcej FPS bo to bzdura. Jest wyżej fabrycznie taktowana to normalne że wyciągnie więcej FPS. Nigdy nie patrzy się na bazowe taktowanie kart graficznych tylko na chłodzenie i kulturę pracy.   Wyższe taktowanie można samemu ustawić i praktycznie zawsze przebić to fabryczne u konkurencji. Jest to banalnie proste i zwykle kończy się na przesunięciu suwaków. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Strix'a. I nie patrz na to że gdzieś  tam napisali że ta czy inna  karta wyciąga więcej FPS bo to bzdura. Jest wyżej fabrycznie taktowana to normalne że wyciągnie więcej FPS. Nigdy nie patrzy się na bazowe taktowanie kart graficznych tylko na chłodzenie i kulturę pracy.   Wyższe taktowanie można samemu ustawić i praktycznie zawsze przebić to fabryczne u konkurencji. Jest to banalnie proste i zwykle kończy się na przesunięciu suwaków. 

 

Ok, a więc biorę strix-a, możesz jeszcze podać mi link jak ją podkręcić żeby nie uszkodzić? raczej wiem jak to zrobić ale to dla pewności, może być na priv albo tu, jak Ci wygodnie :)

w Polsce Asus Strix za 4000 zł ? szok! co się w tej Polsce dzieje, jak chcecie lukać jakie ceny w Holandii sprzętu to wiatraki kupują najczęściej z tej strony www.bol.com

Edytowane przez yesterday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie MSI Afterburner:

 

http://www.guru3d.com/files-details/msi-afterburner-beta-download.html

 

 

Po zainstalowaniu program się uruchomi sam.    Wyszukujesz Core Clock i przesuwasz suwak w prawo o powiedzmy 50 i testujesz jakimś programem typu Heaven Benchmark.  Po teście sprawdzasz taktowanie rdzenia na wykresach w MSI Afterburner.     

 

Co wypada zmienić  przed OC to ew Power Limit na maxa czyli 120%

 

Pamięci bym nie ruszał i zostawił tak jak jest.    Testuj kartę za każdym razem sprawdzaj takowanie po OC. Ustaw tak by w trakcie obciążenia karty graficznej taktowanie rdzenia było na poziomie 2000 mhz. Zresztą nawet bez OC karta tak mocno boostuje, że to powinno Ci wystarczyć. 

 

Masz sporo poradników na Youtube jak używać MSI Afterburner. Muszisz stworzyć swój profil i a program  ustawić tak by się uruchamiał  wraz ze startem systemu i ładował Twój profil OC. Tak byś nie musiał za każdym razem ręcznie podkręcać tego rdzenia.  

 

Naprawdę  nie jest to trudne. Ja sam się kiedyś nauczyłem i nie potrzebowałem do tego poradnika. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdaj relację jak już tego strixa potestujesz, sam jestem ciekaw jak się mają wyniki realnego użytkownika do testów, chociaż na razie na kartę i tak sie nie szarpnę

Edytowane przez Keepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...