Skocz do zawartości
HucK

Komputer na Ryzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dawno mnie tu nie było ;)

 

Obecnie mam mocno mobilnego laptopa na niskonapięciowym procesorze i5 z dopakowanym ramem i szybkim SSD. Chciałbym go wspomóc komputerem stacjonarnym, który miałby znacznie szybszy procesor do wykonywania operacji, w których dotychczasowy sprzęt nieco się dusi.

Wymagania:

Mocny procesor - raczej Ryzen, bo wątków nigdy za wiele - jak Ryzen radzi sobie z wirtualizacją? Nigdzie nikt o tym nie wspomina, a u intela nawet procesory z serii U wspierają VT-X i VT-D

Gry na drugim, albo nawet trzecim planie, na razie nieprzewidywane - wystarczy integra, przynajmniej do czasu uspokojenia cen GPU

Bardzo szybki SSD (w laptopie mam Samsunga 951 na M2 i sobie chwalę ;) )

RAM >= 16GB - maszyny wirtualne czasem będą na nim gonić, w przyszłości na pewno będzie 32GB

 

Mój typ to nieco zmodyfikowany zestaw polecany na stronie głównej na czerwiec:

 

 

Proc: AMD Ryzen 7 1700 BOX - będzie OC 1429,00

Płyta główna: ASRock B350 Gaming K4 - widze, że ma M2, a polecany MSI B350 Tomahawk już nie 435,00 

Pamięci RAM: 2x 8GB Crucial 3000 CL15 - może lepiej 1x16, jak to z tymi ryzenami i 4 kościami jest? 689,00 - kurde, o ponad 100zł do góry poszły od czasu opublikowania zestawu na PPC?

Dysk SSD: Samsung PM961 256GB PCIe M.2 NVMe - może coś innego? 256 GB jest dla mnie OK. 555,00

Zasilacz: EVGA 600B 600W - w sumie teraz nawet Codegen by to uściągnął :D 329,00

Karta: hmm powiem szczerze, że na razie Intel 520 daje radę, więc coś taniego a niedrogiego

Nic nie znaczące peryferia

 

Razem: 3437,00 zł

Edytowane przez HucK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/283619-pamiec-ram-ddr4-hyperx-8gb-3000mhz-savage-black-cl15.html

Tutaj możesz kupić 8GB 3000 CL15 za 300zł. Na innych stronach może być jeszcze taniej

Edit: nie mam pojęcia jak z kompatybilnością na am4

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci masz Corsair LPX lub G.Skill Ripjaws tańsze od Cruciala obecnie (zobacz co jest polecane do Twojej płyty albo na stronie producenta albo w jakimś wątku o tej płycie np. na Overclock.net). Jeśli chodzi o zasilacz to obecnie jest świetna okazja na EVGA SuperNOVA G2 550 <-- tak naprawdę dostaniesz paragon z Komputronika a sam Komputronik ma ten zasilacz za 349 zł. Natomiast gdzie indziej ten zasilacz jest grubo ponad 400 zł. Tak naprawdę to jest zasilacz, który powinien kosztować 400-450 zł, więc warto go wziąć za te 327 zł.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie jest do oc 8 rdzeniowca który bierze +250W w obciążeniu. Tak samo jak nie wkładałbym nvme ssd w miejsce gdzie jest pomiedzy 250w CPU a (niewiadomo jaką) grafiką. Slot m.2 na dole to nawet nie jest m.2 pci-e tylko m.2 sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koniecznie chcesz Ryzen, a nie do grania to bierz GT 1030. Cena 300-350zł.

Choć nie wiem ,czy na twoim miejscu nie poczekał bym na Coffe lake 6/12, który będzie miał GPU zintegrowane. A pisałeś, że później dokupujesz  grafikę do gier. A gry (większość) i tak lepiej chodzą na Intelu jak AMD. Teraz grafika do gier ze średniej półki to ceny absurdalne.

Więc albo teraz Ryzen+tania grafika, albo czekasz na coffe lake i masz taniej i czas na urealnienie cen GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak sobie czytam jakie problemy są z i7700k i nową platformą x299 gdzie w HEDT jest i7 c4/t8 (zdaje się, że zmienili oznaczenie bo było i5) :D to się bardzo cieszę, że nie wtopiłem w intela.

 

:]

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co z tego, że Intel ma jakieś problemy, nie sądzę aby zapomnieli jak robi się dobre cpu, pamiętam, że podobna sytuacja była kilka lat temu, wtedy wyskoczył athlon64 który brylował, a potem uderzenie Intela z dual core i quadem na s775, które pozamiatało rynek na kilkanaście lat...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano to z tego, że w danym czasie miałem wybór i7 7700k lub r7 a jeszcze co niektórzy namawiali by czekać na x299. Koszty i czas oczekiwania wyeliminowały ostatnią propozycję i zdecydowałem się na 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że pamiętają jak robi się dobre cpu, co nie zmienia faktu że mając w ręku wszystkie możliwe argumenty aby zmiażdżyć amd zrobili wszystko na opak. Mam nadzieję że amd poczuło krew i pójdzie za ciosem a intel zostanie zmuszony do przeewaluowania trochę swoich produktów konsumenckich tak aby nam kupującym wyszło to na lepsze. Niestety gorzej wygląda sytuacjia na rynku gpu gdzie nvidia idzie chyba w stronę monopolu w segmencie high-end. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta nie jest do oc 8 rdzeniowca który bierze +250W w obciążeniu. Tak samo jak nie wkładałbym nvme ssd w miejsce gdzie jest pomiedzy 250w CPU a (niewiadomo jaką) grafiką. Slot m.2 na dole to nawet nie jest m.2 pci-e tylko m.2 sata.

 

A jaką płyte polecacie? Grafika to raczej będzie zwykły wyświetlacz pulpitu kupiony na znanym portalu aukcyjnym. W przyszłości może coś ze średniej półki pokroju GF 1060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey
Orientuje się ktoś w sprawie czy Ryzen 1800x będzie obsługiwał pamięci z pełną prędkością ??
Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 PC4-3200C19 4000MHz Dual Channel Kit (F4-4000C19D-16GTZKW)
płyta główna :

Gigabyte 
Aorus GA-AX370-Gaming 5 AMD X370 (Socket AM4) DDR4 ATX Motherboard Edytowane przez andy2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...