Skocz do zawartości
mmx166

Amd Ryzen 5 1600 vs i5 7500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym zbudowac komputer na platformie Intela badz Amd.

Jednak wybor ciezki,ktory procesor mozecie polecic? Lepiej Amd wiecej rdzeni watkow, czy stabilniejszy intel?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego. Jak do gier to osobiście bym brał Intela. Ale jak do czegoś więcej, gdzie potrzeba więcej rdzenii to wtedy Ryzen 1600. Ogólnie w grach Ryzen wypada różnie. Ma nieco słabszy pojedynczy wątek to w grach, które wykorzystują  mniej niż 4 rdzenie (bądź równo) to Intel może mieć przewagę.  Ryzen to nowy procek i cierpi na typowe "problemy dzieciństwa", ale nie jest to zły procek. AMD sporo nadrobiło względem FX'ów, ale ja osobiście jeszcze nie mam do nich przekonania.  

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez OC to będzie różnica w taktowaniu.  3.8 vs 4.2 w trybie Turbo.   Będzie się  to przekładać na większą ilość FPS w niektóych grach co mocno zarzynają  procka.  Ale wersje K można podkręcić do 4.5, a nawet 4.8 ghz. Wtedy ta różnica jest już bardziej widoczna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np cos takiego pomijam zasilacz i dyski gdyz to posiadam, cenowo Ryzen wychodzi podobno co do i5 7500.

i5 7500 Box + B250M Mortar ddr4 + Corsair dual ddr4 2x8gb 2400 mhz Cl16 . Nie wiem cyz sugerowac sie opoznieniem (cl16) ? Zestaw ma służyć także do grania, ale takze bedzie wykorzysytwany w programach. Jesli chodzi o pamieci czy bedzie roznica jaka firma ? czy wszystko zalezy od mhz i opoznienia?

Pozdrawiam

Edytowane przez mmx166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą to być Goodramy. Nie znam się za bardzo na Ryzenach i jakie tam wchodzą to popatrz w tematach na forum.    W Twoim przypadku lepiej jednak wziąć  Ryzena bo w programach będzie lepszy mimo wszystko od tego i5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze myslalem nad taka opcja:

INTEL KABY LAKE CORE I5-7600K QUADCORE 64 BIT 3.8GHZ LGA1151 BOX

MSI Z270-A PRO DDR4 LGA1151 - nie wiem czy sie nadaje na OC?pod ten procesor?Moze ASRock? 

CORSAIR DUAL 8GB (2X4GB) 2400MHZ VENGEANCE LPX DDR4 CL14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem  Ci na priv. Trzymaj się głównego wątku na forum bo bez sensu dwa razy to samo pisać.Zwłaszcza że wiadomości na Priv nie zawsze od razu zauważę. Bywa że po 24 godzinach odpowiadam :)

 

 W Twoim wypadku Ryzen ,ale tylko ze względu na programy.   Nie stracisz tak dużo w grach, a też nie będę polecać wbrew logice jak jakiś fanatyk ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach Ryzen 1600 ma podobną wydajność do i5k (w jednej grze gorszy w innej lepszy) a w programach wielowątkowych i np. Renderingu ryzen już miażdży intela

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

A to że jakichś osób nie potrzafi przekonać no to ... trudno

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...