Skocz do zawartości
xDCriss

Sterowanie Laingiem DDC- 1T PLUS z płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Posiadam taką płytę główną https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-Z170X-Designare-rev-10#ov

Która ma specjalne złącze pod pompy i zastanawiam się czy udźwignie moją pompę.

Z tego co rozumiem będę musiał przerobić wtyczkę na tą mniejszą ? (mam dok.ładnie tą pompę http://angela.pl/p6842,laing-ddc-1t-plus-12v.html )

Jeśli ktoś ma z tym tematem doświadczenie proszę o pomoc!

 

Pozdrawiam xDCriss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz znaleźć w specyfikacji ile amperów jest w stanie podać to złącze na płycie.

 

W tym poście masz pokazane jak zrobiłem przeróbkę złącza (ja podłączałem pompkę pod panel Lamptrona).

Dzięki za pomoc , nigdzie nie nie mogłem znaleźć ile max amperów ale napisałem do Gigabyte, może oni wiedzą :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa którą kupiłem co prawda jeszcze nie zamontowałem ma w sumie 3 kable: pierwszy 3 pin  na podświetlenie rgb drugi zasilanie z molexa i trzeci na podpięcie pwn taka jak wtyczka do wentyla ale ma tylko dwa piny czyli nie czerpie zasilania z pwm. Moje złącze na cpu fan może pociągnąć z tego co pamiętam 1A co do reszty producent w instrukcji nie ma napisane. 

Wydaje mi się że ta Twoja pompa działa tak jak moja tylko do pwm masz jeden kabel a ja mam dwa co za tym idzie pompa prąd będzie brała z molexa a z pwm będzie tylko sterowanie prędkości. Za zasilanie odpowiada przewód czerwony i czarny a ty go w pwm nie masz więc możesz być spokojny o złącze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...