Jump to content
Sign in to follow this  
dzikiwonsz88

Zakup karty graficznej w USA

Recommended Posts

Cześć,

mój znajomy jest akurat w USA (San Diego / Las Vegas/ San Francisco. Czy znacie może jakieś sklepy z elektroniką godne polecenia w tamtym rejonie? Zastanawiam się, czy warto by tam było kupić kartę graficzną. Wie może ktoś, jak wygląda potem kwestia gwarancji dla karty kupionej w USA a używanej w Polsce?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Newegg.com

Amazon.com

A jak coś stacjonarnego to:

BestBuy.com

Nie wiem na 100% ale chyba dla kart EVGA gwarancja jest realizowana przez producenta, może wtedy nie mieć znaczenia gdzie karta została kupiona.

Niestety ceny w USA już też poszybowały w górę.

Edit: Czasem można jeszcze coś trafić. Newegg ma promocję na GIGABYTE AORUS GeForce GTX 1080 Ti za $750 ale chyba dzisiaj się kończy.

Dla przykładu ja zamówiłem w Czechach okazyjnie EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING za ok. 2450 zł i już myślałem, że mi anulują zamówienie ale dziś się odezwali, że karta raczej dojdzie.

Jak widzisz $750 za tego AORUS'a to jest świetna cena nawet w obliczu moich 2450 zł za jedną z najlepszych GTX 1080 na rynku.

Edit2: jest więcej GTX 1080 Ti w dobrej cenie inne karty też da się znaleźć. Poszukaj sobie w necie jak jest z gwarancjami. Tak jak mówiłem, ja bym zwłaszcza EVGA sprawdził.

Edited by neoHannibal

Jak jest rozpakowana i "używana" to raczej nie mogą, bo równie dobrze mogłeś ją ze sobą wwieźć do kraju. Wiem, że jak ludzie posyłają rzeczy pocztą to właśnie specjalnie je rozpakowywują i robią żeby wyglądały na używane, żeby uniknąć cła.

Edited by neoHannibal

No własnie, bo czytałem o EVDZE, że jest globalna gwarancja. Jakby sobie przywieźć w walizce rozpakowaną kartę to nie powinno być chyba problemu. Cło z VATem by sprawiły, że średnio by się to opłacało, a tak to można spokojnie z 1600 zł zaoszczędzić w porównaniu do naszych krajowych sklepów w wypadku 1080tki...

No obecnie tak. Przed podwyżkami w Polsce 1080 Ti chodziły po mniej więcej 3300 zł, to ciągle z USA masz 500 zł różnicy.

Nie wiem jak z gwara EVGA, ale np. MSI daje 5 lat gwary na Lightningi, ale tylko na terenie us.

Pozdro :)