Skocz do zawartości
SirKuzio

Jaka karta graficzna, do tego zestawu?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ze względu na aktualne ceny kart graficznych, postanowiłem złożyć zestaw bez karty graficznej.

Jaką kartę graficzne polecacie do tego zestawu i czy będzie on działał na zintegrowanej grafice i windows 10

Sprzęt:

Intel core i5-7400

MSI B250M BAZOOKA

Patriot Viper 4, 2x4GB DDR4

Antec VP 500w

MODECOM Oberon Black

Toshiba P300 1 TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiles juz ten zestaw? bo ten psu to naprawde tandetny a i do 7500 by wypadalo doplacic

 

z taka rozdzielczoscia to ten monitor pewnie nie ma zlacza cyfrowego a to znaczy ze albo do wymiany albo aktywny adapter (choc to juz ostatecznosc) bo ostatnia generacja z obsluga analogowego sygnalu to gtx 9x0 wiec albo uzywka gtx 970 albo 1060 6 (ale wymiana monitora to jakies 600zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, jeszcze nie kupiłem.

A jaki psu pan poleca do tego zestawu i duża różnica jest między 7400 a 7500?

Monitor ma wejście DVI-D, fakt że na początku monitor będę chciał podłączyć go do płyty głównej, bo kartę graficzną będę chciał kupić po kilku miesiącach. No cóż mój ostatni komputer pracował na Pentium 4 i gt9500 więc prawdę mówiąc aktualnie to jestem zielony dlatego przezornie wolałem temat założyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że będzie. To przecież integra z procesora najnowszej generacji. DVI-D jest OK zarówno pod tę płytę główną, jak i do zewnętrznej grafiki, ale zakładam, że sam monitor szału nie robi i po zakupie karty będzie trzeba pomyśleć o nowym.

 

Do takiego zestawu spokojnie wrzucisz Rx580 albo GTX 1060, ewentualnie jednego z ich następców. Można też oczywiście coś słabszego.

 

Pomyśl o SSD.

 

Nie wiem, jak jakościowo stoi ten Antec, ale zasilacz za ponad 300 zł do tego sprzętu to IMO przesada. Na rynku jest multum przyzwoitych modeli w cenach do 200 zł.

 

Za to dopłata do i5-7500 ma dużo więcej sensu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie zalapiesz to

 

http://allegro.pl/zasilacz-evga-supernova-550-g2-i6871851188.html

 

co do cpu to 7400 ma za niskie zegary zeby go polecic a roznica w cenie to jakies 100zl

Polecam ten zasilacz, nie obciążałem go co prawda, bo GPU nieprędko kupię przez to szaleństwo, ale ma bardzo pozytywne recenzje, zapakowany profesjonalnie niczym towar dla VIPów. Jest nawet adapter do sprawdzenia, czy zasilacz działa bez konieczności podłączania do PC. Jest cichy. Można przełącznikiem włączyć tryb pasywny dla małych obciążeń do ok. 100W. Dziwne natomiast są wachania cen tego zasilacza. Karen sprzedawał go niedawno nawet za 270 zł z odbiorem w Komputroniku, Komputronik sprzedawał za 350. Wczoraj był za 469! Dzisiaj znowu promocja. Trudno to zrozumieć. Na zasilaczu nie warto oszczędzać. Miałem Corsaira 430CX, który po 7 latach wciąż działał, ale już wylewał kondensatory. Ciekawe jak długo ten EVGA posłuży. Teoretycznie powinien dłużej. Wcześniej miałem Chiefteca 360W, który padł po 5 latach. Ciekawostka, mam jeszcze w szafie cieszący się bardzo złą opinią Modecom Feel 300W. Przepracaował kilkanaście lat z Athlonem XP i ta bestia jeszcze żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy dopłacenie 100zł do i5-7500 ma sens? Przy obciążeniu 4 rdzeni różnica nie powinna być duża - 7500 wyciągnie 3.6 na 4 rdzeniach, 7400 pewnie koło 3.3, analogicznie do 6400 i 6500. Imo lepiej dopłacić i kupić ssd. Szczególnie, jeśli kupisz taki zasilacz:

https://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-tr2-450w-japan-cap-w0432ne-712960/

 

Koniec końców nie kupujesz i7-7700k + gtx 1080 żeby wrzucać do budy zasilacz za ponad 300zł. Do i5-7400/i5-7500 dorzuć rx 580 lub gtx 1060 i będzie ok. Poczekałbym tylko na spadek cen kart(i dostępność), bo płacić ponad 2000zł za gtx 1060 to lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec mimo że to budżetowy zasilacz zbiera bardzo pochlebne opinie, i chyba przy nim zostanę. Zrobię tak jak mi radzicie dołożę do i5-7500, a w przyszłości dokupie kartę graficzną i wymienię monitor. A tak reszta podzespołów w porządku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze. Rozważ ten SSD, bo naprawdę daje kopa. Oczywiście zawsze można dokupić później, ale jeśli nie potrzebujesz dużo miejsca na dane, to możesz wziąć ~256 GB zamiast HDD i już będzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ten antec to chyba 4 tier dzialac bedzie ale ani to ciche ani perspektywiczne evga zawsze mozna upylic nawet jakby mocy brakowalo (dosc dluga gwara a i dobra opinia) a takiego antec vp to ciezko bedzie upchnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Taki SSD kosztuje do 400 zł. Za 250 zł kupisz 128 GB, ale na tym raczej się nie zmieścisz bez dodatkowego HDD na dane.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...