Skocz do zawartości
Kirem

Komputer współpracujący z Holterem EKG za 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w złożeniu komputera dla siostry. Do komputera podłączony będzie 12 odprowadzeniowy Holter EKG. Chodzi mi o cały komputer wraz z 24 calowym monitorem, myszką i klawiaturą. W komputerze musi się także znaleźć karta sieciowa WIFI PCI Express , bluetooth dysk HDD 2 TB oraz Windows 10. Na komputerze nie będą w ogóle odpalane gry, także karta graficzna nie jest potrzebna. Na całość siostra chce przeznaczyć 5000 zł. W cenie musi znaleźć się także montaż zestawu oraz instalacja Windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oprogramowanie do Holtera nie powinno mieć chyba jakichś specjalnych wymagań ale może dowiedz się od firmy co to produkuje albo sprzedaje co oni polecają? 5000 zł wydaje się przesadzone. Skoro to tak ma pracować to może lepiej kupić jakiegoś gotowca np. od DELL z gwarancją next business day?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za holtery i oprogramowanie do ich obsługi? Bo u mnie w szpitalu dane na holterach są zapisywane na kartach CF. Do tego optiplex 360 (made by china @ 2009), czytnik kart unitek za 50 zł i jazda (choć nowszy zestaw też posiadamy).

Jak to ma być w ten sposób wykorzystywane to również skłaniał bym się ku zestawowi z gwarancją NBD. z W10 bym zrezygnował. Cholera wie, czy MS nie uzna oprogramowania medycznego za jakiegoś wirusa i go nie zablokuje a w tym przypadku stawiał bym na stabilność i gwarancję działania (win 8.1 bo 7. pewnie już nie dostępna). Dlatego upewnij się wcześniej, jaki system w 100% wspiera Twoje oprogramowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to po prostu nie aktualne tabelki, czy na prawdę nie współpracuje:

http://panel.aspel.com.pl/public_aspelpanel/pliki/Wymagania%20sprz%C4%99towe%20dla%20produkt%C3%B3w%20Aspel_27.06.2013.pdf

 

W takim przypadku najlepiej kontaktować się z producentem.

 

Od strony czysto technicznej - brałbym coś na i3 6 generacji (7. bezproblemowo współpracuje tylko z win10, 4 rdzenie to raczej przerost formy nad treścią), 8 GB ramu i SSD. Nie wiem ile badań będzie robionych, ale u Nas po kilku latach jest to chyba coś koło 200 GB. Stare badania proponował bym gromadzić na HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...