Skocz do zawartości
karaś1990

Modernizacja komputera pod gry ~1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem zmodernizować komputer za kwotę około 1500zł(nie jest to budżet ustalony na sztywno) + to co uzyskam z ewentualnej sprzedaży obecnych podzespołów.

 

Obecny komputer:

 

i5 2500@3,7 ghz + box cooler

asus p67 sabertooth

16gb ddr3 1333

ssd crucial 240gb

wd black 1tb

silentium pc deus 550w

cooler master haf 922

gigabyte r9 290 oc

dvd samsung

 

Monitor LG 24 144hz.

 

Używki wchodzą w grę.

Na chwilę obecną GPU nie zmieniam, ze względu na ceny. Chodzi mi o zmianę platformy mobo,cpu,ddr. Zmiana na R5 1600 da dużą poprawę w grach?

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepsze co mógłbyś za tyle kupić to Ryzen 1600 + tanie mobo + 16GB DDR4 (RAM może być używany tylko nie powiem ci które byłyby kompatybilne)

Na początek starczy boxowe chłodzenie, w przyszłości możesz wymienić do OC

Pozostałe części bez zmian

Edytowane przez Crescendo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wymianę platformy za mało.

Szkoda że ram wolny, bo do 144hz ma już duże znaczenie. Jak chcesz coś zmienić to na 2600k + chłodzenie i kręcić.

 

@Crescendo1

Ryzen dobra opcja ale nie do grania w 144hz, tutaj niestety dalej tylko Intel z bardzo szybkim ramem, a na 7700k/6700k nie ma budżetu.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że 7700k i tanie mobo bez myślenia o oc, bo 4,4 ghz w turbo i tak osiąga i do tego 8gb ramu na start. Za moje CPU mobo i ram chyba powinienem 500-600 zł wziąć? Trochę pieniędzy najwyżej dołożę, jak zaznaczyłem nie jest to jakiś bardzo sztywny budżet, chcę mieć spokój na kilka lat.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o Twojej wypowiedzi myślałem. Jak mi się uda kupić tą i7 to czyli będą kupował do tego podaną resztę sprzętu. Ewentualnie jest jakaś płyta na Z270, której NIE polecacie? Bo jak będę odbierał osobiście procka to nie wiem czy nie skuszę się już na kupno gdzieś płyty głównej w sklepie,a tej MSI mogą nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ktoś mnie ubiegł z kupnem... a nie widzę w sensownej cenie i7 k używki. Chciałem coś w tym tygodniu już kupić, bo czekać już mi się po prostu nie chce i tak co chwilę za rogiem jakaś premiera. Kusi mnie r6 1600, bo będzie można kolejne dwie rewizje w to włożyć,a do przyszłego roku i tak szybszej grafy jak r9 290 nie będę miał. Widzę na allegro jedynie 7700 zwykłą za 1050, i7 6700 za 940 , ewentualnie 5820k za 1100 ale tutaj płyta ponad 600 i wydajność z tego co się orientuję lepsza od 6700 nie jest, jedyny plus 6 jajek. Miałem plan na kompa ale mi się rozsypał :D

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jaki jest sens zmiany i5 na i7? jak za rogiem już nowe procki

a po drugie twoja grafa szału już nie robi

no i z takim budżetem to nie ma sensu nawet zaczynać

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i z takim budżetem to nie ma sensu nawet zaczynać

 

Z takim podejściem nie ma co nawet sie udzielać w tym wątku. 

 

2500K nie jest w stanie nakarmić 290-tki na 1080p a szczegolnie przy 144Hz i wolnym ramie. Przerabiałem to.

 

Opcja #1

3770K i 16GB szybszego ramu (2133MHz). Wyjdzie ~1300zł. 

 

Opcja #2

3770K i wymiana 290 na używkę GTX 980. Karta od nvidii nie ma takiego narzutu na cpu w sterowniku więc obejdzie się może bez wymiany ramu na szybszy. 1200 kosztuje 980, 800zł kosztuje 3770K. Razem 200zł, sprzedając 2500K i 290 zwroci mu się połowa z tego a PC dostanie niezłego kopa. Nie wiem jak mozna twierdzić że "nie ma sensu zaczynać".

 

Osobiście jestem za opcją nr.2 bo sam przechodziłem przez coś nieco podobnego. Miałem 2500K (4.9GHz) i RAM 8GB 1333, do tego R9 290 Trix na 1080p. Niestety CPU typowo sobie nie radził z narzutem sterownika bo nie trzymał 60 fps w procesorowych miejscach. Więc poszedłem w wymianę ramu na 2400MHz i CPU na 3570K co dało dość dużo ale nadal nie było rewelacji. W końcu wymieniłem 290 na 980 i pomimo że karta była sporo szybsza od 290 to procesor o dziwo dawał jej radę nawet w miejscach gdzie wczesniej nie dawał 290-tce. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tesel

 

Jednak i5 2500 w porównaniu do i7 6700 to w wielu grach już tragedia, jak się jeszcze wrzuci ddr3000 do i7 to już w ogóle mojego cepa masakruje. Detale mogę dać na średnie i niekiedy to nic nie da bo i tak procek nie wyrabia, detale przeżyję ale te spadki płynności mnie dobijają jak się trafi jakaś lokacja procesorowa, zważywszy, że lubię wszelkiej maści sand boxy. Wiem że coffee lake za rogiem no ale to znowu przynajmniej 3 miesiące czekania i wątpię żeby rzucili 6r/12w za mniej jak 1600 zł.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up

to co wyżej to jeszcze ma trochę sensu

 

bo zmieniac staroć na staroć to lipa [że o kupowaniu nowego ramu ddr3 jak masz już 16Gb to pomyłka]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobserwuję allegro, może uda się coś za koło 1100zł dorwać. Za rok planuję r9 290 wymienić na jakąś używkę gtx 1070. Z sentymentu strasznie mnie do ryzena ciągnie :P, ale rozum mówi 6700k.

 

@tesel

 

No w nic starszego jak skylake nie będę się bawił.

Edytowane przez karaś1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to plan dobry,ciężko wymyslić lepszy. Jedynie szkoda że uzywane 1070-tki w przyszłym roku będą w dużym stopniu po kopaniu. Kupując używaną 970-tkę miało się pewność że było na niej grane. Kupując 1070 za rok może być taka opcja że karta kopała 24/7, a to wpływa na żywotnośc chipu i całej karty. Moja 290 o której wspominalem była używana po kopaniu i praktycznie po miesiącu poszła na gwarancję przez jakiś przepalony vrm. Dostałem nową ale czekanie ponad miesiąc.

Pamiętam że w sklepie icomp powiedzieli że ma "mechaniczne uszkodzenie" i chceli mi ją naprawiać na moj koszt na co nie zgodziłem się za żadną cholerę. W końcu odeslali do sapphire i voila, wymienili na nową bez problemu. 

Edytowane przez Novice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja, ale to już będę się martwił za rok. Najwyżej będę wtedy celował w karty kupione po boomie na kopanie. R9 290 aż tak słaby jeszcze nie jest, detale można zjechać i jest dobrze, najgorszy jest ten bottleneck procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat słysząc, że chcę zmodernizować swojego blaszaka także sobie zamarzył zmiany. Nie chcę zakładać nowego tematu.

 

W skrócie też chce zmienić to co ja: cpu mobo ramy

 

Jego pc:

 

i5 2500k @ 4 GHz

8gb ddr3 1333

asrock p67 pro3

r9 290

samsung 1tb

xfx core 550W

 

Granie w 1920x1080

 

Budżet do max 2000zł, ale uparł się raczej na ryzena r5 1600. Jaką płytę do tego najlepiej? Taką z myślą o przyszłości i możliwości włożenia jakiegoś zena 2 np 8 rdzeniowego. Myślałem o czymś na x370,z racji że będzie chciał trzymać procka na 3,8 ghz do tego jakiś cooler Fortis może? No i 16 gb ddr4 3000/3200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie jeśli chodzi o mój pc to włożyłem i7 2600k za dopłatą 300zł i do tego SilentiumPC Grandis 2. Na razie podbiłem do 4,4GHz i różnica i tak jest bardzo zauważalna. Będzie wymiana GPU za rok to razem z całą platformą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...