Skocz do zawartości
ahmede

Obudowa Phanteks Enthoo Luxe Tempered Glass

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
czy ktoś z forumowiczów ma wyżej wymienioną obudowę w użytkowaniu? Jeśli tak mogę prosić o opinię, ocenę tej obudowy?

Spodobała mi się ta obudowa, głównie z powodu okna na zawiasach co ułatwia otwieranie i zamykanie obudowy, a także ładne podświetlenie z obu boków, minusem jest dla mnie pokrywa chowająca porty usb, wolę jak są na wierzchu bardziej dostępne.

 

Jakie macie opinie na temat firmy Phanteks czy mają dobry stosunek jakości do ceny? Czytałem, że montowane wiatraczki są takie sobie i głośne. Strasznie niewiele jest recenzji tej obudowy na youtubie (znalazłem ze dwie), więc jest to trochę dziwne bo chyba wyszła na rynek jakiś czas temu.
 
Phanteks Enthoo Luxe Tempered Glass

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ową obudowę i bardzo sobie chwałę, głównie za przestrzeń no i to okno, które fajnie prezentuje podzespoły. Co do głośności to z tym bywa różnie, bo dla jednego będą głośne, a dla innego znośne, chociaż co do tego to przy tej kwocie mogłyby być one lepsze. Tak czy inaczej obudowę polecam, a napewno dla osób, które chcą założyć chłodzenie aio lub wodne no i ceniące sobie wygląd, bo obudowa w tym kontekście ma spory potencjał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź.

 

Czyli nie miałeś jakiś problemów z montażem części komputerowych ani z eksploatacją obudowy do teraz?

 

Jeśli chodzi o chłodzenie tylko przez wiatraczki to jest dobra wentylacja w obudowie?

 

Pytanie jeszcze szczegółowe, czy jest jakiś adapter albo możliwość włożenia dysku HDD w otwór 5,25 (tam gdzie napęd DVD zazwyczaj jest) i go tam zamocować?

Bo jak nie to będę musiał zakupić https://www.morele.net/kieszen-akasa-ak-hda-01-386969/ więc wolałbym wiedzieć wcześniej.

 

I prośba jeśli oczywiście będziesz mógł podesłać zdjęcie tej obudowy na żywo jak wygląda na pw, byłbym ogromnie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za odpowiedź.

 

Czyli nie miałeś jakiś problemów z montażem części komputerowych ani z eksploatacją obudowy do teraz?

 

Jeśli chodzi o chłodzenie tylko przez wiatraczki to jest dobra wentylacja w obudowie?

 

Pytanie jeszcze szczegółowe, czy jest jakiś adapter albo możliwość włożenia dysku HDD w otwór 5,25 (tam gdzie napęd DVD zazwyczaj jest) i go tam zamocować?

Bo jak nie to będę musiał zakupić https://www.morele.net/kieszen-akasa-ak-hda-01-386969/ więc wolałbym wiedzieć wcześniej.

 

I prośba jeśli oczywiście będziesz mógł podesłać zdjęcie tej obudowy na żywo jak wygląda na pw, byłbym ogromnie wdzięczny.

Z montażem dysku nie będziesz miał problemów i spokojnie możesz go umieścić w zatoce 5.25, zaś jeśli chodzi o wentylacje to ciężko mi się tu wypowiedzieć, ale jest na 100% lepsza od zalmana z3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Phanteks Enthoo Pro M PTG, czyli taki entry level ale jednak 389 zł kosztował. Wentylatory lekko głośne ale jak dałem w oprogramowaniu AI Suite 3 do mojej MOBO żeby wyregulował je na cicho to już teraz są ok. Hartowana szyba ma fajny poziom przyciemnienia to muszę przyznać. W mojej blachy są trochę cienkie i dołączone śrubki takiej średniej jakości, ale w tych Phanteksach z wyższej półki pewnie jest lepiej (patrząc na opinie i recenzje). Natomiast chwalę sobie Enthoo Pro M za przestrzeń (najobszerniejsza z Midi Towerów które znalazłem), ergonomię, przepływ powietrza i praktyczność.

Edytowane przez neoHannibal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory się sprawdzał bardzo dobrze ale dzisiaj odebrałem mojego EVGA GTX 1080 Classified, który ma sekcję zasilania potrafiącą dostarczyć nawet 245 W (jest to extremalna wersja GTX 1080, normalne mają pobór max 180 W), czyli prawie na poziomie GTX 1080 Ti. Z tego względu zasilacz na pewno będzie miał pole do popisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...