Skocz do zawartości
kakarotto94

Modernizacja LGA1155 - potrzebna grafika

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,



Moja obecna specyikacja komputera:
i7-3770
16gb ram
ASRock Z68 Pro3 Gen3
StealthXStream 2 600W 80+

Szukam karty graficznej(może być używana) żeby móc pograć powiedzmy na średnich detalach w lepsze tytuły, które wyszły w ostatnich latach min. wiedzmin 3.       

Edytowane przez kakarotto94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam monitora do gier - Dell U2414H. 
Jakie mam potrzeby? Pomyślałem, że obecny config(od lat korzystam z integry) nie jest jeszcze taki zły i pewnie znalazłby się czas popykać w coś nowszego po pracy, ale nie jestem freakiem, że jak dobra gierka to musi być wszystko na ultra bo inaczej marnotrastwo. Podsumowując znośnie pograć w fajniejsze tytuły z ostatnich lat możliwie jak najtańszym kosztem.

 

Pytanko - co się dzieje z rynkiem komputerów/ kart graficznych, że piszecie, że się teraz nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest boom na kopanie kryptowalut i górnicy wykupili dużo modeli kart do zera a później gracze wykupili resztę, więc jest problem prawie z każdym segmentem kart graficznych ale powoli chyba zaczyna się to zmieniać. Przede wszystkim napisz ile chcesz wydać? Ja bym na Twoim miejscu brał albo GTX 980 albo GTX 980 Ti w zależności ile chcesz wydać, ale chyba GTX 980 za ok. 1000 zł to może lepszy pomysł. Jeśli chcesz wydać mniej to GTX 970 ale jak ma być niewiele tańszy niż GTX 980 to się nie opłaca. Jeśli jeszcze słabsza karta to GTX 1050 ti, ale tylko jeśli uda Ci się go dostać w cenie znacząco mniejszej niż GTX 970.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik smoczu w zbiorowym wątku o zakupie GPU pisał, że w maju kupił używanego GTX 980 z 2 letnią gwarancją za 750 zł. W mojej opinii to była dość dobra cena na tamten czas, a może nawet wtedy świetna okazja. Na pewno patrząc na to dziś z perspektywy tego co się dzieje to raczej świetna okazja bo to było tuż tuż przed tym całym wariactwem na rynku GPU i później już nic nawet o zbliżonej wydajności tak tanio się nie dostało. Obecnie sytuacja się trochę polepsza ale będzie Ci ciężko znaleźć GTX 980 w cenie 750 zł. To raczej GTX 970 obecnie tyle kosztuje a nawet więcej. Patrząc na ceny GTX 1050 Ti sprzed podwyżek i obecną sytuację ja bym powiedział, że 750 zł za GTX 970 jest ok, zwłaszcza jak ma jeszcze 1,5-2 lata gwarancji. Oczywiście jak znajdziesz taniej to świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dochodzimy to tego co powiedziałem na początku - gtx1050 do kupienia najczęściej za niecałe 500zł np tu (449zł):

http://allegro.pl/outlet-karta-asus-geforce-gtx-1050-phoenix-2gb-i6881324057.html

 

Karta idealna do starszych gier tak samo jak i do wszystkich nowych z przyciętymi detalami. Nie jest to demon ale kupujesz nowa kartę z 3 letnia gwarancją, cichą, pobierająca około 70W czyli tyle co nic i kosztującą na starcie mało, przez co przy ewentualnej odsprzedaży równie mało co stracisz. Jest to też jedyna karta która nie zdrożała przy ostatniej sytuacji na rynku więc tym bardziej mniej na niej stracisz.

Nie widzę sensu kupowania używanego gtx970 z roczna gwarancją w podwyższonej cenie tj. aktualnie 800zł+ bo ta karta nie jest tego warta.

Edytowane przez Gemtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, udało mi się kupić GTX 980 Msi   z odbiorem osobistym  . Poluj na olx lub allegro .  Może coś z amd? jakiś r9 280x lub 7970 ? można je do 500 spokojnie wyrwać a w wielu przypadkach są lepsze od gtx 1050ti 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...