Skocz do zawartości
skillzor

Gtx 1080 jaki model? Gdzie kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zastanawiam się nad wyborem jakiegoś modelu gtx 1080 (oczywiście zaraz po tym jak ceny wrócą do "normy").

Kilka miesięcy temu widziałem, że mają wyjść odświeżone wersje 11Gbps ale cienko z wyborem (nie chce robić reklamy) na morelasach.

I w zasadzie widzę tylko Gigabyte GeForce GTX 1080 AORUS Xtreme Edition

Domyślam się, że jakiegoś wielkiego skoku wydajności między starszymi wersjami a tymi odświeżonymi nie ma, ale jak brać to chyba od razu lepsze?!

Możecie polecić jaką wersje wybrać a może nawet jakiś konkretny sklep?

 

 

Mój komp.

Procesor Intel Core i7-5775C

Gigabyte GeForce GTX 970

MSI Z97 GAMING 3

16 GB G.Skill TridentX

Zasilacz be quiet! Pure Power L8 500W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-d-gtx-1080-gaming-x-8g-977028/

 

slabo szukasz to raz a dwa ten twoj psu troche slabawy na 1080 raz nie najnowszy dwa nie najwyzsza liga wiec licz sie z +500 na psu w niedlugim czasie

btw jak upylisz 970 to warto by dozbierac do 1080ti a tam to tylko strix ma w miare chlodzenie a i wtedy wymiana psu must have dobra 650 a najlepiej 750 evga g2/g3, seasonik prime gold, bq dark power twoj wybor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-d-gtx-1080-gaming-x-8g-977028/

 

slabo szukasz to raz a dwa ten twoj psu troche slabawy na 1080 raz nie najnowszy dwa nie najwyzsza liga wiec licz sie z +500 na psu w niedlugim czasie

btw jak upylisz 970 to warto by dozbierac do 1080ti a tam to tylko strix ma w miare chlodzenie a i wtedy wymiana psu must have dobra 650 a najlepiej 750 evga g2/g3, seasonik prime gold, bq dark power twoj wybor

 

Wolałbym raczej najpierw kupić nową niż szukać kupca na 970 i później czekać na nową w sumie bez kompa.

A X+ to najlepszy wybór? Wśród 1080?

Generalnie jeden z powodów dla których nie chce 1080TI to właśnie wymiana zasilacza, bo dojdzie parę stówek do grafiki + nowy zasilacz to wyjdę pewnie jakiegoś klocka lub półtorej więcej niż na 1080 a to delikatnie mówiąc nie mój budżet w tej chwili.

Edytowane przez skillzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez najlepsza. Z tego co wiem to pod względem osiągów, OC i sekcji zasilania to chyba EVGA GeForce GTX 1080 CLASSIFIED GAMING jest najlepsza. Na niej był bity swego czasu (czerwiec 2016) rekord świata dla pojedynczego GPU. Udało mi się właśnie ją kupić w Czechach w cenie 2450 zł ale już podrożeli (ja zamawiałem jakieś 2 tyg. temu), była promocja a dodatkowo to chyba jeszcze było z dostawy przed tym jak ceny zaczęły wariować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to oczywiste, że przy wyborze karty chodzi mi o osiągi. Raczej nie mam w planach podkręcania. Więc chciałbym po prostu kupić najmocniejszą wersję gtxa 1080. Ok mówisz o tej wersji z 2016 roku a nie ma jakichś odświeżonych wersji z tego roku?

Edytowane przez skillzor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...