Skocz do zawartości
*Snow*

Modernizacja PC 1000/1500zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprzęt ma już trochę lat, pasuje w końcu go zmodernizować bo chce sobie pograć w PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS i niestety dość mocno mi tnie ;)

 

Wymagania PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS:

 

  • System operacyjny: 64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10
  • Procesor: Intel Core i3-4340 / AMD FX-6300
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB
  • DirectX: Wersja 11
  • Sieć: Szerokopasmowe połączenie z internetem
  • Miejsce na dysku: 30 GB

Mój aktualny konfig:

Procek:  i5-4570 3.2GHz

Płyta: MSI Z87-G43

RAM: DDR3 8GB

GPU: ATI Radeon 7850

SSD+HDD

 

Czy sama wymiana grafy dużo da ? jeśli tak to na jaką minimalnym kosztem ;) coś do 1000zł czy da się mniej ? a może nie ma sensu ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł to max GTX 1050Ti przy dzisiejszych cenach.

Czy jest szybsza od ATI Radeon 7850, oczywiście, że tak. Przy twoim konfigu możesz liczyć do +50% więcej fps w grach.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, postawie na GTX 1050, ten model będzie ok ? - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-975434/

 

Wymiana ramu da coś konkretnego ? w sensie 8GB 2400, aktualnie mam 6GB 1333 jeśli się nie mylę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie płać ponad 9 stów za 1050Ti 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=55141

Ja bym brał>

ZOTACa za 699,- i ew. wrzucił 2x8GB ram-u ( zawsze można je potem -z niewielką stratą- sprzedać )

 

Masz 6 czy 8 GB ram  ? Może da się go pogonić ( podkręcić ) do 1600 CL9- wówczas- straty "klatkowe" nie są już zbyt znaczne ( zazwyczaj-do kilku procent )

Jeżeli zostajesz na dłużej na tej platformie kupiłbym 16 GB ram , ale używane -w okolicy 300 zł :

 Viper 1866 ; Goodram 1600

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tej strony:

http://gameplatform.pl/komputer-do-playerunknowns-battlegrounds-wymagania-sprzetowe-minimalne-i-rekomendowane/

 

Wymagania, które podajesz, to minimalne wymagania. Wychodzi na to, że powinieneś dokupić ram-u(ile masz wolnych slotów?) oraz wymienić kartę. Jeśli kupisz gtx 970/r9 290 to powinno śmigać na najwyższych detalach. Gtx 1050ti również pomoże. Tak na szybko znalazłem takie filmy(nie oglądalem całych, możliwe że są takie same):

 

Mniej więcej czegoś takiego możesz się spodziewać kupując gtx 1050ti 4GB. Z gtx 970 będzie jeszcze lepiej. Niemniej, wg mnie, nie obejdzie się również bez dokupienia ram-u. Patrząc na filmy, to 6GB które masz, to za mało. Wg mnie powinieneś dokupić przynajmniej 4GB.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za mega pomoc! kupuje 1050Ti i 16GB Ramu :D gra wciąga jak cholera więc przyda się płynne granie  :)


 


BTW. jak ktoś szuka kogoś gra i szuka osoby do teamu/duo to zapraszam na PW ;)


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile go masz w końcu 6 czy 8 GB ;p ? W 1 poście pisze 8 , a później mowa o 6 ?

 

Za 8GB obecnie to i ~ 150 zł można zgarnąć

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo faktycznie mam 8GB, coś mi się pomiaszało ;)

 

Dokładnie to mam Curcial Ballistix 2x 4GB i mam jeszcze  dwa sloty wolne... i teraz pytanie, sprzedać to i kupić te goodramy 16GB czy dokupić drugie 2x4GB ?

 

Jeszcze zapytam bo system win7 stoi na SSD Curcial M4 64GB jeśli dobrze pamiętam, zostało mi tam 5,5GB wolnego miejsca (pokazuje na czerwono) czy to może mieć też wpływ na wydajność w grze np ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze SPD , by zobaczyć co za kości masz oryginalnie :)

 

Ram masz puszczony jako 1333 , a coś czuję , że to 1600 CL9 , które nierzadko potrwafią 2000 CL9 robić .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup 2x4GB, skoro masz 2 sloty wolne. Zanim będziesz potrzebował więcej niż 16GB, to całego kompa zdążysz wymienić.

Taka mała ilosć miejsca raczej będzie spowialniała działanie komputera. Zaleca się, że zostawiać 10-15 procent wolnej przestrzeni. Raz, że dyski ssd tego potrzebują, a dwa -  Windows na page file'a również.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ja ;p 

Masz 1600 CL8 ! 

Włącz chociaż w bios profil XMP , to już polecą 1600 CL8 , a ręcznie idzie z nich z reguły sporo więcej wykrzesać :) , zwolnij trochę miejsca z C: ( może w Temp masz coś rzeczy itd.)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Ja ;p 

Masz 1600 CL9 Balistixy 

 

Brawo Ty

 

To teraz ucz mnie mistrzu :D

 

No dobra na razie wykonam te kroki a ew. jutro wieczorkiem lub jak będziesz wolniejszy pomożesz wykrzesać coś więcej ? ;)

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz nawet lepszy ram niż myślałem 800x2 = DDR3 1600 i nawet z CL 8-8-8 !

Samo włączenie XMP już troche da kopa.

 

https://www.google.pl/search?q=Z87-G43+bios&client=opera&hs=fr2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjo-NSky__UAhVBPFAKHWpYB4cQ_AUICigB&biw=1707&bih=647#imgdii=0NO-TJH_kEBuIM:&imgrc=bEWLsWqoIviupM:

 

Wejdź w bios zakładka OC i włącz tylko profil XMP

 

Extreme Memory Profile ( XMP ) z prawej daj na Enabled  (i F10 i Enter)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż co teraz raportuje CPU-Z w SPD 

Masz ramy 1600 , ale z górnej półki :)

https://www.morele.net/pamiec-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/ ]

Te kostki powinny nawet robić 2133 MHz przy wydłużaniu CL i dowoltowaniu :)

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://imgur.com/a/ZB9BB

 

Zagrałem też szybki meczyk i różnica jest spora na + :D

 

Coś tam procka wcześniej podkręciłem na szybko z poradnika żeby ustawić sztywne 3.6GHz czyli tyle co boost bo więcej chyba się mojego procka nie da...

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jet OK :)

Z tych pamięci w 99% da sie wyciągnąć 2133 CL9 ( no max 10 ) :) ale to wymagałoby testowania i ustawień ręcznych timingów i zwiększenia napięcia.

 

Obstawiam , że ruszą w okolicy 2133 MHz CL 9-11-11-31-300 przy ok. 1,60 [V] ew. na starcie dałbym CL10-11-11-31-300 przy 2133 MHz , lub 2000 MHz. 

By robić 1600 CL8 przy 1,50 [V] muszą tam siedzieć niezłe kostki.

 

Możesz próbować 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/opson/Plyty_Z87/MSI_Z87-G43/UEFI/2.jpg

 

Wtedy wyłącz XMP w bios ( Disabled ) i DDR3 Frequency daj na DDR3 2000 wstępnie.

DRAM timing mode na LINK

i w zakładce Advanced Dram configuration zmienić z auto podstawowe timingi

8-8-8- na 9-11-11 i ręcznie napięcie na okolice 1.60 [V].

Początkowo można dać 1,65 [V] i testować ile napięcia najmniej jest stabilne.

 

 

3:50 masz timingi daj od góry licząc CR=2 > tCL= 9 > tRCD=11 > tRP=11 > 31 >300 

reszta auto , NIE ZAPOMNIEĆ O NAPIĘCIU DRAM VOLTAGE NA wstępnie 1,65 [V]

 

W kolejnym kroku zmienić 1 parametr CR na 1 i testować ponownie. Jak działa ok , to zmiana częstotliwości na 2133 przy tych samych nastawach zaczynając od CR na 2.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, jakieś 8 lat temu bawiłem się dość ostro w takie tematy, wodne chłodzenie (nawet pewnie gdzieś się znajdzie na forum) podkręcanie itp. ale to za czasów początków C2D ;)

 

Teraz niestety nic nie pamiętam ale tępy nie jestem i z Twoją pomocą mogłoby się udać, jeśli tylko masz chęć ;)

 

EDIT: Czaje, czym testować ram, memtest ?

 

EDIT2: no i co teraz dokupić ten ram czy w takim wypadku nie ma potrzeby ? 

 

CL10-10-10-30-300 przy 2133 MHz /  lub 2000 bez ruszania napięcia ?

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...