Skocz do zawartości
*Snow*

Modernizacja PC 1000/1500zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Daj wstępnie 1,65[V] , sądzę że 2000 zrobią w okolicy 1,60 [V] z CL na 9-ce :)

 

Wstępnie test nawet OCCT + jakaś ciężka gra ( Wiesiek3 // RoTR ) , dokładny no to Memtest 

 

Jeżeli masz 8 GB ramu to wydaje mi się , że zacząć by trzeba od lepszej karty z minimum 4GB Vram. I zrób z 10 GB wolnego na C: przynajmniej.

i5 na 3,6 i ramki na 2133 z CL choćby 10 to już nie jest zła baza :)

 

Ja bym do tego zapakował: 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73165

 

i będzie nieźle... lub wcześniej wspominany 1050Ti 4GB ( przy wybraniu odpowiednio detali w grze da radę ).

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sztywno 31

Comand Rate zacznij od 2 i ustaw od góry patrząc w bios:

2>

9>

11>

11>

31>

ew>300 to możesz zostawić wstępnie też auto

 

taktowanie ( Dram freqency zacząłbym od 2000 ) i napięcie dałbym na start 1,65[V]

Jeżeli to zagra, dałbym 2133 MHz i test , jeśli się powiedzie> to 1 parametr CR na 1 i test ...

Jeżeli byłby problem to 2 parametr  tCL dałbym na 10 reszty nie ruszając ...

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK akutalnie jestem na 2-9-11-11-31

 

Napięcie 1,650 i 2000MHz

 

EDIT: co do grafy myślisz, że nie warto 100zł do MSI dokładać ? ten ZOTAC nie jest jakieś głośny czy coś ?

 

 

EDIT2: w tym OCCT coś konkretnie poustawiać czy tak jak po zainstalowaniu odpalić tylko ON ?

 

RAMY PO OC - http://imgur.com/a/sczdL

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość trudny wybór , te karty biorą ~7x [W] więc 1 wentyl da radę , chyba, że jesteś mega uczulony na hałas to MSI Gaming powinien być cichszy.

 

Ja bym te 2000 CL9 zaakceptował , ale jeszcze powalczył o CR = 1 ;) i jak najniższe napięcie , moje robią 2000 z CR1 10-10-10-30-300 przy 1,56[V] , myślę , że w okolicy 1,62[V] jest realne CL9-11-11-31 ;) , jeśli nie to 1,65[V] jest akceptowalne, ale zawsze niższe napięcie to niższy pobór energii= mniejsze grzanie się kości.

Jeszcze jest MSI za 719,- z 1 wentylem , pamiętam , że były niezłe recki tej karty.

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=238879

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie troszkę jestem bo skręcone ciche wentylatory+swap w zasilaczu, fractal r4 itp ;)

 

PAtrz wcześniejszy post 

 

 

OK, dzięki za wszystko, jutro walczę dalej z ramem i zamawiam kartę ale chyba tą za 799 bo dużej różnicy nie ma ;) teraz czas na spanie bo jutro do roboty..

 

Pozdr

Edytowane przez *Snow*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź lepiej MSI Gaming :)

 

Jakby coś z testem ramu było nie halo to trfc daj na okolice 270 a nawet 300

 

Puść OCCT Linpack -  Infinity bez AVX ( by nie katować CPU na maxa ) na jakieś pół godziny, jak nie wywali jest w miarę ok.

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz podobne kości do moich :)

U mnie teraz dałem 2000 [MHz] z CR1- CL=9 -10-10-30-300 przy 1,60 [V] i jest OK. Próbuj coś koło tego i jak najniższe stabilne napięcie. By nie żyłować kostek ~ 1,60 [V] to "lajt".

Pomiędzy 1333 CL9 a 2000 CL9 jest już bardzo zauważalna różnica w wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak cicho być nie musi ;)

 

 

Masz podobne kości do moich :)

U mnie teraz dałem 2000 [MHz] z CR1- CL=9 -10-10-30-300 przy 1,60 [V] i jest OK. Próbuj coś koło tego i jak najniższe stabilne napięcie. By nie żyłować kostek ~ 1,60 [V] to "lajt".

Pomiędzy 1333 CL9 a 2000 CL9 jest już bardzo zauważalna różnica w wydajności.

 

 

Ustawiłem teraz na CR1-9-10-10-30-300 1,60V rozumiem że to lepiej niż 1-9-11-11-31 jak miałem wcześniej ? :) będę testował czy śmiga ok.

 

Jeszcze pytanko o miejsce na dysku C (SSD) bo nie mam już co usunąc z programów a wolnego miejsca tylko 5,70GB, temp czysty, jakieś pomysły ? może jakieś akuralizacje są pobierane i przechowywane do instalacji a można je usunać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze pytanko o miejsce na dysku C (SSD) bo nie mam już co usunąc z programów a wolnego miejsca tylko 5,70GB, temp czysty, jakieś pomysły ? może jakieś akuralizacje są pobierane i przechowywane do instalacji a można je usunać ?

 

Narzędzie oczyszczania dysku i zobaczysz, czy będzie potrafił coś znaleźć- jakieś zrzuty błędów pamięci, aktualizacje itd. Dodatkowo polecam ten program:

https://windirstat.net/

 

Uruchamiasz z uprawnieniami administratora i pokaże ile co zajmuje. Jeśli na tym dysku nie masz gier, a mimo wszystko masz dużo miejsca zajętego, to możliwe, że po prostu pagefile lub plik od hibernacji(nie pamiętamj ak to się dokładnie nazywa) zjada dużo miejsca. Dodatkowo zrób trima na dysku. Jeśli masz win 10,to załatwiasz to narzędziem optymalizacji - windows wtedy uruchamia trima, jeśli to dysk ssd.

Edytowane przez elderion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie dysku pomogło :) udało się odzyskać +6GB tera zjest 11 GB wolnego miejsca :) dzięki !

 

Jeszcze pytanie chociaż to pewnie na osobny temat, zauważyłem że w spoczynku mam 24% zużycia procka i nie spada, w procesach widzę że svhost.exe zabiera te 24% to chyba nie jest normalne ? jakieś rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to PUBG nie jest za dobrze zoptymalizowany, z tego co widzę to używa tylko jednego wątku i ja muszę grać na średnich w FullHD, żeby nie mieć spadków poniżej 60 FPSów. Oczywiście na Intelach powinno być trochę lepiej ale ja bym nie liczył, że sobie na Ultra pograsz chyba, że Cię 40 FPSów satysfakcjonuje. Żeby była jasność to chodzi mi o spadki FPSów, bo ja średnio to mam pewnie coś koło 90-100 FPSów nawet na Wysokich a może i na Ultra, ale spadki potrafią być do 45. Dlatego gram na średnich i spadków raczej poniżej tych 60 FPSów nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...