Skocz do zawartości
bpjl

Jakie 17 cali w budżecie ok 3tys.?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Szukam laptopa dla znajomego. Starszy facet, średni wzrok, ok 3tys PLN w kieszeni. Przeznaczenie: internet, multimedia i biuro. Z wymagań wiem tylko o 17", SSD i że sprzęt ma być nowy.

 

Celuję w coś takiego - https://www.x-kom.pl/p/348766-notebook-laptop-173-lenovo-v110-17-i5-7200u-8gb-240-dvd-rw-win10.html lub tańszy https://www.x-kom.pl/p/363899-notebook-laptop-173-hp-17-i5-7200u-8gb-120ssd-dvd-rw-win10.html

 

To oczywiście tylko linki poglądowe. Wiem ze te kompy można kupić taniej w innych miejscach w sieci.

 

Osobiście nie jestem miłośnikiem marki Lenovo (ze względu na jakość wykonania) dlatego jeśli ktoś ma coś lepszego w zanadrzu mieszczącego się w wymaganiach i kwocie to proszę o informację :)

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem wczoraj z tym gościem i między innymi zadałem mu pytanie o "zbieractwo". Tak jak myślałem przestrzeń dyskowa nie jest mu kompletnie potrzebna. Dlatego myślę że kasę która byłaby włożona w kompletnie nieużywany 1Tb dysk lepiej zainwestować i mocniejszy procesor i więcej RAMu

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brał bym kompa dla siebie to full HD było by jednym z pożądanych parametrów. Jednak w tym przypadku nie wiem czy nie jest odwrotnie. Duża matryca bez rozdzielczości HD = duże napisy i ikony. Dla człowieka ze słabszym wzrokiem to chyba OK. Tak mi się przynajmniej wydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnica między i3-6006U a i5-7200U w codziennym użytkowaniu będzie odczuwalna? Nie miałem nigdy takiego porównania. "Na sucho" według wykresów i5 sporo wydajniejsza jednak Dell mnie bardziej przekonuje.

 

Miałem już styczność z serwisem Della 3 krotnie i wiem że jest bardzo OK. Znajomy miał za to problemy z serwisem Lenovo. Ale to tak przyszłościowo.

 

Dodatkowym atutem Della są 3 porty USB. Lenovo ma tylko 2 co może czasami nie wystarczać. No i głośniki stereo (Lenovo - mono). Gość interesuje się muzyką. Wiem że komputer będzie podłączony do zestawu audio a w innych sytuacjach pójdą w ruch słuchawki ale jak będzie przeglądał proponowaną specyfikację to też może się doczepić.

 

Zatem wszystko przemawia za Dell'em. No tylko te procesory.

 

Jest jeszcze HP Probook 470 G3 FHD Intel i5-6200 256 SSD AMD R7 - http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6753992209 który mógłby być złotym środkiem między dwoma poprzednimi jednak jest najdroższy.

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mi uciekło. Dzięki za zwrócenie uwagi. Zatem na ringu pozostają lenovo i dell. Waham się co z tym zrobić. Dell jest git ale szkoda tego procesora z lenovo

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupić 15,6" + monitor

Takie rozwiązanie wogle nie wchodzi w grę.

 

Zdecydowałem się na Dell'a. Dla potrzeb przyszłego właściciela wystarczy a patrząc przyszłościowo wolę jednak lepszą jakość i dobry serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa zamknięta. Dell Inspiron 5767 znalazł nowego właściciela. Działa bardzo przyjemnie i do tego wygląda elegancko. Dziękuje wszystkim za rozmowę i uzyskane porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...