Skocz do zawartości
Majkielowski

Modernizacja PC około 3500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym ulepszyć aktualny procesor, bo przestaje dawać radę. Zastanawiałem się miedzy i7 6800k a ryzenem 1700 lub poczekaniem na coffee lake. Komputer służy głównie do grania, ale też czasami bawię się w photoshopie i w blederze.

 

Mój aktualny zestaw:

CUP-i5 3470

CPU cooler-SPC Fortis 3 HE1425 v2 

MOBO-MSI Z77A-G43

PSU-SPC Deus 500W

GPU-GTX 1070

SSD-Samsung 850 EVO 250GB.

 

W przyszłości zamierzam kupić monitor 1920x1080 144Hz.

GPU, CPU cooler i zasilacz (o ile będzie miał wystarczającą ilość mocy) zostają,a reszta do zmiany.

Edytowane przez Majkielowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz bym wymienil deus to niezbyt udany model i slaby w konteksie pozniejszej rozbudowy, a co do cpu jak rozwazasz x99 to duzo lepsza opcja jest 6850 bo wszystko na mobo dziala ale ja poczekalbym na amd i x399

 

ale to co moge powiedziec na dzisiaj to

 

psu koniecznie z podwojna linia eps co do mocy to minimum 550 ale duzo lepsza opcja byloby 650

 

ram min 2666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podciągnij go do 4,0MHz, zobacz czy będzie zauważalna poprawa. I można poczekać na wejście nowych cpu.

Jeśli chodzi o pozostawienie gpu i kupno ryzen to poczytaj temat na głównej "zestaw na ryzen 3500....".

Akurat ten jest sparowany jest z 1080 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...